Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Syryjski uchodźca o bajecznym i leniwym życiu w Niemczech

102 536  
350   185  
W dzisiejszym odcinku o 30-letnim uchodźcy, który żyje za pieniądze Niemców i nie zamierza pracować, bo tak mu jest wygodnie. Marzy za to o tym, by przygarnąć pod swój dach kozę i żyć jak w bajce. Będzie też o 55-letnim proboszczu, który postanowił zrzucić sutannę i "zacząć nowe życie z Justyną". Jak zareagowali jego parafianie?

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#1. Proboszcz zrzucił sutannę dla kobiety: "zaczynam nowe życie z Justyną"

Michał Macherzyński przez 9 lat był proboszczem parafii w Wilkowyjach. Prywatnie 55-latek to zapalony miłośnik motocykli i - jak się okazuje - pięknych kobiet. Na jednej z ostatnich mszy oznajmił parafianom, że chce być uczciwy wobec Boga, siebie i ludzi, dlatego postanowił pożegnać się z kapłaństwem. Później dodał na Facebooka wpis o następującej treści:
Kochani. Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę. Pozdrawiamy!

Internauci zareagowali o dziwo optymistycznie, podobnie zresztą jak wierni zgromadzeni w kościele. Po przemówieniu Macherzyńskiego rozległy się ponoć gromkie brawa.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#2. Internautka oburzona prezentami dla dzieci na koniec roku. "Seksizm w wydaniu szkolnym"

Pani Anna dodała na Facebooka wpis, który szybko rozprzestrzenił się po internecie. Kobiecie nie spodobał się podział prezentów dla dzieci na zakończenie roku szkolnego. Chłopcy i dziewczynki mieli dostać co innego, co jej zdaniem jest przejawem seksizmu:

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Wpis zebrał ponad 140 udostępnień i blisko 300 komentarzy, jednak ze względu na burzliwą dyskusję został przez internautkę usunięty.

#3. Iran grozi USA: "Wystrzelenie jednej kuli w stronę Iranu podłoży ogień pod interesy Ameryki"

Szef MSZ Iranu i rzecznik irańskiego sztabu generalnego w ostrych słowach wypowiedzieli się na temat napiętej sytuacji między ich krajem a Stanami Zjednoczonymi. Minister Abbas Araghchi zapowiada, że Iran zrobi wszystko, by bronić swoich granic:
Iran nie zawaha się ani chwili, by bronić swojego terytorium przed jakąkolwiek agresją.

Wtórował mu gen. Abolfazl Shekarchi:
Wystrzelenie jednej kuli w stronę Iranu podłoży ogień pod interesy Ameryki i jej sojuszników.

W czwartek Iran zestrzelił amerykańskiego drona, który zdaniem USA znajdował się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. W efekcie prezydent Donald Trump zarządził atak odwetowy na Iran, który ostatecznie postanowił wstrzymać.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#4. Aktor skrytykowany za pochwalenie się świadectwem dziecka. "Targ próżności i prostactwa"

Borys Szyc opublikował na Instagramie fragment zdjęcia świadectwa swojej córki, który uzupełnił o emocjonalny wpis:
Duma i wzruszenie. Koniec czegoś, początek nowego. Jestem z Ciebie piekielnie dumny. To nie wyświechtane słowa, że „dałaś radę”. Było Ci ciężko, zmieniłaś szkole, przeżyłaś strajk nauczycieli, dojrzewasz, masz mnóstwo zajęć dodatkowych, swoje pasje: konie i śpiew. Żyjesz między dwoma domami i dałaś nam najpiękniejszy prezent, o który nawet nie prosiliśmy. Zaufanie i ciężką pracę, którą włożyłaś by tak pięknie zakończyć ten etap swojego życia. Teraz wiele drzwi stoi przed Tobą otworem. Wiem, że dobrze wybierzesz.

Wpis aktora nie spodobał się dziennikarce Karolinie Korwin-Piotrowskiej, która w ostrych słowach skrytykowała rodziców przechwalających się dokonaniami swoich pociech:
Boże, jak to dobrze, że do szkoły chodziłam w czasach, kiedy nie trzeba było się chwalić świadectwami dzieci i samymi dziećmi na feju. Jeden wielki cyrk, jeden wielki targ próżności i pokazywactwa. Kolejny wyścig, kolejna konkurencja i konkurs piękności nie dla siebie, ale by pokazać się innym, żeby innych z zazdrości szlag trafił. I po co? Wielkie miałam szczęście. Bardzo współczuję potencjalnym przyszłym klientom kozetek u psychoanalityków i szpitali psychiatrycznych, całodobowych aptek i sklepów z alkoholem, ewentualnie klientów więzień, poprawczaków, którzy dzisiaj podbijają, bądź nie, nadwątlone ego ich biednych i oszalałych rodziców. I nie, nie miałam od 4 klasy świadectwa z paskiem, bo usłyszałam od rodziców, że to nienormalne, by być dobrym we wszystkim, z takich idealnych kujonów, według mego ojca, wyrastali krwiożerczy psychopaci mordujący staruszki. Generalnie mordercy. Wtedy poznałam słowo psychopata. Odtąd ciepło myślę o staruszkach. Nie tylko tych mordowanych przez psycholi z czerwonym paskiem. Miałam dobre dzieciństwo. Przynajmniej je miałam. I byłam dobra „tylko” z polskiego i historii. No i lubiłam angielski.

Borys Szyc postanowił w kolejnym wpisie odpowiedzieć dziennikarce:
Jeszcze parę słów o paskach. Nie tych na TVP, bo te są zawsze na czerwono i nikt się nie czepia. Karolina Korwin-Piotrowska poruszyła ważny temat, czy to nie wyścig szczurów i pokazywactwa na feju, żeby się tak chwalić tym przeklętym czerwonym (czerwoni precz!) paskiem... Karolino, ale trochę jednak przesadzasz. Wtedy zamiast fejsa miałaś tłum cioć, wujków, dziadków, babć, kuzynów bliższych i dalszych, sąsiadów, kumpli na trzepaku, nowych kumpli na wakacjach, nawet panie z dawnego przedszkola dopytywały się „No i jak ci Borysku poszło”??? A nie zawsze poszło dobrze. W ósmej czerwony pasek się udał i byłem strasznie dumny, pomimo presji nauczycieli, mamy, wspomnianych cioć i wujków. Po prostu cieszyłem się, że dałem radę i widzę dumę w oczach moich bliskich. To dla dzieci bardzo ważne. Tak samo ważne jak powiedzieć, nie martw się, że nie masz czerwonego paska, dla mnie i tak zawsze będziesz najlepszy, będę cię kochał i wspierał. I to powtarzałem Soni co roku i wiesz co? To jej pierwszy czerwony pasek, na koniec ósmej klasy, po strajku nauczycieli, po nadrabianiu materiałów, po szaleńczym nadrabianiu materiału, po łączeniu tego ze sportem i śpiewaniem... i tak! jestem z niej piekieknie dumny i mój post ze zdjęciem (dam na koniec, żeby nie epatować) tego paska to szacunek i podziękowanie dla niej. Nie łechtanie mojej próżności ani jakiś wyścig szczurów. Wspieram Was wszystkie dzieciaki, które przez niezbyt mądrych dorosłych zostaliście wpędzeni w niezłe kłopoty i teraz brakuje dla wszystkich miejsc do szkół, liceów, techników. A pasek? Phi! Jest z niego wielka radość i duma teraz, i to najzwyczajniej duży plus w dostaniu się do dobrego liceum... ale teraz UWAGA: zabawa na koniec... ile Wam znajdzie odnalezienie teraz, w tej chwili, waszego świadectwa z 8 klasy??? Start! ....................................................... no dobra, dam więcej czasu...:))) całus ślę do wszystkich uczniów i nauczycieli! Daliście radę! Ależ oczywiście że nagradzać i chwalić, a przede wszystkim mówić im o naszych uczuciach. Że jesteśmy dumni, że kochamy i wspieramy. Ja mówiłem też, jak bardzo mnie zaskoczyła, bo wiele pracy wykonała po cichu, bez mojego stania nad i pilnowania. Kocham Cię.


Nie wiadomo, czy córka Borysa Szyca wyrośnie na psychopatkę, za to wiadomo, że z powodu krytyki dziennikarka zmuszona była wyłączyć możliwość dodawania komentarzy pod swoim wpisem.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#5. Ksiądz krytykuje chłopca, który sypał kwiatki na procesji w Boże Ciało. Stanowcza reakcja dziennikarza: "Przepraszam, i co z tego?"

Proboszcz Daniel Wachowiak wyraził niezadowolenie z faktu, iż w jednej z wielkopolskich parafii podczas procesji z okazji Bożego Ciała matka zachęcała swojego syna do sypania kwiatków razem z dziewczynkami:
W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję.

Wpis skomentował dziennikarz Tomasz Lis:
Przepraszam, i co z tego?

Księdza poparł wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak - ten sam, który kilka lat temu tańczył w butach na niedużych obcasach w programie "Taniec z Gwiazdami":
W Kościele role płciowe mają być różne, a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy.

Internauci nie kryli zgorszenia wypowiedzią duchownego:
Ci księża muszą być tak bardzo niepewni siebie i swojej seksualności, że nawet kwiaty są dla nich zagrożeniem. Muszą być przy tym bardzo nieszczęśliwi.

Księdza Wachowiaka obserwuje na Twitterze ponad 16 tys. osób.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#6. Zrozpaczeni rodzice krytykują Facebooka, który nie chce im dać dostępu do kont zmarłych dzieci

Lisa Bowie w 2016 roku straciła swojego 18-letniego syna. Kobieta w rozmowie z The Sun przyznała, że Facebook nie udzielił jej dostępu do konta zmarłego dziecka:
Brak współczucia ze strony Facebooka jest przerażający.

Podobna sytuacja przytrafiła się Lorin LaFave, która straciła syna w roku 2014:
Bardzo chciałabym mieć dostęp do jego konta. Gdy kogoś tracisz, chcesz uczepić się czegokolwiek, co ma z nimi związek. Choćby ostatnich słów, które napisali w swoich ostatnich dniach. Niestety Facebook nie udzielił mi dostępu, ponieważ stwierdził, że nie znam hasła do profilu mojego syna.

W 2015 roku córka Angie Hart zmarła na mukowiscydozę. Przed śmiercią nastolatka podała mamie hasło do swojego profilu. Jakiś czas później Facebook zablokował kobiecie dostęp do konta córki.
Facebook nie ma pojęcia, jak niszczącym uczuciem jest bycie zablokowanym po tym, jak straciło się dziecko. Moja córka przed śmiercią wyraziła życzenie, żebyśmy dalej prowadzili jej profil.

Zrozpaczeni rodzice zapowiadają walkę prawną ze społecznościowym gigantem.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#7. Bliźniaczki jednojajowe ubierają się tak samo i nawet robią identyczny makijaż. "Ludzie często się nas boją"

Shanae i Renae Nel od najmłodszych lat czerpią przyjemność z bycia jednakowymi. 19-latki ubierają się identycznie, robią taki sam makijaż i fryzurę, studiują ten sam kierunek, a nawet umawiają się na randki tylko wtedy, gdy druga siostra też się z kimś spotyka.
Ludzie często się nas boją, bo potrafimy odpowiadać jednocześnie. Kiedyś powiedziano nam, że mamy nawet zsynchronizowany śmiech - mówi Shanae. - W college'u zdarzało mi się chodzić na lekcje Renae, a nauczyciele nawet się nie orientowali. Wtedy nie do końca lubiliśmy to, że jesteśmy takie podobne. Dopiero rok temu postanowiłyśmy odpuścić i zaakceptować ten fakt. Teraz ubieram się w coś tylko jeśli moja siostra też chce to sobie kupić.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Dziewczyny spędzają ze sobą całe dnie i sprawia im to wiele frajdy:
Robimy wszystko razem, ale z drugiej strony możemy być swoimi największymi wrogami, ponieważ wiemy na swój temat wszystko i umiemy siebie nawzajem złościć. Na szczęście każda nasza kłótnia dotyczy nieistotnych kwestii.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Jak wygląda życie uczuciowe sióstr? 19-latki przyznają, że spotykają się z chłopakami tylko jeśli obie jednocześnie mają kogoś na oku.
Mój były chłopak zaszedł kiedyś Shanae od tyłu w klubie i złapał ją za tyłek - wyznaje Renae. - Zamarł, gdy zorientował się, że maca moją siostrę. Generalnie nasi partnerzy potrafią nas rozróżnić, ponieważ znają dobrze nasze osobowości. Shanae jest wyluzowana, choć czasem lubi się porządzić. Ja z kolei jestem bardziej zorganizowana i dokładna.

Bliźniaczki prowadzą profil na TikToku, który obserwuje już ponad 800 tys. osób.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

#8. Syryjczyk mieszkający w Niemczech nie ma ochoty pracować. "Po co mam pracować, skoro Niemcy robią to za mnie?"

Artykuł ukazał się w niemieckim tygodniku Der Freitag. Alan N. od 4 lat mieszka w Niemczech. Mężczyzna zostawił w Syrii żonę i dziecko, a sam uciekł, ponieważ nie chciał iść do wojska, by bronić swojego kraju przed terrorystami. Obecnie mieszka w 40-metrowym mieszkaniu w arabskiej dzielnicy w Kolonii. Śpi na białym materacu pokrytym różowym prześcieradłem leżącym na środku pokoju. Marzy o posiadaniu kozy, z którą mógłby dzielić swoją samotność, i ani mu się śni szukać pracy. 30-latek uważa bowiem, iż Niemcy są tak pracowici, że zarobią na wszystkie jego świadczenia:
Jako uchodźca nie jestem zobowiązany do pracy. W pewnym momencie mogę zdecydować się na powrót do Syrii. Dlaczego mam pracować, gdy miliony innych robią to za mnie? Siedzę ładnie w domu, z fajką i przed telewizorem. Mam telewizor i iPhone'a. W niedalekiej przyszłości wszyscy umrzemy, a zanim to nastąpi, chcę żyć i cieszyć się światem. Odkąd mieszkam w Kolonii, nigdy nie miałem poczucia samotności i biedy. Pięćset pięćdziesiąt euro wystarczy na moje utrzymanie.

Alan nie czuje przywiązania do Niemiec, mimo iż mieszka w tym kraju już dość długo:
Niemcy to ludzie, którzy lubią wstawać o szóstej rano i pracować do szóstej wieczorem. My, uchodźcy, nie. Byłem leniem już w Syrii, w upalne dni spaliśmy z żoną do trzeciej. Niemcy nie są moim krajem i nigdy nie będę dla nich pracować.

Syryjczyk zamierza wkrótce ściągnąć do Kolonii swoich bliskich:
Przywiozę moją rodzinę do Niemiec. Jako mężczyzna mam głos w domu, tak mówi islam. Nadal myślę o drugiej, trzeciej i czwartej żonie, które będą nieustannie rodziły mi dzieci.

Tak właśnie wygląda bajeczne życie islamskiego uchodźcy w Europie.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

>>> Ostatnio pisaliśmy o zaskakującej reakcji aktorki na szantaż hakera, który wykradł jej nagie zdjęcia

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
29

Oglądany: 102536x | Komentarzy: 185 | Okejek: 350 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało