Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Specjaliści radzą, co jest naprawdę dobre dla udanego związku

50 175  
129   34  
Te rady są na serio, niektóre wam się nie spodobają zupełnie, ale być może ta jedna zainspiruje do czegoś fajnego dla ciebie, albo dla was obojga.


#1.

Najlepszą rzeczą, jaką usłyszałam z moim mężem (wówczas jeszcze narzeczonym) było to, że pary z wiekiem się zmieniają. To zupełnie normalne, że pewne rzeczy ulegają zmianie. Trzeba chwytać się tych zmian i kochać się bez względu na to. Strasznie mi to pomogło, szczególnie że bardzo obawiałam się takich rzeczy.

#2.

Moja mama (pracuje w poradni małżeńskiej) powiedziała mi, by rozmawiać z partnerem o wszystkim, co mnie trapi. Na przykład, jeśli denerwuje cię, że zostawia brudne rzeczy na podłodze w łazience, od razu mu o tym powiedz, zanim sprawa przerodzi się w poważniejszą kłótnię.

#3.

Najlepszą radą, jaką kiedykolwiek usłyszałam, jest stosowanie komunikatów w pierwszej osobie podczas kłótni. Zamiast kogoś obwiniać, mówisz jak ty się poczułeś. Zamiast więc "byłeś dla mnie wredny", mówisz "zraniło mnie to, co powiedziałeś". W ten sposób eliminujesz oskarżycielski ton, przez który druga osoba mogłaby przejść do defensywy. Skupiasz się na tym, jak dana sytuacja wpłynęła na CIEBIE. To ważne, bo z tego co wiem z doświadczenia, twoja reakcja na coś, co zrobił twój partner, opiera się o to, co TOBIE wydaje się, że miała na myśli, a nie to, co naprawdę myśleli.#4.

Jeśli chcesz mniej kłótni, mniej krytykowania lub mniej obwiniania, musisz robić to, czego oczekujesz od partnera. Nie możesz kontrolować zachowania drugiej osoby. Jedyną rzeczą na jaką masz wpływ jest to, w jaki sposób reagujesz.

#5.

Czasami druga osoba potrzebuje cię na 100% i nie może dać zbyt wiele od siebie. Pamiętaj jednak, że to stan tymczasowy.

#6.

Dorośli powinni być w stanie komunikować swoje potrzeby drugiej osobie, więc nie oczekuj, że twój partner (lub ktokolwiek inny) odgadnie wszystkie niewypowiedziane wskazówki o twoim samopoczuciu. Co więcej, nie reaguj na te niewypowiedziane rzeczy. Skłoń partnera do powiedzenia ci o tym, co ma na myśli, aby nie musieć zgadywać i ryzykować popełnienia błędu!

#7.

Miałam problemy ze swoją teściową. Terapeuta stwierdził, że powinnam po prostu odpuścić relacje z nią. Nie poprosiłam partnera o unikanie rodziny i nie robiłam dramy - po prostu postanowiłam, że nie będę już w tym uczestniczyć. Minęło 9 lat i powiedziałabym, że to najlepsza rada, jaką kiedykolwiek dostałam!#8.

Pamiętaj: jesteście w jednej drużynie i strzelacie do jednej bramki.

#9.

Nie da się odczytać prawdziwych emocji czy języka ciała przez wiadomość tekstową. Za każdym razem, gdy z partnerem mamy coś ważnego do przedyskutowania, robimy to na żywo.

#10.

Patrz na wasze różnice zdań jak na lekcje, nie bitwy!

#11.

Nasz terapeuta powiedział: "Sprawienie, by druga osoba była szczęśliwa nie jest twoim zadaniem". Cierpię na depresję, przez co czasami mogę wydawać się nieszczęśliwy w swoim związku, ale wcale tak nie jest. To zdanie sprawiło, że poczułem się z tym lepiej.


#12.

Mój terapeuta w nawiązaniu do naszych problemów zapytał mnie, czy chcę mieć rację, czy chcę być szczęśliwy. Z jakiegoś powodu to było dla mnie objawienie.

#13.

Kiedy się kłócicie, postaraj się unikać zwrotów takich jak "Nigdy nie robisz tego" czy "zawsze robisz tamto". Prawdopodobnie czasami jednak robią to o czym mówisz, że nie robią i na odwrót.

#14.

Z moim byłym już mężem poszliśmy raz do poradni małżeńskiej. Terapeuta powiedział mojemu eks, że stosuje na mnie przemoc emocjonalną i ma skłonności do manipulacji. Ponieważ eks nie widział żadnej swojej winy, terapeuta doradził mi, abym od niego odeszła. Eks wkurzył się, wyszedł i tak to się skończyło. Zostałam z nim jeszcze trochę i było tylko gorzej. Czasami rozstanie jest najlepszym wyborem.#15.

Kiedy starasz się być lepszy, twój związek też staje się lepszy. Oczywiście jeśli naprawdę chcecie pozytywnego wyniku, musi to być priorytet dla dwóch osób.

#16.

Każdego dnia musisz kochać osobę, z którą jesteś, nawet jeśli w jakimś momencie jej nie cierpisz!
19

Oglądany: 50175x | Komentarzy: 34 | Okejek: 129 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.03

05.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało