Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Polska liderem niechlubnego rankingu

62 334  
207   102  
Dzisiaj o powodach do dumy, bo Polska odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Ale też o tym, że w życiu trzeba znać umiar.

#1. Firma stworzyła marchew z mięsa, żeby ponabijać się z wegetarian

Najdziksze newsy tygodnia

Nacechowane ideologicznie trendy nieuchronnie prowadzą do powstania kontrtrendów. Z takiego założenia albo takiej potrzeby wyszło szefostwo amerykańskiej sieci spożywczej Arby’s, które stworzyło „marchewkę z mięsa”. Zmielone mięso indyka uformowano na kształt marchewki i wetknięto w nie natkę pietruszki, by przypominało klasyczną marchew. Jak tłumaczy szef marketingu Arby’s „Mięschewka” (Marrot) powstała jako odpowiedź na fakt, że 90% Amerykanów nie spożywa zalecanej dziennej porcji warzyw, więc Arby’s chce im w tym pomóc. Dodał też przytomnie, że skoro można robić mięso z warzyw, to dlaczego nie spróbować na odwrót?

#2. Antyszczepionkowcy chcą fałszować książeczki zdrowia swoich dzieci, by posłać je do żłobków

Najdziksze newsy tygodnia

Wzrost liczby zachorowań na choroby, przed którymi można się bronić dzięki szczepionkom, i troska o dzieci sprawiły, że pojawił się pomysł, by do przedszkoli i żłobków wstęp miały jedynie zaszczepione dzieci. Taka akcja siłą rzeczy musiała wywołać reakcję. Ktoś naiwny pomyślałby, że może rodzice nieszczepionych dzieci poszli po rozum do głowy i zaczęli szczepić swoje dzieci. Nic z tego. Zamiast w prosty sposób pozbyć się jednego z życiowych problemów antyszczepionkowe madki kombinują na grupach, jak by tu system oszukać, i udzielają sobie „rad”. Na topie znajduje się fałszowanie książeczki zdrowia lub posłużenie się książeczką innego dziecka. „Pomóc” według madek może też alergolog, który miałby wystawić trefne zaświadczenie o konieczności odroczenia szczepień.

#3. Amerykański senat przyjął ustawę uznającą, że Polska to główny odstraszacz rosyjskiej agresji

Najdziksze newsy tygodnia

Kolejny sukces Polski na arenie międzynarodowej. Amerykanie uznali nas za jedną z głównych sił mogących powstrzymać rosyjską agresję. Dobre wieści przekazał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze minister obrony Mariusz Błaszczak. Jak można przeczytać w dokumencie przyjętym zdecydowaną większością głosów przez amerykański parlament:
Ze względu na położenie geostrategiczne i możliwości sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Rzeczpospolita Polska ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania, obrony i pokonania rosyjskiej agresji wobec sojuszników Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowej i Wschodniej. [tłum.: Defence.24.pl]
W związku z tym USA zamierzają wesprzeć Polskę kadrowo i sprzętowo, byśmy mogli utrzymać pozycję straszaka na Rosję.

#4. Kobieta obudziła się w pustym samolocie

Najdziksze newsy tygodnia

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nie zdarzyło się zasnąć w autobusie i obudzić na pętli. Różnica w przypadku Tiffani Adams polega jedynie na tym, że kobieta obudziła się w pustym samolocie, a nie autobusie. I była trzeźwa. Ale to nie wszystko. Kobieta leciała z Quebecu do Toronto i zasnęła w trakcie lotu. Gdy się obudziła, ciągle przypięta pasami, samolot stał już zaparkowany, a w środku panowały egipskie ciemności. Adams przestraszyła się nie na żarty, ale po omacku wybadała włącznik światła i dzięki niemu zwróciła uwagę jednego z pracowników lotniska, który był w szoku, gdy ją zobaczył i po chwili uwolnił.

#5. Klub piłkarski zmienił nazwę na KS Płaska Ziemia

Najdziksze newsy tygodnia

W związku z awansem do czwartej ligi hiszpańskiej klub Mostoles Balompie zmienił nazwę na Flat Earth FC. Myliłby się jednak ten, kto uważałby, że chodzi o jakiś żart lub, uchowaj Boże, formę promocji. Władze klubu traktują kwestię płaskości Ziemi bardzo poważnie i uważają, że przeciwnicy faktu, że Ziemia jest okrągła, powinni mieć możliwość zjednoczenia się. Według prezesa Flat Earth FC Javiego Povesa klub piłkarski daje taką możliwość dzięki temu, że piłka nożna to taki popularny i medialny sport.

#6. Setka kierowców utknęła na bezdrożu, bo Mapy Google ich tak pokierowały

Najdziksze newsy tygodnia

O tym, jaka działa psychologia tłumu, przekonało się prawie stu kierowców z amerykańskiego stanu Denver. Kierowcy jechali na lotnisko w mieście Denver, ale musieli skorygować trasę ze względu na wypadek, który zdarzył się na autostradzie. Kierowcy zgodnie ruszyli trasą wytyczoną im przez Mapy Google. Jedna z kobiet powiedziała:
Skoro wszyscy tamtędy jechali, to sądziłam, że wszystko będzie dobrze.
Nie było. W pewnym momencie wszyscy musieli stanąć, bo nie dało się dalej jechać na błotnistej i wąskiej drodze. Potem niektórzy zastanawiali się, dlaczego Google wytyczyło taką kiepską trasę. Google natomiast odpowiedziało, że użytkownik powinien zdać się na swój zdrowy rozsądek podczas korzystania z usługi.

#7. Na programy socjalne Polska wydaje najwięcej na świecie

Najdziksze newsy tygodnia

Dokonaliśmy tego – w końcu udało nam się zająć pierwsze miejsce w jakiejś kategorii, choć koszty tego osiągnięcia będziemy odczuwać prawdopodobnie przez długie lata. Międzynarodowa organizacja Oxfam umieściła Polskę na szczycie listy krajów, które na pomoc socjalną wydają najwięcej w stosunku do swojego PKB. W drodze na szczyt pokonaliśmy 156 państw, w tym rzecz jasna państwa dużo bogatsze niż Polska. Rozdmuchany system pomocy to być może forma pokuty za tragiczny według Oxfam system podatkowy, który zupełnie nie radzi sobie z wyrównywaniem nierówności społecznych i plasuje nas w drugiej setce rankingu.

#8. Kobieta spędziła noc w areszcie za zrzędzenie

Najdziksze newsy tygodnia

Valerie Sanders spędziła 17 godzin w policyjnej celi po tym, jak jej mąż poskarżył się policji na jej zachowanie. 58-letni Michael miał dość tego, że żona ciągle zmusza go do wykonywania prac domowych. W pewnym momencie kobieta stała się tak natarczywa, że zaczęła zostawiać w całym domu kartki ponaglające męża do sprzątania. Nie podobało się jej też, że mąż woli sprzątać samochód zamiast mieszkania. Kobieta miała też kazać swojemu mężowi codziennie sprzątać ze względu na posiadane w domu psy.

Okazuje się też, że zeszłotygodniowa historia o typie, którego niedźwiedź przechowywał w swojej spiżarni jak słoik z ogórkami, to prawdopodobnie fejk. Lokalne szpitale nie wiedzą bowiem nic o bohaterze przedstawionym w newsie, który obiegł główne media. A i samego źródła informacji nie można zaliczać do pewnych.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
20

Oglądany: 62334x | Komentarzy: 102 | Okejek: 207 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.08

31.07

30.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało