Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - jeśli ktoś jest dla ciebie niemiły, to może bardzo cię lubi

73 144  
203   20  
Dziś o wielkich piersiach, wielkich szczurach, wielkich wtopach i wielkich dyplomatycznych porażkach. Zapraszamy!

#1.

Mężczyźni, którzy wolą kobiety z dużymi piersiami, są mniej stabilni finansowo.
Chodzi o ryzyko podejmowanych decyzji. Ci z nas, którzy chętniej patrzą na wielkie... wielkie rzeczy i marzą o niebieskich migdałach, są mniej ułożeni w życiu finansowym, bo i tutaj zdarza im się więcej marzyć, a mniej robić.

#2.

W Brazylii znajduje się stadion piłkarski, na którym oś boiska wyznaczona jest przez równik. Sprawia to, że drużyny zaczynają rozgrywkę z innych półkul.

Stadion Milton Corrêa, potocznie zwany Zerão, mieści się w Macapá w Brazylii. Wybudowano go w 1990 r., planując go w ten sposób, by rzeczywiście leżał na linii równika. Dzisiejsi specjaliści uważają, że obecnie linia równika znajduje się o 50 metrów dalej. Mimo wszystko jest to dodatkowy smaczek w świecie brazylijskiego futbolu.

#3.

Seryjny zabójca, Ted Bundy, pracował kiedyś jako operator w linii zaufania dla samobójców.

Jego znajomi z pracy mówili, że był bardzo miłym i empatycznym gościem.

#4.

Stany Zjednoczone są największym na świecie eksporterem spermy.

Dzieje się tak, ponieważ USA są "dzikim zachodem" pod kątem regulacji prawnych związanych z tą dziedziną i można tu robić naprawdę wiele rzeczy. Większość cywilizowanych krajów obwarowuje banki nasienia i jego dawstwo wieloma szczegółowymi przepisami, dotyczącymi zarówno sposobów pobrania i przeznaczenia, jak i ewentualnych kontaktów i przekazywania informacji na temat spłodzonych tym sposobem dzieci. W niektórych krajach dawca spermy ma prawo wiedzieć, kto urodził "jego" dziecko i może się nawet z tym dzieckiem spotkać.

#5.

Sto lat temu alkoholizm dotykał trzykrotnie więcej mężczyzn niż kobiet. Od lat 90. mamy już równouprawnienie w tej kwestii.

Tym sposobem naprawdę dokonało się równouprawnienie w zakresie chlania na umór. Wcześniej alkohol był rzeczywiście rozrywką typową dla mężczyzn, a kobiety nie miały aż tylu okazji i swobody, aby z niego korzystać. Dziś jest zupełnie inaczej i każdy problemik może zostać rozwiązany przez he, he, lampeczkę winka z serialem, albo z przyjaciółkami. Czasy się zmieniają...

#6.

Amerykański dyplomata Frank Kellogg otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za stworzenie traktatu pokojowego, podpisanego przez Niemcy i Japonię. Kraje te miały na jego mocy zapobiegać wojnom w przyszłości. Wszystko działo się w 1928 r.

Jak widać, jego wysiłki były wielkie i zasługiwały na nagrodę, jednak wszystko, jak to zwykle bywa, poszło się kochać. I jak tu mieć zaufanie do jakichkolwiek paktów. Przecież nie po to wypowiada się wojny, żeby ich przestrzegać.

#7.

Do rozbrajania pól minowych w Afryce używano tresowanych wielkoszczurów.

Dzięki tym niezwykle przyjaznym zwierzętom udało się rozbroić aż 13 000 min lądowych, co uratowało na pewno wiele ludzkich istnień. Do tego celu wykorzystywano węch tych zwierząt - potrafią one z dużą precyzją wywąchać materiały wybuchowe zakopane w ziemi.

#8.

W rozmowach o wiele częściej przerywamy bliskim znajomym i rodzinie niż obcym ludziom.

Jak to w życiu bywa, czasem do najbliższych mamy najmniej wyrozumiałości i cierpliwości. Dlaczego właśnie tak? Czujemy się przy nich pewniejsi siebie i pozwalamy sobie przez to na więcej. Obce osoby traktujemy z większym dystansem i nie do końca wiemy, na co możemy sobie przy nich pozwolić. Tak więc jeśli ktoś często ci przerywa i w ogóle jest dla ciebie niemiły, to może właśnie dlatego, że jesteś dla niego bardzo bliską osobą. O ironio...

Zobacz poprzednie odcinki serii!

4

Oglądany: 73144x | Komentarzy: 20 | Okejek: 203 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało