Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - z wież WTC wyciągnięto ponad 21 802 części ciał

78 256  
318   40  
Dziś Bin Laden, Hawking, Microsoft i jeden z założycieli Domino's pizza - do tego debil. No zapraszam, zapraszam.

#1. Microsoft dał ciała

Microsoft na przełomie tysiącleci stworzył program

Co było jednak najbardziej potwornickie, to fakt, że sam program był wyjątkowo nieudany. Uruchamiał się w tle i co 5 minut sprawdzał, czy wśród dostępnych aktualizacji znajdują się jakieś ze statusem [critical]. Jeśli takie znajdował, to od razu je instalował, co sprawiało, że nasze komputery - o ile mieliśmy połączenie z internetem - pracowały wolniej. Uruchamiał się też za każdym razem, kiedy włączaliśmy Internet Explorera, a przypomnijmy, że były to jeszcze czasy przed powstaniem Firefoxa.

#2.

Hasło

Powiedzonko zostało ukute w 1944 r., więc mogłoby się wydawać, że marketing w tamtych czasach nie był jeszcze tak agresywny i przebiegły jak dzisiaj. Jak się jednak okazuje, specjaliści od reklamy w tamtych czasach doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jak wpływa się na umysły odbiorców. W trakcie kampanii o nazwie "zjedz dobre śniadanie i pracuj lepiej / zrób to lepiej" (niuans tłumaczenia, w oryginale: eat a good breakfast - do a better job) w reklamach radiowych padało hasło "specjaliści żywienia uważają, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia". W ten sposób przekonywano Amerykanów, że warto jeść płatki śniadaniowe takiego na przykład Pana Kelloga. A ten był postacią wyjątkową - wybitnie religijny specjalista do spraw żywienia uważał, że jedzenie porannej owsianki ochroni ludność Stanów Zjednoczonych przed masturbacją i seksualnymi żądzami.

#3.

W 2015 r. duńskie kina pod duńskimi filmami zaczęły wyświetlać duńskie napisy, bo język jest tak trudny do zrozumienia, że sami Duńczycy często gubią się w niewyraźnych dialogach. Mnogość dialektów wcale w tym nie pomaga.

Taki sposób załatwienia sprawy został wymuszony przez widzów, którzy nie byli w stanie zrozumieć mamroczących coś tam coś tam aktorów.

#4.

Spośród 2749 zabitych w wieżach WTC w zamachach z 11 września 2001 r. udało się zidentyfikować jedynie 1626 osób.

Wśród metod identyfikacji znajdowały się testy DNA, jednak nawet te nie zawsze dawały odpowiednie rezultaty, więc wspierano się daktyloskopią i danymi z historii stomatologicznej tych osób, zdjęciami rentgenowskimi oraz tatuażami. Z wież WTC wydobyto 21 802 szczątki ciał, należące do 2749 osób. Do 2010 roku 12 769 części udało się przypisać do przeszło 1626 zidentyfikowanych.

#5.

Jeden z założycieli Domino

Założycielami słynnej sieci pizzerii byli Tom Monaghan i jego brat Jim. W 1960 r. kupili pizzerię o nazwie DomiNick's, a interes szedł tak dobrze, że połowa wartości firmy wystarczyła na kupno rozbitego garbusa, na co skusił się Jim. Zmiana nazwy na tę znaną dzisiaj nastąpiła 5 lat później.

#6.

Osama Bin Laden chciał poszerzyć swój terrorystyczny arsenał o broń nuklearną. Za dostawę uranu zapłacił 1,5 mln dolarów. Jak się później okazało, kupił jakieś gówno, a nie uran.

Tym sposobem Osama chciał wydymać cały świat, a to jakiś były wojskowy z Sudanu wydymał jego. Podczas przekazania uranu nikt nie był w stanie sprawdzić, czy towar rzeczywiście jest tym, czym kontrahent obiecał. Pieniążki w każdym razie poszły w świat, a kiedy po latach cała sprawa wyszła na jaw, wiele rządów zamarło z myślą o tym, jakie ogromne plany miał w głowie przywódca organizacji terrorystycznej Al-Ka’ida. Mógł naprawdę narobić bigosu, bo, jak to określili jego współpracownicy: "uranem można łatwiej zabić więcej ludzi".

#7.

Stephen Hawking uważał, że rodzaj ludzki ma już tylko 1000 lat na to, by uciec z Ziemi. Jeśli tego nie dokona, to nie przetrwa na naszej planecie.

Uważał, że rodzaj ludzki wciąż powtarza te same błędy i dopóki zostaniemy na Ziemi, to nic nam nie pomoże, nasza cywilizacja upadnie. Dopiero ucieczka w inne miejsce naszego Układu Słonecznego pozwoli nam przetrwać, a sama Ziemia jest według niego zbyt delikatną i wrażliwą planetą, by wytrzymać z nami na pokładzie. Jak powiedział, tak zrobił i dziś już po naszej planecie nie szura. Urna z jego prochami została złożona obok Newtona i Darwina.

#8.

Wieloryby są tak wielkie, że pełny rozkład ich ciał może trwać nawet 100 lat.

To sprawia, że martwy wieloryb jest naprawdę dużym problemem. O ile zdechnie sobie gdzieś w wodzie i opadnie na dno oceanu, to zostanie po prostu pożywieniem dla wielu innych organizmów i ich oazą na cały wiek. Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, kiedy wieloryb zostanie wyrzucony na brzeg - trzeba go wtedy w jakiś sposób posprzątać. Ludzie, wiadomo, genialne pomysły mają i swego czasu ktoś wpadł na doskonały sposób rozwiązania problemu rozkładających się wielorybich zwłok - postanowił je wysadzić w powietrze. Wyglądało to widowiskowo, ale problem wcale nie znikał, wręcz odwrotnie. Po czymś takim wielorybie zwłoki, zamiast rozkładać się latami na miejscu, rozkładały się nieco szybciej, ale na kilku kilometrach kwadratowych.

Zobacz poprzednie odcinki serii!Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
2

Oglądany: 78256x | Komentarzy: 40 | Okejek: 318 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało