Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – znaleźli prosty sposób na przemoc domową – PATUSY ICH NIENAWIDZĄ

105 499  
341   187  
Przemoc, agresja, demolka i odcięte głowy to tylko niektóre z sympatycznych motywów dzisiejszego odcinka Najdzikszych Wiadomości.

#1. W Nowym Jorku zainstalowano antystresowe worki treningowe


Życie w największym mieście świata może być bardzo stresujące. Chcąc zapobiec możliwej realizacji scenariusza filmu „Upadek” w prawdziwym życiu, zajmująca się projektowaniem firma studio dtttww zainstalowała na ulicach Nowego Jorku worki antystresowe. Żółte, prostokątne worki z rysunkiem pięści i nazwą PUBLICZNY WOREK TRENINGOWY oraz informacją o przeznaczeniu worków mają pomóc nowojorczykom w rozładowaniu negatywnych emocji. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, worki mają stanowić zdrowszą niż inni ludzie alternatywę dla wyładowania swoich frustracji.

#2. Na Syberii znaleziono liczącą 30 tysięcy lat głowę wilkaZachowana w bardzo dobrym stanie głowa pochodzi z Jakucji, gdzie w topniejącej zmarzlinie zauważył ją jeden z miejscowych rolników. Głowa, zanim oddzieliła się od reszty ciała, należała do wilka pochodzącego z plejstocenu. Naukowcy zajmujący się badaniem tych zwierząt nie ukrywają swojego podekscytowania. Raz, że głowa może dostarczyć im istotnych informacji na temat ewolucji wilków, a dwa – to kawał głowy. Mierząca 40 centymetrów długości czaszka jest o co najmniej kilkanaście centymetrów dłuższa niż głowy współczesnych wilków. Odkrycia dokonano w 2018 roku, ale głowę upubliczniono dopiero teraz, w muzeum Miraikan w Tokio.

#3. Policja będzie rozdawać tępe noże, żeby zmniejszyć liczbę napaści przy użyciu nożaPolicjanci z brytyjskiego miasta Nottinghamshire zamierzają walczyć z przemocą domową w dość innowacyjny sposób – będą rozdawać zakończone tępo noże ofiarom napaści, by ofiary podkładały je w domu w miejsce ostro zakończonych noży. Jak tłumaczą policjanci, chodzi o to, by napastnik nie mógł zranić swojej ofiary przez pchnięcie jej nożem. Policja uważa, że proponowane rozwiązanie może pomóc w zmniejszeniu napaści domowych z użyciem noża, do których w Nottinghamshire w 2018 roku doszło 159 razy. Mimo że noże będą miały zaokrąglone końcówki, to ich krawędzie pozostaną ostre i noży będzie można używać jak normalnych.

#4. Kobiety zgodziły się na odłączenie obcego im mężczyzny od aparatury podtrzymującej życie, bo myślały, że to ich bratRosie Brooks z Chicago otrzymała telefon od pracowników jednego z miejscowych szpitali, że jej brat został dotkliwie pobity. Kobieta poinformowała o telefonie jedną ze swoich sióstr i obie udały się do szpitala. Na miejscu stwierdziły, że nie są w stanie rozpoznać człowieka na łóżku szpitalnym, bo miał zbyt zmasakrowaną twarz, ale zapewniono je, że to na pewno ich brat, bo tak powiedziała policja. Okazało się jednak, że policja się myliła, ponieważ ze względu na cięcia budżetowe domniemanego brata „zidentyfikowano” jedynie na podstawie zdjęć, a nie odcisków palców. Zanim jednak prawda wyszła jaw, kobiety podpisały zgodę na odłączenie mężczyzny od aparatury i procedurę wykonano.

#5. Przywódca Czeczenów będzie wyrywał języki ludziom, którzy krytykują go w InternecieRamzan Kadyrow wychodzi z założenia, że zgłaszanie komentarzy adminom jest dla słabych. Na filmiku opublikowanym na swoim Instagramie przywódca Czeczenii zagroził osobom, które w Internecie krytykują jego poczynania, że powyrywa im języki i połamie palce. Komentarz Kadyrowa to reakcja na działania mieszkańców sąsiadującego z Czeczenią Dagestanu, z którym Czeczenia toczy spór terytorialny. Dagestańczykom nie spodobało się, że Czeczeni ustawili przy granicy znak sugerujący, że Dagestan to część Czeczenii, i znak usunęli, po czym Czeczeni ustawili go z powrotem na drugi dzień.

#6. Piłkarki zdemolowały drużynę przeciwną i zostały oskarżone o brak empatiiPiłkarki Stanów Zjednoczonych rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach świata kobiet w piłce nożnej od mocnego uderzenia. Broniące tytułu Amerykanki pokonały debiutującą w mistrzostwach Tajlandię aż trzynaście do zera, ale nie wszystkim spodobał się sposób, w jaki to zrobiły. Szczególnie mocno skrytykowały je byłe gwiazdy reprezentacji Kanady Clare Rustad i Kaylyn Kyle. Rustad stwierdziła, że ekspresyjne celebrowanie kolejnych bramek to haniebne zachowanie, a Kyle zgodziła się, dodając, że Kanadyjki by tak nie postąpiły. Kapitanka Amerykanek Megan Rapinoe nie zamierzała jednak nikogo przepraszać i powiedziała jedynie, że największą „zbrodnią” popełnioną przez amerykański zespół było cieszenie się grą.

#7. Przez upał trzeba było zamknąć bibliotekę ze szklanym dachemPolska myśl budowlana jest znana na całym świecie. Teraz jej efektów doświadczyli i doświadczać będą przez jakiś czas czytelnicy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej. Budynek posiada bowiem szklany dach, przez który do środka wpadają promienie słoneczne, czyniąc z biblioteki miejsce bardziej odpowiednie do hodowania pomidorów niż czytania książek. W związku z tym bibliotekę, którą oddano do użytku w 2015 roku po trwającej 2 lata i kosztującej 59 mln złotych budowie, trzeba będzie zamknąć na 2 miesiące. W tym czasie w bibliotece zostaną zamontowane markizy i rolety, którymi będzie można zasłonić okna w trakcie upałów.

#8. Ministerstwo Finansów chciało podnieść VAT na mleko sojowe, bo „hipsterów stać”Ministerstwo Finansów szykuje zmiany w prawie podatkowym, bo przecież głosy nie kupią się same. W związku z tym już wcześniej przygotowano nowelizację prawa podatkowego, która uwzględnia między innymi zmiany polegające na naliczaniu 8-procentowego podatku na wodę i 23-procentowej stawki na lód. Przez moment zanosiło się też, że tzw. „napoje mleczne”, czyli mleko z migdałów czy soi, również zostaną obłożone najwyższą stawką. Argumentacja urzędników dla tej propozycji zwala z nóg. Jeden z urzędników w rozmowie z Wirtualną Polską miał powiedzieć:
W budżecie brakuje pieniędzy, a poza tym tu chodzi o napój dla hipsterów. W imię czego mielibyśmy utrzymywać niską stawkę na ich przysmak? Przecież stać ich.
Hipsterzy mogą jednak spać spokojnie. Na ratunek przyszedł im bowiem sam Jarosław Kaczyński, który nakazał jak najszybciej usunąć urzędniczą propozycję z listy poprawek do ustawy o VAT.

Pamiętaj też, żeby nie słuchać zbyt głośno muzyki w miejscach publicznych, bo skończysz jak jeden z bohaterów poprzedniego odcinka.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
15

Oglądany: 105499x | Komentarzy: 187 | Okejek: 341 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało