Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – żona od niego odeszła, więc zrobił coś niezbyt mądrego

86 553  
246   81  
Dzisiaj o prostych sposobach na złoty medal na igrzyskach, zachodzeniu w ciążę w zakazanych miejscach i odpowiadaniu sobie na pytanie, kiedy gaszenie pożaru jest opłacalne.

#1. Chłopak wetknął sobie igłę w pitoka, żeby nie zasnąć nad pracą domowąPraca domowa to jeden z tych szkolnych tworów, które każdy z nas uwielbiał. Ślęcząc „po godzinach” nad fascynującymi lekturami z okresu pozytywizmu czy równaniami z silnią czuliśmy, że żyjemy. Czasem tylko zdarzyło się z tych emocji zasnąć. Tak jak chłopcu ze stolicy chińskiej prowincji Shaanxi, Xi’an. Chcąc za wszelką kontynuować swoją niezwykłą przygodę z pracą domową, 13-latek wetknął sobie w cewkę moczową igłę, której jego matka używała zazwyczaj do akupunktury. Nie wiadomo, czy chłopak odrobił pracę domową, ale skończył w szpitalu, gdzie igłę usunięto po dwugodzinnej operacji.

#2. Kobiety służące w brytyjskiej marynarce wojennej zachodzą w ciążę podczas służby na okrętach wojennychCo najmniej 35 kobiet służących w Royal Navy zaszło w ciążę od 2005 roku podczas wykonywania swoich obowiązków na pokładach brytyjskich okrętów wojennych. Wszystkie kobiety zabierano z pokładu ich okrętu, gdy tylko prawda o ciąży wychodziła na jaw. Jak tłumaczy jeden z przedstawicieli brytyjskiego ministerstwa obrony, w marynarce wojennej obowiązuje surowy zakaz kontaktów cielesnych pomiędzy kobietami i mężczyznami służącymi na okrętach wojennych nawet jeśli kobieta i mężczyzna tworzą związek małżeński. Jeśli natomiast zostaną przyłapani na łamaniu tego zakazu, to najprawdopodobniej otrzymają naganę i zostaną usunięci z pokładu okrętu.

#3. Na Syberii szaleją pożary, ale Rosjanie nie zamierzali ich gasićNa odległej Syberii płoną lasy. Pożar rozprzestrzenia się bardzo szybko i objął już obszar ponad 3 milionów hektarów. Sprawa jest na tyle poważna, że Amerykańska Agencja Kosmiczna wydała ostrzeżenie o dymie zbliżającym się do położonych na wschód Alaski oraz Kanady. Mimo powagi sytuacji i płynących z całego świata raportach o pożarze rosyjski rząd nie zamierzał podejmować bardziej intensywnych działań, by z ogniem walczyć. Gaszono jedynie tam, gdzie ogień zagrażał ludności i mieniu. Rosjanie stwierdzili po prostu, że im się nie opłaca, bo koszty akcji gaśniczej przewyższyły koszt strat. Jak na złość szalejący na gęsto zalesionym terenie żywioł nie chce odpuścić, co w końcu zmusiło Władimira Putina do wydania decyzji o wysłaniu wojska na zagrożone tereny.

#4. Saddam Husajn „miał portal do innego wymiaru”W 2003 roku wojska złożone w większości z Amerykanów i Brytyjczyków zaatakowały Irak. Pretekst do przeprowadzenia działań zbrojnych miało stanowić rzekome posiadanie przez przywódcę Irakijczyków Saddama Husajna broni masowego rażenia. Takiej broni do dzisiaj nie znaleziono, ale dla dr. Michaela E. Salli to tylko potwierdzenie teorii, że tak naprawdę wojska koalicyjne szukały w Iraku portalu do innego wymiaru. Według australijskiego badacza kosmici Annukai i Nefilim z planety Nibiru już od tysiącleci żyją w symbiozie z Irakijczykami, którym pomogli tworzyć kolejne cywilizacje. Kosmici mieli zaopatrywać Irakijczyków w swoją broń i dostarczać im ją przez gwiezdne wrota otwierające przejście do swojego wymiaru. Amerykanie dowiedzieli się o tym i chcieli przejąć niszczycielską technologię.

#5. Zawodniczka, która wcześniej była mężczyzną, wygrała kobiece zawody w podnoszeniu ciężarówLaurel Hubbard zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal podczas rozgrywanych w Samoa zawodów w podnoszeniu ciężarów. 41-letnia zawodniczka urodziła się jako mężczyzna i wcześniej startowała w kategorii mężczyzn, jednak bez większych sukcesów. W końcu znalazła swoją niszę, w której od kilku lat regularnie odnosi sukcesy. Inne zawodniczki nie potrafią jednak cieszyć się szczęściem swojej koleżanki i domagają się od organizacji sportowych uregulowania kwestii startów osób trans w zawodach, szczególnie że za rok odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdaje sobie sprawę z problemu i w 2015 roku opublikował przepis, który zezwala transpłciowym kobietom startowanie z nietranspłciowymi kobietami, jeśli poziom testosteronu transkobiet spadnie poniżej określonego poziomu. Część naukowców twierdzi jednak, że ograniczenia nałożone przez MKOl są za mało restrykcyjne, a do tego należy dodać fakt, że mężczyźni mają grubsze i gęstsze kości, co też daje im przewagę nad kobietami.

#6. Badania dowodzą, że w rodzinach, w których mężczyzna angażuje się w wychowanie dzieci, oboje małżonków częściej przejmuje się zdradąDoktor Brooke Scelza z University of California przeprowadziła badania dotyczące zazdrości. Badaczka przeanalizowała odpowiedzi na pytania od ponad tysiąca mężczyzn i kobiet z 11 społeczności pochodzących z 5 kontynentów. Odkryła między innymi, że w różnych kulturach kobiety i mężczyźni różnie patrzą na kwestię zdrady. Tam, gdzie oczekuje się od mężczyzn zaangażowania w wychowanie dzieci, tam rodzice dziecka silniej przeżywają zdradę swojego partnera lub partnerki. Z kolei w kulturach, w których mężczyzna jest zwolniony z takiej odpowiedzialności, partnerzy dużo luźniej podchodzą do wierności. W większości zbadanych kultur mężczyźni i kobiety wykazywali też większy strach przed zdradą w wymiarze seksualnym niż emocjonalnym.

#7. Mężczyzna wygrał sprawę o odszkodowanie z firmą, która obiecała rzucić urok na jego żonę, by żona do niego wróciłaPewien Rosjanin złożył pozew przeciwko rosyjskiej firmie Szósty Zmysł, która reklamuje się na jednym z rosyjskich kanałów telewizyjnych jako posiadająca moce nadprzyrodzone. Mężczyzna, w dokumentacji sądowej widniejący tylko jako „M.E.A”, żądał odszkodowania od firmy, która obiecała rzucić urok na jego byłą żonę, by żona do niego wróciła. M.E.A. zapłacił Szóstemu Zmysłowi odpowiednik ok. 11 tysięcy złotych, a mimo to żony do tej pory nie widać. Sąd mocno się starał, ale nie znalazł dowodów na to, że firma zrobiła cokolwiek, by wykonać obiecaną usługę, i przyznał mężczyźnie odszkodowanie w wysokości ok. 24 tys. zł. Jedna z miejscowych gazet zażartowała, że mając taką kasę, M.E.A. w końcu będzie miał szansę odzyskać żonę.

Lubisz smoki? Kto nie lubi! W poprzednim odcinku było o smokach.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
10

Oglądany: 86553x | Komentarzy: 81 | Okejek: 246 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało