Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Mężczyzna, który "rozpadł się" na szpitalnym łóżku - czyli co dzieje się z człowiekiem po przyjęciu ekstremalnie wysokiej dawki promieniowania

165 857  
409   59  
W 1999 roku w w Japonii doszło do tragedii, dzięki której poznaliśmy odpowiedź na pytanie, jak wygląda nędzny żywot człowieka wystawionego na promieniowanie porównywalne do tego, które miało miejsce w epicentrum wybuchu bomby zrzuconej na Hiroszimę. Najbardziej szokujące jest to, że w przeciwieństwie do innych ofiar takich wypadków, bohater tego artykułu utrzymywany był przy życiu aż do momentu, kiedy praktycznie „całkiem się rozpadł”.
UWAGA! NIE DLA OSÓB O SŁABYCH ŻOŁĄDKACH!W pobliżu japońskiego miasteczka Tōkai znajduje się należący do koncernu JCO, zakład przetwarzania paliwa jądrowego. W 1997 roku doszło tam do niewielkiej eksplozji, której skutki udało się, na szczęście, zminimalizować dzięki przytomnej reakcji pracowników fabryki. Ci, za pomocą zwykłej taśmy klejącej, „naprawili” uszkodzone okna i drzwi, aby jak najmniej dymu dostało się do atmosfery. Prawie 40 osób pracujących w tym miejscu wystawionych zostało wówczas na dość silne promieniowanie.

Nieco ponad dwa lata później o zakładzie znów zrobiło się głośno. Tym razem doszło do tragedii, której przyczyną była zwykła ludzka głupota i absolutny brak wiedzy na temat obchodzenia się z uranem.

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
44

Oglądany: 165857x | Komentarzy: 59 | Okejek: 409 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.11

23.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało