Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia - serwis z filmami dla dorosłych przypomina o ważnej rzeczy

85 290  
274   144  
Dzisiaj między innymi o paranojach, smokach i przemyślanych strategiach gry na loterii.

#1. „Super Express” najpierw zasugerował, że dzieci premiera Morawieckiego nie wiedziały, że są adoptowane, a potem pochwalił premiera, że ten stworzył im dom

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster
W piątkowym wydaniu Super Expressu ukazał się materiał o rodzinie premiera Morawieckiego. Na stronie tytułowej pokazano Morawieckiego, który trzyma za ręce swoje dzieci, a zdjęcie opatrzono podpisem sugerującym, że przynajmniej jedno z dzieci nie wiedziało, że jest adoptowane. Teraz miało się dowiedzieć. Z tabloidu. Internet zalała fala wściekłych komentarzy o tym, że hieny z Superaka (po raz kolejny) przebiły dno. Właściciel brukowca nie widział jednak nic złego w opublikowanym materiale, ale już na drugi na dzień w tym samym Super Expressie na stronie głównej ponownie ukazało się zdjęcie rodziny premiera, tym razem jednak o zupełnie innym wydźwięku.

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

I znowu szok, bo całe zajście to możliwa ustawka mająca ocieplić wizerunek premiera.

#2. Mężczyzna przepłynął ocean w metalowej puszce, którą sam zbudował

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Jean-Jacques Savin wypłynął 28 grudnia 2018 roku z Wysp Kanaryjskich w metalowej beczce, którą sam zbudował. 71-latek zamierzał dosłownie dać się ponieść, ponieważ wykonana przez niego konstrukcja nie posiadała żadnych silników ani innego rodzaju napędu i miała być zdana na prądy morskie, które niosły ją w tempie ok. 3,5 km/godz. 4 miesiące później konstruktora wyłowiono u wybrzeży Karaibów. Miał się całkiem dobrze, ponieważ żywił się rybami, które łowił po drodze i przyrządzał w niewielkiej kuchni. W przerwach między posiłkami oglądał przez szybę przepływające w pobliżu łodzi stworzenia i w ten sposób zabijał czas.

#3. Niemcy zamierzają wprowadzić kary finansowe dla rodziców, którzy posyłają swoje nieszczepione dzieci do szkół i przedszkoli

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Każdy niemiecki rodzic posyłający swoje dziecko do szkoły lub przedszkola będzie musiał od 2020 roku przedstawić dowód na to, że jego dziecko zostało zaszczepione na odrę lub że istnieją medyczne przesłanki przeciwko takiemu szczepieniu. Jak tłumaczy niemiecki minister zdrowia Jens Spahn, w tej chwili do niemieckich szkół chodzi 361 tysięcy niezaszczepionych dzieci, więc niemiecki rząd chce chronić pozostałe dzieci i dać rodzicom pewność, że ich pociechy są w szkole bezpieczne. Każdy rodzic, który odmówi szczepienia swojego dziecka, będzie zagrożony grzywną w wysokości do 2500 euro. Według nowego prawa również pracownicy szkół będą musieli się szczepić.

#4. Rząd Nowej Zelandii nie sfinansuje badań nad smokami

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Zawiedzeni mogą poczuć się ci, którzy ostatnimi czasy zakochali się w smokach i doszli do wniosku, że chcieliby poświęcić się zdobywaniu wiedzy na temat tych majestatycznych istot. Przydatnych informacji mogła dostarczyć im Nowa Zelandia, ale nie dostarczy, ponieważ tamtejszy rząd nie planuje finansować badań nad smokami. Takie stanowisko wyraziła premier Jacinda Ardern w liście do 11-letniej Victorii, która wcześniej przesłała pani premier swój list z pytaniem, czy rząd prowadzi obecnie jakieś prace związane ze smokami. Victoria dołączyła do listu 5 dolarów, by wspomóc fundusz badawczy, ale otrzymała je z powrotem.

#5. Kobieta pozwała organizatora loterii, bo nie wiedziała, że ma niewielkie szanse na wygraną

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Martha Karras pozwała firmę Loto-Quebec organizującą loterie w Kanadzie. Kobieta kupowała losy różnych loterii i po 20 latach grania zorientowała się, że coś jest chyba nie tak, skoro ani razu nie wygrała. Karras doszła do wniosku, że to wina organizatora loterii, który nie poinformował kobiety, że szanse na wygraną w loterii są bardzo małe. Poszła więc do sądu, który po zapoznaniu się ze sprawą odrzucił roszczenia Karras opiewające na grubo ponad 150 milionów dolarów. Nie bez znaczenia pozostał fakt, że na losach, które kobieta kupowała, znajdowała się nadrukowana informacja o prawdopodobieństwie wygranej.

#6. Rząd Australii wydrukował banknoty z błędem

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Jesienią 2018 roku australijska mennica wyprodukowała setki milionów nowych banknotów. Zastosowano nowe technologie, które miały uczynić nowe 50-dolarówki jeszcze bardziej odpornymi na fałszowanie. Ale tak mocno skupiono się na kwestiach bezpieczeństwa, że zapomniano chyba zatrudnić korektora. Spostrzegawcze oko zauważyło niedawno, że na nowym banknocie znajduje się literówka – w słowie „RESPONSIBILITY” po polsku oznaczającym odpowiedzialność, zapomniano o jednym „i” i wyszło z tego „RESPONSIBILTY”. Przedstawiciele rządu przyznali, że wiedzieli o literówce od grudnia, ale mimo to banknotów nie wycofano, bo nadają się do użytku. Poinformowano też, że w kolejnej wersji banknotu błąd zostanie poprawiony. Póki co do obiegu wprowadzono ok. 46 milionów banknotów o łącznej wartości 2,3 mld dolarów. Czy to najbardziej kosztowna literówka w historii?

#7. Coca-Cola zastrzega sobie prawo do wycofywania badań, które zleca

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

To, że wielkie korporacje robią od czasu do czasu rzeczy, przez które nie chciano by ich nawet w piekle, powinniśmy już wiedzieć. Ale mimo wszystko miło popatrzeć z bezradnością na kolejne rewelacje dotyczące szemranych praktyk w wykonaniu „znanych i lubianych”. W piśmie naukowym Journal of Public Health Policy ukazał się raport z analizy badań, które w ostatnich zleciła Coca-Cola. Badacze przyjrzeli się szczególnie warunkom umów, które koncern podpisywał z jednostkami badawczymi. Uwagę najbardziej przyciąga fakt, że Coca-Cola często zastrzega sobie prawo do decydowania o tym, jaki obszar badań zostanie sfinansowany, a także możliwość wpływania na badanie na każdym z jego etapów. I choć na 87 tysiącach przeanalizowanych stron nie znaleziono dowodów na wycofanie nieprzychylnych Coca-Coli badań, to eksperci uważają, że tak formułowane umowy są nieetyczne i mogą stanowić podstawę do kształtowania wyników badań oraz że wiele uniwersytetów by je po prostu odrzuciło.

#8. Singapur idzie na wojnę z fake newsami

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Władze Singapuru przyjęły prawo, które ma pomóc w walce z plagą fake newsów. Każda informacja, która pojawi się w mediach tradycyjnych lub społecznościowych i zostanie uznana za fejkową, będzie stanowiła dla osoby lub podmiotu, który ją opublikował duże zagrożenie. Za publikowanie fałszywych informacji będzie można trafić za kratki nawet na 10 lat i zapłacić grzywnę do 100 tysięcy dolarów singapurskich (ok. 280 tys. zł). Kara może objąć również platformę, która przyczyniła się do szerzenia fake newsa – w takiej sytuacji grzywna może wynieść nawet 740 tys. SGD (ponad 2 mln PLN). Nowe prawo budzi duże obawy organizacji praw człowieka, ponieważ to politycy będą oceniać, co jest fake newsem, a co nie.

#9. Policja zatrzymała mężczyznę, który stał sobie z pustą kartką papieru

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Policja w Kazachstanie należy chyba do najbardziej obrotnych na świecie. Można powiedzieć, że jest jak ta jednostka z filmu z Tomem Cruise'em do zwalczania przestępstw zanim te zostaną popełnione. Tym razem dzielni kazachscy funkcjonariusze udaremnili zbrodnię aresztując młodego mężczyznę, który trzymał pustą kartkę papieru. Nur-Asłan Sagutdinow stanął na jednym z placów w Uralsku, by w ten sposób zaprotestować przeciwko polityce kazachskich władz, która według aktywisty tłamsi wszelkie przejawy oporu. Jakby chcąc potwierdzić jego słowa, policja stawiła się na tym samym placu już po kilku minutach i Sagutdinowa aresztowała, choć wedle relacji mężczyzny policjanci dyskutowali przez kilka minut nad powodem, dla którego można by go aresztować.

#10. Po dwóch latach walki mężczyzna otrzymał zwrot niecałych dwóch złotych, o które się starał

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Sujeet Swami wykupił w kwietniu 2017 roku bilet na pociąg z Kota do Delhi. 30-letni dziś inżynier musiał jednak podróż odwołać, więc bilet anulował. Mężczyzna liczył się z tym, że pobrana zostanie od niego tzw. opłata manipulacyjna, ale spodziewał się, że będzie mniejsza. Jednak zamiast 65 rupii pobrano 100 rupii, ponieważ w międzyczasie uchwalono nowe prawo dotyczące zwrotów, ale w momencie, w którym mężczyzna anulował swój bilet nowe prawo jeszcze nie obowiązywało. Hindus postanowił więc dochodzić swoich praw i zgłosił się do operatora kolei z wnioskiem o zwrot. Ten obiecał pieniądze zwrócić, ale nie bardzo kwapił się, by to zrobić. Swami nie odpuścił i przez 2 lata dopytywał o postępy w sprawie i w końcu dopiął swego. Operator zwrócił mu kwotę odpowiadającą niecałym dwóm złotym.

#11. Jeden na dziesięciu Amerykanów wolałby spędzić tydzień w areszcie niż się przeprowadzać

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Przeprowadzka to temat, który wywołuje u wielu osób dreszczyk emocji. Jedni się cieszą na myśl o nowym, być może własnym kącie, a drudzy przeżywają katusze ze względu na perspektywę pakowania, przewożenia, rozpakowywania i urządzania. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną na zlecenie firmy Life Storage na dwóch tysiącach Amerykanów 13% z nich uważa proces przeprowadzania się za tak uciążliwy, że wolałoby dać się zamknąć w areszcie na tydzień niż znosić koszmar przeprowadzki. Zgadzasz się? Lepiej gnić w Sztumie?

#12. Część Polaków sądzi, że Volvo uważa Polaków za zaściankowy naród

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Szwedzki producent aut wywołał burzę w Internecie. Firma, która od lat buduje swój wizerunek producenta aut dla rodzin poinformowała, że przyzna swoim pracownikom po pół roku płatnego urlopu. Na okoliczność ogłoszenia tej decyzji przygotowano specjalne grafiki, które następnie opublikowano na Facebooku. To właśnie te grafiki wywołały największe emocje. Podczas gdy na globalne konto marki wrzucono grafikę z dwoma mężczyznami (w domyśle: rodzicami) i ich dzieckiem, na grafice z polskiego konta jednego z mężczyzn zastąpiła kobieta, zaś dziewczynkę z międzynarodowej grafiki w polskiej wersji zastąpił chłopczyk. Tradycyjna polska rodzina. Zmiany uruchomiły lawinę komentarzy o tym, że Volvo wyśmiewa „polską zaściankowość”, pojawiły się też głosy podziękowania, że „Volvo nie dało się homopropagandzie”. Markę oskarżono też o średniowieczne poglądy.

#13. xHamster przypominał swoim użytkownikom, że jest Dzień Matki

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Jeden z największych internetowych dostarczycieli treści smarowanych miał wiadomość dla użytkowników wchodzących 12 maja w kategorię MILF. To wtedy bowiem w kilku krajach na świecie obchodzi się Dzień Matki. Użytkowników, którzy szukali wówczas „gorących mamusiek” witał komunikat przypominający im o obchodzonym akurat święcie i zachęcający, by przed wzięciem sprawy w swoje ręce chwycili za telefon i zadzwonili do swoich matek, by złożyć im życzenia. Jak mówi wiceprezes xHamstera:
To przezabawny sposób zbliżenia się do naszych użytkowników i zaskoczenia ich, gdy się tego najmniej spodziewają.

#14. Kobieta znalazła same piętki w opakowaniu chleba

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Timea Ganji nie spodziewała się takiego widoku, gdy otworzyła rano opakowanie świeżo kupionego chleba, by zrobić kanapki swoim dzieciom. Zamiast niewzbudzających żadnych emocji zwykłych kromek zobaczyła piętki, którymi zostało w całości wypełnione opakowanie. Zszokowana kobieta mocno się zestresowała, bo jej dzieci nie lubią piętek, a do wyjścia z domu pozostało niewiele czasu, więc Ganji ryzykowała posłanie dzieci do szkoły bez śniadania. Nie wiadomo, czy znalazła inne rozwiązanie, ale wiadomo, że napisała do producenta, firmy Kingsmill, który przeprosił kobietę za wszelkie niedogodności i obiecał przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. Co? Nie wiesz, co to piętka? Jak w takim razie mówi się na tę część chleba u ciebie?

#15. Operacje przedłużenia penisa nie działają

15 najdzikszych newsów tygodnia - Joe Monster

Do takich wniosków doszli autorzy badań opublikowanych w piśmie Sexual Medicine Reviews. Zespół urologów i psychiatrów ze szpitala King’s College w Londynie przeanalizował wyniki 17 badań przeprowadzonych na 1192 mężczyznach, którzy poddali się 21 chirurgicznym i niechirurgicznym zabiegom powiększania członka. Z analizy wynika, że tylko niecałe 20% pacjentów odczuło satysfakcję z otrzymanego rezultatu. Reszta nie mogła powiedzieć tego samego ze względu na komplikacje spowodowane zabiegiem, wśród których znalazły się deformacja członka, jego skrócenie czy kłopoty z potencją. Badacze dodają, że zdecydowana większość mężczyzn, którzy poddali się zabiegowi, wcale go nie potrzebowała, i wnioskują, że wszelkie zabiegi przedłużania członka są w większości przypadków niepotrzebne.

Genitalia to twoja pasja? W takim razie koniecznie sprawdź poprzedni odcinek.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
6

Oglądany: 85290x | Komentarzy: 144 | Okejek: 274 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.02

26.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało