Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Naprawdę potwornickie ciekawostki - jego stary był cyrkowym pajacem

75 473  
234   34  
Badania za miliony na ciekawych polach i z jeszcze ciekawszymi rezultatami, a do tego depresja, fobie, lęki i wszelkiego rodzaju złe, złe rzeczy. Zapraszamy!

#1.

Nikola Tesla urodził się około północy w trakcie burzy z piorunami.
Nikola Tesla urodził się w nocy z 9 na 10 lipca 1856 r. Według legendy akuszerka w trakcie odbierania powodu zareagowała na ciągłe pioruny, unosząc ręce i mówiąc, że to bardzo zły znak, a dziecko będzie dzieckiem ciemności. Matka odpowiedziała "nie, będzie dzieckiem światła". Czy tak było naprawdę? Z całą pewnością stwierdzamy, że nie wiadomo. To w końcu legenda.

#2.

W Tajlandii istnieje loteria wojskowa. Każdy 21-latek musi wziąć w niej udział - jeśli wylosuje czerwoną kartkę, idzie do wojska, jeśli czarną, nie idzie.

Loteria zorganizowana jest tak, że dosłownie podchodzi się do skrzynki z kartkami i wyjmuje swój los. Zdecydowana większość młodych Tajów do wojska iść nie chce i modlą się o to, żeby wylosować czarny kartonik. Zdarzają się jednak sytuacje, w których to rodzina życzy sobie, aby ich młodzieniec wylosował kartkę czerwoną, żeby wojsko zrobiło z niego prawdziwego mężczyznę i ułożonego człowieka. Pozostawałoby tylko współczuć, bo chyba nikt nie chciałby być aż taką zakałą rodziny. Z drugiej strony każdy dostaje takie wsparcie, na jakie zasłużył.

#3.

Ojciec Jeffa Bezosa, założyciela Amazona, był cyrkowym "pajacem" i jeździł na jednokołowym rowerku.

Jak w takich warunkach można było w ogóle wychować takiego geniusza? Ojciec Jeffa miał na to doskonały plan - zniknął z jego życia, gdy ten miał półtora roku. I okazało się to wyjściem najlepszym, bo wychowaniem Jeffa zajął się drugi mąż jego matki, Mike Bezos (po którym zresztą Jeff nosi nazwisko). Miliarder mówi dziś, że o swoim biologicznym ojcu przypomina sobie tylko wtedy, kiedy musi wypełnić jakiś formularz.

#4.

Były prezydent USA Calvin Coolidge był takim śmieszkiem, że czasem alarmował swoich ochroniarzy, po czym chował się pod biurkiem i śmiał się z nich, widząc, jak rozpaczliwie go szukają.

Poza tym uważał, że jest tak dobrym ziomkiem, że Ameryka nie będzie potrzebowała już żadnego innego prezydenta, bo on jest prezydentem ostatecznym. Ludzie tak w ogóle uważali go za dupka, ale miał przynajmniej wyjątkowe poczucie humoru.

#5.

Uniwerek w Indianie dostał rządowy grant opiewający na niemal milion dolarów, aby badać internetowe memy.

Chodzi o dokładnie 919 917 USD, a kwota przeznaczona została na stworzenie systemy Truthy, który na bieżąco śledził żywotność memów na Twitterze. Wszystko po to, by określić, w jaki sposób powstają, jak długo żyją i przez jakie stadia przechodzą. Do czego to może służyć? Odpowiedź okazuje się dość prosta, ponieważ większość przebadanych w ten sposób memów i hashtagów to były tematy związane z polityką.

#6.

Używany często w grach komputerowych czerwony krzyż umieszczany na apteczkach i przedmiotach związanych ze zdrowiem, jest znakiem zastrzeżonym i większość twórców używa go bezprawnie.

Sprawa wypłynęła na szersze wody przy okazji premiery gry Prison Architect, w której pięciopikselowy czerwony krzyżyk znajdował się na ambulansach. Twórcy otrzymali pismo od brytyjskiego Czerwonego Krzyża z informacją o tym, że łamią w ten sposób prawo, a sam symbol jest znakiem zastrzeżonym. Autorzy początkowo myśleli, że to zwykły żart, jednak okazało się, że sprawa była jak najbardziej poważna, a Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża stara się po prostu ochronić swój symbol, do którego ma pełne prawo. Ostatecznie w Prison Architect zmieniono symbol krzyża na czerwoną literę "H", jednak w większości przypadków twórcy nie są tak uprzejmi w stosunku do Czerwonego Krzyża i nadal korzystają z tego symbolu bezprawnie.

#7.

depressioni

Badacze starają się udowodnić, że za wszystkim stoi rozwój social-mediów. Według nich rozwój sieci sprawia, że w rzeczywistości ograniczamy nasze kontakty z innymi ludźmi i właśnie to sprawia, że borykamy się z wieloma problemami, które kiedyś były marginalne, a dziś rosną do rozmiaru nowożytnej epidemii.

#8.

Grupa naukowców z Vermont i z Adelaide poświęciła kawał czasu i pracy na to, aby wyłonić najszczęśliwsze słowo w języku angielskim i dowiedzieć się, że to "śmiech".

Naukowcy stworzyli specjalny algorytm, który mapował emocjonalne nacechowanie tekstów. Tym sposobem najszczęśliwszym słowem zostało "laughter", a najmniej szczęśliwym "terrorist"

Zobacz poprzednie odcinki serii!

7

Oglądany: 75473x | Komentarzy: 34 | Okejek: 234 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.10

30.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało