Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Największe obciachy ostatnich dni - Influencerki oszalały na punkcie Czarnobyla

116 295  
292   174  
W dzisiejszym odcinku o instagramowych gwiazdeczkach, które tłumnie ściągają w niebezpieczne rejony Czarnobyla, by zrobić sobie jak najseksowniejszą sweet focię. Przegięcie?

Największe obciachy ostatnich dni

#1. Influencer chciał się pochwalić fikołkiem na scenie. Spadł na bezbronną kobietę

Nie jest tajemnicą, że w dobie Instagrama ludzie są skłonni zrobić absolutnie wszystko, byle tylko zaistnieć. Mateusz Janusz z duetu Fit Lovers stał na scenie podczas gali See Bloggers. W pewnym momencie ubzdurał sobie, że zrobi salto, by przypodobać się gościom. Skończyło się tak:

https://youtu.be/i2akQA1SSpw
Kobieta, na którą spadł "influencer", jest świeżo upieczoną mamą i ma uszkodzony dysk. Załamany "Janusz Instagrama" postanowił zabrać głos na swoim profilu:
Słuchajcie, chciałem się odnieść do sytuacji, która miała miejsce kilka dni temu. Otóż, jak wiecie, zrobiłem salto. Może nawet nie zrobiłem, bo mi nie wyszło, ale niefortunnie wyleciałem ze sceny, wpadając tym samym na panią, która siedziała w drugim rzędzie. Niby wszystko miało być okej. Rozmawiałem z tą panią i jej mężem kilkukrotnie i zapewniali mnie, że ona czuje się dobrze. My zawsze myślimy dobrze i zakładamy te dobre scenariusze, więc staraliśmy się odnieść do sytuacji pozytywnie. Okazało się, że stan tej pani nie jest jednak taki, jak się mogło wcześniej wydawać. Jestem załamany tą sytuacją! Ja nie wiem, co mam zrobić... Żałuję tego salta z każdą sekundą. Nie chciałem, żeby to się tak skończyło. Zrobiłem w życiu milion salt i żadne nie skończyło się tak źle.

Choć ciężko w to uwierzyć, tych ludzi obserwuje ponad 1,4 mln zafascynowanych nastolatków, którzy zrobią wszystko, co powiedzą im ich idole.

Największe obciachy ostatnich dni

#2. Kolej celowo ominie Kostrzyn w trakcie Pol'and'Rock Festival? Do sieci wyciekł mail o planie wprowadzenia objazdów

Informację podaje portal muremzaowsiakiem.pl, cytując Oko.press. Portale opublikowały maila do pracownika PKP Intercity. W nawiązaniu do rzekomego spotkania, które odbyło się 6 czerwca, adresatowi maila przesłano "wykaz zmian koniecznych do wprowadzenia dla pominięcia stacji Kostrzyn”:

Największe obciachy ostatnich dni

Zmianom ma podlegać 18 pociągów dalekobieżnych, które w dniach 31 lipca - 4 sierpnia ominą Kostrzyn nad Odrą. Mało tego, Przewozy Regionalne w tym roku wyjątkowo nie udostępnią specjalnych pociągów dla uczestników festiwalu. PKP Intercity wydało oświadczenie w tej sprawie. Spółka wyraziła zaskoczenie decyzją Przewozów Regionalnych i analizuje wpływ ich decyzji na bezpieczną realizację innych połączeń.

Jurek Owsiak nie kryje rozgoryczenia:
Jeśli to, co ukazało się w artykule Oko Press jest prawdą, to – Szanowna Festiwalowa Publiczności – apeluję do Was, abyście byli wytrwali, ale ostrożni. Abyście dojechali do nas autostopem, rowerami, motocyklami, samochodami, autobusami, a nawet drogą wodną, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Abyście byli w dobrych nastrojach, by bawić się na jedynym takim festiwalu na świecie. A resztą – jeśli taka decyzja istotnie zapadnie – zajmą się prawnicy. I o każdym naszym kroku będziemy Was i media szeroko informowali. Sytuacja jest tak niewiarygodnie skandaliczna, że chcemy, aby wszyscy mieli na ten temat jak największą wiedzę.

Cały jego wpis można przeczytać tutaj.

Największe obciachy ostatnich dni

#3. W Skierniewicach zwołano sztab kryzysowy z powodu niedoboru wody. Tymczasem problem może leżeć gdzieś indziej...

W weekend mieszkańcy Skierniewic nie mieli dostępu do wody. Prezydent miasta zwołał sztab kryzysowy, a na ulicach mówi się o wodzie jak o dobrze luksusowym. Eksperci biją na alarm i przekonują, że wszystkiemu winne są zmiany klimatyczne wywołane słabym zalesieniem obszaru województwa łódzkiego.
Zmienia się w tej chwili rozkład tych opadów, zmienia się tempo parowania tej wody, zwiększa się ogólnie liczba powierzchni zagospodarowywanych w sposób taki, który dla retencji wody jest mniej przyjazny
- mówi w rozmowie z TVN24 ekohydrolog dr Zbigniew Kaczkowski.

Tymczasem użytkownik Twittera Jan Mencwel zwraca uwagę na zasadniczy problem Skierniewic, jakim jest planowanie infrastruktury miejskiej:

Największe obciachy ostatnich dni

Warto dodać, że problem ten występuje również w innych polskich miastach, m.in. w Warszawie. Wszystkiemu winny jest człowiek, który najpierw niszczy środowisko, a potem rozpacza nad brakiem wody w kranie.

Największe obciachy ostatnich dni

#4. Oburzenie nowym pomysłem PiS-u. Czy "zerowy PIT dla młodych" dyskryminuje część Polaków?

Zbliżają się wybory parlamentarne, a wraz z nimi rządzący realizują kolejne złożone obywatelom obietnice. Tym razem opublikowano projekt ustawy tzw. zerowego PIT-u dla młodych. Zgodnie z nim pracownicy do 26. roku życia pracujący na podstawie stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia, mają być zwolnieni z płacenia PIT-u. Zwolnienie dotyczy tylko osób zarabiających mniej niż 85 528 zł rocznie.

Wymysł PiS-u nie przypadł do gustu internautom, którzy wieszczą Polsce kryzys finansowy:
Po wyborach wszystko wróci do normy, bo inaczej druga Grecja. Tutaj chodzi o zaspokojenie ambicji wodza i pokazanie, kto rozdaje karty. Strach się bać.

Inni zwracają uwagę na dysproporcje w traktowaniu przez państwo różnych grup społecznych:
Rząd cudownie dba o młodych poniżej 26 lat. Zazwyczaj człowiek ma 26 lat, gdy kończy studia. Co jednak rząd myśli o emerytach? Ludzie, którzy obecnie odchodzą, średnio otrzymują 30% ostatniej wypłaty miesięcznie. Polska jest pod tym względem zdecydowanie najgorsza w Zjednoczonej Europie. Mimo to wszyscy znacznie młodsi pracujący obciążeni są składkami na ZUS w wysokości blisko 50%. Ok. 10 mln obecnych polskich emerytów również kiedyś byli młodzi i również ściągano z nich tak drakoński haracz. Gadanie o tym, że można sobie dłużej popracować, jest obłudną manipulacją, bo to i tak nie zwiększy emerytury, a jednak zmniejszy ilość miejsc pracy na rynku.

Zarzucają też rządowi hipokryzję:
Obniżą 2 podatki o 1%, a tylnymi drzwiami wprowadzą 10 różnych opłat i datków po 50%.

Jedno jest pewne: w Polsce ciężko jest być singlem po 26. roku życia.

Największe obciachy ostatnich dni

#5. Prezes schroniska uratowała wygłodzonego psa. W nagrodę... policjanci skuli ją kajdankami

O absurdalnej sytuacji donosi portal wiadomosci-lodz.pl. Elżbieta Andrzejewska, prezes schroniska Medor w Zgierzu, otrzymała w sobotę informację o psie rasy husky, który jest głodzony przez swojego właściciela. Mieszkaniec Parzęczewa przekonywał, że pies jest w dobrej kondycji, choć zwierzę było wyraźnie wykończone. Zgodnie z Art. 7 pkt. 3 Ustawy o ochronie zwierząt Andrzejewska odebrała mężczyźnie psa i przewiozła go do Zgierza. Tam husky dostał jedzenie i picie.

Największe obciachy ostatnich dni

W poniedziałek do schroniska Medor wtargnęli policjanci, którzy chcieli odebrać psa. Ich zdaniem zwierzę stanowi dowód w sprawie. Pani Elżbieta oponowała. Nie zamierzała rozstawać się z czworonogiem, którego życie wciąż wisiało na włosku. Doszło do awantury, w wyniku której prezes schroniska została skuta kajdankami i aresztowana. Policja stawia jej dwa zarzuty, w tym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Poinformowała też, iż "pies został bezpiecznie przetransportowany do innej placówki, gdzie będzie pod stałą opieką weterynaryjną".

Internauci nie kryją oburzenia takim postępowaniem funkcjonariuszy.
"Pies został bezpiecznie przetransportowany do innej placówki, gdzie będzie pod stałą opieką weterynaryjną”. Niby gdzie?? Do Wojtyszek?? Cała Polska wie czym są Wojtyszki, jaką umieralnią! Tam pies nie otrzyma żadnej pomocy. Tam pies zdechnie, jak zdychają setki, tysiące psów, które tam trafiają!
Pies zabezpieczony, pod opieką weterynaryjną i wszystko co potrzeba ma zapewnione. A policjanci po co właściwie przyjechali i na czyje zlecenie? Nawet na drugim końcu Polski ludzie wiedzą, że Medor to jedno z najlepszych schronisk w Polsce. Tam zwierzęta są ważne, dbają o nie jak tylko mogą najlepiej. I bez powodu zwierząt nie zabierają. Nawet całkiem niedawno starszemu panu pomogli i wysprzątali dom, by i on, i jego kot mieli lepiej. I nikt nie zabrał temu panu kota. Bo o kota pan dbał, tylko zaniedbał porządki.

Oto co w Polsce dostaje się za chęć pomagania cierpiącym zwierzętom.

Największe obciachy ostatnich dni

#6. Nakleił "karnego k*tasa" na radiowozie straży miejskiej za złe parkowanie. Samochód był zaparkowany poprawnie

Do incydentu doszło 9 czerwca przy ul. Grodzkiej na rynku w Krakowie. O sprawie poinformował fanpage Teska Klub Polska.

Największe obciachy ostatnich dni

Największe obciachy ostatnich dni

Straż Miejska w Krakowie wydała w tej sprawie oświadczenie:
W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji dotyczących zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 9 czerwca br. przy ulicy Grodzkiej, informujemy, że radiowóz straży miejskiej został zaparkowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, tym samym kierujący nim funkcjonariusz nie popełnił wykroczenia. Natomiast mężczyzna, który zerwał emblemat straży z maski radiowozu oraz umieścił naklejki na szybach, a ponadto dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, został ujęty. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

Największe obciachy ostatnich dni

#7. Influencerzy masowo ściągają w rejony Czarnobyla. Wszystko dzięki olbrzymiej popularności serialu HBO

Stacja nie musiała długo czekać na kolejny sukces po zakończeniu "Gry o tron". Gigantyczna promocja "Czarnobyla" nie tylko przełożyła się na ogromne zyski, ale... doprowadziła do lawinowego wzrostu zainteresowania podróżami na Ukrainę. Agencje turystyczne w ostatnich tygodniach zanotowały 30-40-procentowe wzrosty liczby klientów, a tysiące instagramowych influencerów z całego świata ściągają do Prypeci, by na własne oczy zobaczyć wymarłe miasto, a przy okazji zrobić sobie perfekcyjną sweet focię.

Największe obciachy ostatnich dni

Największe obciachy ostatnich dni

Największe obciachy ostatnich dni

Największe obciachy ostatnich dni

Sytuacja tak bardzo wymknęła się spod kontroli, że głos musiał zabrać sam twórca serialu, Craig Mazin:

Największe obciachy ostatnich dni
(...) Jeżeli odwiedzacie to miejsce, pamiętajcie o okropnej tragedii, jaka tam się wydarzyła. Uszanujcie wszystkich tych, którzy ucierpieli i dokonali poświęceń.

Czego się nie robi, byle tylko zaistnieć w Internecie...

Największe obciachy ostatnich dni

>>> W poniedziałek pisaliśmy o Polce z największym biustem na świecieŹródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6
17

Oglądany: 116295x | Komentarzy: 174 | Okejek: 292 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.10

18.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało