Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Garść weekendowych ciekawostek wagi ciężkiej oraz lekkopółśredniej IV

62 466  
244   20  
W niniejszym odcinku gościć będziemy między innymi leniwego listonosza, starszą panią, która nie boi się wyzwań oraz chińskiego kosmonautę.

#1. Życie na Księżycu

Kliknij i zobacz więcej!
W 1835 roku nowojorska gazeta Sun opublikowała serię artykułów na temat odkrycia życia i cywilizacji na Księżycu. Astronom John Herschel miał rzekomo zmontować bardzo potężny teleskop i przymocował do niego mikroskop, aby dostrzec drobne szczegóły. W rezultacie odkrył na Księżycu jednorożce, bezogonowe bobry i skrzydlate humanoidy. Publikacje wywołały prawdziwą sensację i gwałtownie zwiększyły nakład gazety, który nie spadał nawet po ujawnieniu oszustwa.

#2. Widmo Napoleona

Kliknij i zobacz więcej!

Pocztówka z czasów pierwszej wojny światowej, w której Niemcowi, celującemu w stronę Notre Dame, grozi duch Napoleona, 1916 rok.

#3. Pyszna rada, Wuju Samie

Kliknij i zobacz więcej!

Na pierwszych amerykańskich centach, zaprojektowanych przez Franklina, nie było napisu „In God We Trust”. Było motto: „Mind Your Business” (nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy).

#4. Każdy może zostać szyfrantem

Kliknij i zobacz więcej!

W 1941 r. gazeta Daily Telegraph zorganizowała konkurs - komu uda się rozwiązać krzyżówkę w mniej niż 12 minut. Kilku zwycięzcom zaproponowano pracę w głównej jednostce kryptograficznej w Wielkiej Brytanii - Rządowej Szkole Kodów i Szyfrów w Bletchley Park. Winston Churchill, który odwiedził to miejsce, zauważył: „Powiedziałem, żebyście nie wahali się przed niczym, aby pozyskać pracowników, ale nie wiedziałem, że zrozumiecie mnie tak dosłownie”.
W 1945 r. w Bletchley pracowało około 10 000 osób. Około trzy czwarte z nich to kobiety.

#5. Machnij mi tu, Pablo, rysuneczek

Kliknij i zobacz więcej!

Pewnego razu na rynku podeszła do Pabla Picassa kobieta i podała mu kawałek papieru.
- Panie Picasso - powiedziała z podnieceniem - jestem pana wielką fanką. Czy mógłby pan coś dla mnie narysować?
Picasso z radością zgodził się i szybko "machnął" na kartce rysunek. Z uśmiechem zwrócił papier kobiecie i powiedział:
- To będzie warte milion dolarów.
- Ależ panie Picasso - wykrzyknęła ze zdumieniem kobieta - poświęcił pan jakieś 30 sekund na namalowanie tego miniaturowego arcydzieła!
- Dobra kobieto - uśmiechnął się Picasso - poświęciłem 30 lat, aby namalować to dzieło w 30 sekund.

Powyżej znajduje się kilka prac Picassa, narysowanych jedną linią.

#6. Kto nie da rady? Ja nie dam rady?

Kliknij i zobacz więcej!

W 1955 r. Emma Rowena Gatewood przeczytała w National Geographic artykuł o
najtrudniejszym szlaku pieszym przez Appalachy (3489 km). W artykule pojawiła się informacja, że tylko pięć osób było w stanie przejść go w jednym sezonie i że, oczywiście, żadnej kobiecie nie udał się ten wyczyn. Emma miała wówczas 68 lat, była już matką jedenaściorga dzieci, babcią 23 i prababcią 30.

Kobieta uznała, że warto podjąć wyzwanie. Poszła w trampkach i zabrała ze sobą tylko wojskowy koc, płaszcz przeciwdeszczowy, plastikowe zasłony prysznicowe, apteczkę pierwszej pomocy, jedną zmianę ubrania i mały zapas jedzenia. To wszystko. Nie miała mapy, kompasu, przewodnika, namiotu, śpiwora ani plecaka. Jej dieta składała się z suszonej wołowiny, sera i orzechów. Co nieco do jedzenia znajdowała w lesie.
Schudła 15 kilogramów, ale przeszła całą trasę w 142 dni. Po 5 latach znowu przeszła tę trasę. A potem kolejny raz. W wieku 75 lat.

#7. Odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu

Kliknij i zobacz więcej!

Podczas radziecko-chińskiego konfliktu zbrojnego o Kolej Wschodniochińską w 1929 r. prostytutka w japońskim burdelu została przypadkowo zabita przez radziecki pocisk.
Konsulat japoński pozwał radzieckiego dowódcę na 22 500 jenów. Kwota ta została wyliczona na podstawie tego, ile lat ta prostytutka mogła żyć, ilu klientów obsłużyć w tym czasie i ile dochodu przyniosłoby to budżetowi Japonii.

#8. Kaszel przyczyną oskarżenia i wyroku sądowego

Kliknij i zobacz więcej!

W 2001 roku Charles Ingram wygrał brytyjski program telewizyjny "Who Wants to Be a Millionaire?", zdobywając przy okazji czek na milion funtów szterlingów (~ 1 300 000 dolarów). Jednakże płatność została wstrzymana po tym, jak on, jego żona i wspólnik Tecwen Whittock, którzy byli obecni na widowni, zostali oskarżeni o oszustwo. Okazało się, że Whittock kaszlał za każdym razem, gdy prezenter wyczytywał poprawną odpowiedź spośród czterech propozycji. Wszyscy troje zostali ukarani grzywną przez sąd, a także otrzymali wyroki w zawieszeniu od 12 do 18 miesięcy.

#9. 42768 x 9 = ?

Kliknij i zobacz więcej!

Najdłuższy wyrok więzienia otrzymał w 1972 r. listonosz z Hiszpanii - Gabriel March Grandos. Został skazany na 384 912 lat więzienia, trafiając tym sposobem do Księgi rekordów Guinnessa. Podczas pracy na poczcie Grandos zniszczył 42 768 listów.
Dlaczego? Ponieważ nie chciało mu się ich dostarczać. Lokalne przepisy przewidują za umyślne uszkodzenie dokumentów karę 9 lat więzienia. Dokładnie tyle Grandos otrzymał za każdy list, którego nie dostarczył pod wskazane na kopertach adresy.

#10. Ile waży dusza?

Kliknij i zobacz więcej!

W 1907 roku amerykański biolog i lekarz Duncan MacDougall „udowodnił” istnienie duszy, ważąc człowieka przed i po śmierci - okazało się, że dusza „waży” 21 gramów.

#11. Grób Harry'ego Pottera

Kliknij i zobacz więcej!

Na jednym z cmentarzy w Izraelu znajduje się grób Harry'ego Pottera. Był to 19-letni żołnierz armii brytyjskiej, który zginął w 1939 roku w starciu z powstańcami. Od niedawna ten grób jest najczęściej odwiedzanym w Izraelu.

#12. Towarzystwo uczciwych ludzi

Kliknij i zobacz więcej!

Król Fryderyk II, który rządził Prusami w XVIII wieku, odwiedził niegdyś berlińskie więzienie miejskie. Więźniowie, jeden po drugim, padali do królewskich stóp, skarżyli się na zły los i zapewniali o swojej niewinności. Tylko jeden skromnie stanął z boku, nie prosząc króla o łaskę.
- A ty - zwrócił się do niego król - czy ty też trafiłeś tu przez pomyłkę?
- Nie, wasza wysokość, ponoszę zasłużoną karę. Jestem skazany za napad z bronią w ręku.

Monarcha natychmiast nakazał uwolnienie więźnia słowami:
- Wyrzućcie tego bandytę, aby nie psuł swoją obecnością towarzystwa uczciwych ludzi.

#13. Zaspała...

Kliknij i zobacz więcej!

Hyacinth Thrash, członkini sekty Świątynia Ludu, przespała najważniejsze z zebrań swojej sekty, a kiedy się obudziła, dowiedziała się, że tej nocy prawie wszyscy popełnili samobójstwo, zażywszy cyjanek.

Często nazywana jest jedyną, która przeżyła w Jonestown, chociaż w jednym z pierwszych raportów agencji Associated Press wspomniano o innym ocalałym. Był nim 79-letni Grover Cleveland Davis. Nie słyszał dobrze i przeoczył walne zgromadzenie zwołane przez Jonesa.
Davis zmarł rok później. Hyacinth Thrash zmarła w 1995 roku w wieku 90 lat.

#14. Wang Hu - pierwszy kosmonauta Ziemi

Kliknij i zobacz więcej!

Według chińskiej legendy urzędnik o nazwisku Wang Hu jako pierwszy próbował odlecieć rakietą z Ziemi. Pierwszy kosmonauta na świecie to wcale nie pan Twardowski!

Legendy o pierwszym chińskim kosmonaucie różnią się - w niektórych przypadkach nazywają go Wang Hu, w innych - Wang Chu, według niektórych informacji żył 2000 lat p.n.e., według innych - w XVI wieku.

Tak czy inaczej, zasadnicza historia brzmi następująco: Wang Hu był ważnym mandarynem i nakazał zaprojektować sobie aparat do lotu na Księżyc. Aparat był krzesłem, do którego przymocowano 47 rakiet prochowych. Wang Hu usiadł na krześle, jego słudzy podpalili rakiety... i urządzenie eksplodowało. Kiedy dym się przerzedził, ani krzesła, ani mandaryna na platformie startowej już nie było...

#15. Z matematyką za pan brat

Kliknij i zobacz więcej!

Jeśli wybierzesz numer porządkowy każdej litery alfabetu angielskiego i pomnożysz ją przez 9, otrzymasz to:

Muhammad

M = 13 x 9 = 117
U = 21 x 9 = 189
H = 8 x 9 = 72
A = 1 x 9 = 9
M = 13 x 9 = 117
M = 13 x 9 = 117
A = 1 x 9 = 9
D = 4 x 9 = 36
________________ +
RAZEM = 666

Muhammad = 666

i żeby dwa razy nie chodzić...

Jesus

J = 10 x 9 = 90
E = 5 x 9 = 45
S = 19 x 9 = 171
U = 21 x 9 = 189
S = 19 x 9 = 171
________________ +
RAZEM = 666

Jesus = 666


That's all folks.
Na dziś.


W poprzedniej części
5

Oglądany: 62466x | Komentarzy: 20 | Okejek: 244 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.08

02.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało