Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia – muzułmanki zbuntowały się przeciwko noszeniu nakrycia głowy i teraz słono za to zapłacą

73 358  
231   130  
Jeśli mama mówi, że trzeba nałożyć czapkę, to należy jej słuchać – w przeciwnym razie można iść do irańskiego więzienia. Będzie też o piosence, której słowa odwiodły mężczyznę od samobójstwa. Inne rzeczy też będą w najnowszym odcinku Najdzikszych newsów tygodnia.

#1. Gangster próbował uciec z więzienia, przebierając się za swoją córkę

l_177878265c276681.jpg

Z gangsterów lepiej się nie śmiać. Jednak 42-letni Clauvino da Silva, przywódca jednego z odłamów brazylijskiego gangu Czerwone Komando, próbował uciec z więzienia, w którym odsiadywał 73-letni wyrok, w sposób wywodzący się z niskobudżetowych komedii sensacyjnych. Gdy córka da Silvy przyszła z wizytą do ojca, da Silva nałożył różową bluzkę z nadrukiem nadgryzionych pączków, a na głowę włożył silikonową maskę mającą wyglądać jak twarz jego córki, żeby zmylić strażników i wyjść z więzienia. Nie udało się i da Silva, zwany „Krótkim”, został zawrócony do swojej celi. Wcześniej jednak, niczym w odcinku o przygodach Scooby’ego Doo, zdjęto mu maskę i uwieczniono ten moment na nagraniu wideo. Córka natomiast stanie przed sądem za próbę pomocy więźniowi w ucieczce.

#2. Pracownicy fabryki pomalowali na zielono kamienie wokół fabryki, żeby wyglądało, jakby fabryka dbała o środowisko

l_1778783dbd91baa2.jpg

Osoby zarządzające zakładem obróbki kamienia w chińskiej prowincji Shandong zostały zawieszone w swoich obowiązkach po nieudanej próbie oszukania urzędników państwowych. Jakiś czas temu kierownictwo fabryki otrzymało odgórny nakaz dostosowania zasad funkcjonowania zakładu do przepisów o ochronie środowiska. Zamiast jednak się do nich zastosować, osoby zarządzające zakładem postanowiły pójść inną drogą i kazały pracownikom pomalować leżące naokoło fabryki głazy, żeby wyglądało, jakby tereny naokoło zakładu porastała bujna roślinność. Jakimś cudem urzędnicy zorientowali się co i jak i wydali decyzję o zamknięciu zakładu.

#3. Mężczyznę pogryzł rekin, więc naturalnie mężczyzna skierował się do baru na piwo

l_177878417c175003.jpg

Frank O’Rourke surfował ze znajomymi w pobliżu jednej z plaż niedaleko miasta Jacksonville na Florydzie. W pewnym momencie mężczyzna poczuł ogromny ból w okolicy łokcia i spadł ze swojej deski. Znajomi natychmiast ruszyli mu na pomoc i wspólnie wyciągnęli swojego kolegę na brzeg. Tam okazało się, że O’Rourke padł ofiarą rekina, który wbił swoje zęby głęboko w ramię mężczyzny. Mimo dość poważnych ran O’Rourke odmówił wizyty w szpitalu, a zamiast tego poprosił ratownika o założenie opatrunku, po czym oddalił się do miejscowego baru, by pochwalić się atakiem rekina. Z relacji znajomych wynika, że publiczności spodobała się jego opowieść, bo mężczyzna otrzymał kilka kolejek na zachętę.

#4. Kobieta odwiodła mężczyznę od samobójstwa, cytując mu fragment piosenki zespołu Linkin Park

l_1778785b8e6bd7d4.jpg

Cristina Settani jechała drogą stanową nr 408 w Orlando na Florydzie, gdy nagle zauważyła mężczyznę siedzącego na platformie poza barierkami bezpieczeństwa. Kobieta zatrzymała samochód, po czym podeszła do mężczyzny i usiadła obok niego. Settani doskonale wiedziała, co chce zrobić ten mężczyzna, bo sama znalazła się kiedyś w podobnej sytuacji. Kobieta postanowiła pocieszyć go i zacytowała fragment z piosenki „One More Light” zespołu Linkin Park:
Kogo obchodzi jeszcze jedno światło, które zgasło? Na przykład mnie.
Mężczyzna miał się wtedy rozpłakać i przyznać do problemów osobistych. Wcześniej uznał, że jedynym wyjściem z sytuacji będzie odebrać sobie życie. Zdaje się, że po interwencji Settani dał sobie jeszcze jedną szansę.

#5. Poczta Polska zacznie przesyłać urzędowe listy polecone na e-maila

l_1778786413010da5.jpg

Wierzyć się nie chce, ale nasz państwowy operator pocztowy zaczyna wchodzić w XXI wiek. Czy uda mu się wejść całkowicie, zanim nastanie XXIV wiek? Nie wiadomo. Natomiast należy docenić każdą próbę nadążania za rzeczywistością. Poczta Polska będzie dostarczać urzędowe pisma za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail (e-mail, z ang. poczta elektroniczna). Usługa, która funkcjonuje w wielu krajach Unii Europejskiej, będzie kosztować 2 do 3,45 PLN netto za każde wysłane pismo. Choć same opłaty nie powinny dziwić, bo obsługa systemu kosztuje, to ich wysokość już tak. Jak zauważa „Gazeta Wyborcza”, za każdy list e-polecony polski rząd zapłaci poczcie tyle samo, ile niemiecki rząd płaci swojemu operatorowi pocztowemu. Przy czym zarobki Polaków utrzymają się na polskim, trzykrotnie niższym poziomie.

#6. Irański sąd skazał trzy kobiety na wieloletnie więzienie za odmowę noszenia hidżabu

l_1778787b75f615c6.jpg

Sąd w Teheranie skazał Monireh Arabshahi, Yasamin Ariany i Mojgan Keshavarz na łączną karę 55 lat więzienia za odmowę noszenia hidżabu. Aktywistki, które nie były obecne podczas odczytywania wyroku, ponieważ przebywają w areszcie, zostały oskarżone o „zmowę w celu narażania bezpieczeństwa narodowego”, „uprawianie propagandy przeciwko własnemu rządowi” oraz „zachęcanie do korupcji i prostytucji”. Prawnicy kobiet, których również nie wpuszczono na salę sądową podczas odczytywania wyroku, zapowiadają apelację. Arabshahi, Ariany i Keshavarz zostały zatrzymane po tym, jak w Internecie ukazał się film, na którym chodzą bez nakrycia głowy po teherańskim metrze i rozdają kobietom kwiaty, opowiadając, że pewnego dnia nikt nie będzie zmuszał kobiet do noszenia hidżabu.

#7. Kilku posłów domaga się zniesienia obowiązku jazdy na światłach w dzień

l_1778788f7a24aa67.jpg

Paweł Szramka, Paweł Skutecki i Maciej Masłowski złożyli w ministerstwie transportu interpelację w sprawie obowiązku jazdy na światłach dziennych. Posłowie z ramienia Kukiz’15 chcą, by obowiązek ten został zniesiony i argumentują, że nie spełnia on swoich założeń. Obowiązek jazdy na światłach dziennych, który został przywrócony w 2007 roku przez Platformę Obywatelską, miał poprawić bezpieczeństwo na drogach. Tymczasem badania wskazują, że jazda na światłach dziennych nie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i nie pomaga w obniżeniu liczby ofiar śmiertelnych na drogach. Zwiększa za to zużycie paliwa i zużywanie się elementów układu elektrycznego w pojazdach.

A w poprzednim odcinku poznaliśmy historię zdesperowanego faceta, od którego odeszła żona.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
9

Oglądany: 73358x | Komentarzy: 130 | Okejek: 231 osób