Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

22 aktorów, których możesz znać zarówno z "Gry o tron", jak i z "Gwiezdnych Wojen"

57 367  
136   28  
Nie trzeba być wytrawnym kinomanem, żeby nieraz w życiu krzyknąć: "Ja już tę twarz gdzieś widziałem". I pewnie masz rację. Charakteryzacja i wiek robią swoje, ale pewne szczegóły się nie zmieniają. Zresztą, sprawdźcie sami, aż 22 aktorów i aktorki zagrało zarówno w serialu Gra o tron, jak i serii filmów Gwiezdne Wojny.

#1. Julian Glover zagrał Wielkiego Maestera Pycelle'a w serii Gra o tron oraz generała Maksymiliana Veersa w Imperium Kontratakuje.

#2. Oliver Ford Davies wcielił się w rolę maestra Cressena, który służył Stannisowi Baratheonowi. Grał także postać Sio Bibble w filmach: Mroczne widmo, Atak klonów oraz Zemsta Sithów.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Keisha Castle-Hughes to niezapomniana Obara Sand, najstarsza córka księcia Oberyna Martella, jedna z trzech Żmijowych Bękarcic z serialu Gra o tron. W trzeciej części sagi Gwiezdne Wojny wcieliła się w rolę Królowej Apailanyon, która rządziła planetą Naboo.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Gwendoline Christie była Ser Brienne z Tarthu w Grze o tron. W Przebudzeniu mocy oraz w 2017 roku w Ostatnim Jedi wcieliła się w rolę Kapitana Phasmy.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Max von Sydow zagrał Trójoką Wronę, która przekazywała wszystkie swoje mądrości Branowi Starkowi, a także podróżnika i odkrywcę Lora San Tekkę w Przebudzeniu mocy.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Emun Elliot w Grze o tron wcielił się w postać barda Marilliona, któremu na rozkaz Joeffreya obcięto język. W Przebudzeniu mocy zagrał rolę Majora Brance'a.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. W drugą z sióstr Sand, Nymerię, wcieliła się Jessica Henwick. Ta sama aktorka w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy zagrała Jessikę Pavę.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Miltos Yerolemou to Syrio Forel, pamiętny nauczyciel Aryi Stark, który pochodził z Bravos. W Przebudzeniu mocy zaliczył krótki epizod jako klient baru.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Ian Whythe w Grze o tron wcielił się w kilka postaci. Był jednym z białych wędrowców, przez dwa sezony grał Ser Gregora "Górę" Clegane'a, a także giganta Wun-Wuna. W Przebudzeniu mocy mogliśmy go podziwiać jako Crushera Roodowna oraz Bolliego Prindela.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Thomas Brodie-Sangster zagrał Jojena Reeda w Grze o tron, a także podoficera Thannisona w Przebudzeniu mocy.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Hannah John-Kamen możecie pamiętać jako Ornelę, członkinię plemienia Dothraków, byłą Khaleesi, obecnie jedną z Dosh khaleen - grupę dothrackich wdów zamieszkującą Vaes Dothrak. W Przebudzeniu mocy zagrała Oficer Najwyższego Porządku nr 1.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Jefferson Hall zagrał Ser Hugh z Doliny, który miał wątpliwy zaszczyt zginąć z ręki "Góry" Clegane'a podczas pojedynku turniejowego. W Przebudzeniu Mocy miał niewielką rólkę jako Oficer Najwyższego Porządku nr 4.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Mark Stanley wcielił się w postać Grenna, członka Nocnej Straży. W Przebudzeniu Mocy zagrał jednego z członków Zakonu Rycerzy Ren.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Kate Dickie to nadopiekuńcza matka i jedna z głównych inicjatorek walki o tron - Lysa Arryn. W Ostatnim Jedi wystąpiła jako jedna z członkiń Najwyższego Porządku.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Ralpha Inesona mogliście rozpoznać jako Dagmera Cleftjawa, jednego z wojowników Domu Greyjoyów. W Ostatnim Jedi wcielił się w postać pułkownika Ansiva Garmutha.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Mark Lewis Jones w Grze o tron zagrał Shaggę, przywódcę klanu Kamiennych Wron. W Ostatnim Jedi wcielił się w rolę kapitana Modena Canady'ego.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Ian McElhinney to były dowódca Gwardii Królewskiej, Ser Barristan Selmy. W filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie miał niewielką rolę jako generał Jan Dodonna.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Francis Magee znany jest fanom Gry o tron jako Yoren, rekruter do Nocnej Straży, który strzegł bezpieczeństwa Aryi Stark w drodze z Królewskiej Przystani. W filmie Łotr 1 zagrał Java Mefrana.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Emilia Clarke to niezapomniana Daenerys z Domu Targaryen, Zrodzona z Burzy, Pierwsza Tego Imienia, Królowa Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, Protektorka Królestwa, Władczyni Siedmiu Królestw, Królowa Meereen i Astaporu, Khaleesi Wielkiego Morza Dothraków, Matka Smoków... W filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie wcieliła się w postać Qi'ra, pierwszej miłości Hana Solo.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Tobias Menzies zagrał Edmure'a Tully'ego, brata Catelyn Stark, który sporą część sezonu przesiedział w lochu u Waldera Freya. W serialu animowanym Star Wars: Rebelianci użyczył głosu Tiberowi Saxonowi.

Kliknij i zobacz więcej!

Obserwuj nas także na Instagramie

39

Oglądany: 57367x | Komentarzy: 28 | Okejek: 136 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.11

23.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało