Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kilka rad na długowieczność od najstarszego człowieka żyjącego na Ziemi

33 023  
154   27  
Parę miesięcy temu Kane Tanaka z Japonii pobiła rekord Guinessa, oficjalnie stając się najstarszą osobą na Ziemi. Urodziła się 2 stycznia 1903 roku. Aby uzmysłowić jak dawno to było, to w tym samym roku bracia Wright po raz pierwszy wzbili się w powietrze, a Polską władali zaborcy.

Rady na długowieczność - Joe Monster

#1.

Kobieta była siódmym dzieckiem w swojej rodzinie, a sama urodziła piątkę. Pracowała w rodzinnej firmie swojego męża, Tanaka Mochiya, produkującej różnego rodzaju produkty spożywcze. Od ryżu, po kluski udon. Na emeryturę przeszła w wieku 63 lat, a więc nie pracuje już przez połowę swojego życia.

#2.

Jakim cudem kobieta żyje tak długo? Oto jej złote rady!

#3. Wstawaj wcześnie

Zapewne wiele osób odpadnie już na tym punkcie. Staruszka prawie każdego dnia wstaje z łóżka o 6 rano, co dla niektórych może być wyczynem, którego nie sposób sobie wyobrazić.

#4. Rozgrzewaj szare komórki

Tanaka utrzymuje aktywność swojego mózgu na kilka sposobów. Często czyta i uczy się matematyki. Kolejny sposób to granie w planszówki. Jest w tym naprawdę dobra, rozkładając na łopatki pracowników domu opieki, w którym aktualnie żyje. Szczególnie upodobała sobie Othello.

#5. Kawa i czekolada

Nareszcie jakiś punkt, którego wielu z nas może już przestrzegać. Tana pije naprawdę dużo kawy, a do tego lubi zajadać się czekoladą. Wraz z wpisem do "Księgi rekordów Guinnessa" w prezencie otrzymała też pudełko czekoladek. Od razu przystąpiła do jedzenia. Zapytana, ile zamierza ich zjeść, od razu odparła, że "sto"!

#6. Nie trać nadziei

Ostatni, jednak nie mniej ważny punkt, to umiejętność niepoddawania się. W jednym z wywiadów, których udzieliła w wieku 113 lat, powiedziała: "Ponieważ doszłam już tak daleko, nie mam innego wyjścia, niż walczyć dalej. Zrobię co w mojej mocy!".

#7.

We wspomnianym artykule wspomniała też, że chciałaby dożyć 120 lat. Bardzo możliwe, że jej marzenie się spełni, czego oczywiście jej życzymy!

#8.

Źródła: 1, 2

Oglądany: 33023x | Komentarzy: 27 | Okejek: 154 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało