Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - 25-letnia Victoria rzuciła korpo i założyła biznes marzeń

121 998  
247   263  
W dzisiejszym odcinku o Victorii Murphy, która postawiła wszystko na jedną kartę i zajęła się rozkręcaniem firmy, z której usług skorzystałby niejeden mężczyzna. Co to za działalność?

#1. Najbogatszy człowiek w Chinach przekonuje, że praca w modelu 996 to prawdziwe błogosławieństwo

Jack Ma, założyciel Alibaby, w jednym z ostatnich wywiadów odniósł się do kwestii równowagi życia zawodowego i prywatnego oraz nadliczbówek, których w związku ze spowolnieniem sektora wymagają niektóre firmy technologiczne. Jego wypowiedź nie była taka, jakiej się spodziewano:
Osobiście uważam, że praca 996 (od 9:00 do 21:00 przez 6 dni w tygodniu - przyp. red.) jest ogromnym błogosławieństwem. Wiele firm i wiele osób nie ma takiej możliwości. Jeżeli nie pracujesz 996 gdy jesteś młody, to kiedy będziesz mógł to robić? Na tym świecie każdy chce sukcesu, miłego życia, chce być szanowany. Chciałbym wszystkich zapytać: jeśli nie włożycie więcej czasu i energii niż inni, jak możecie osiągnąć pożądany sukces?

Ma zapewnia, że w przeszłości sam pracował w modelu 996 i wcale tego nie żałuje:
Nigdy bym tego nie zmienił.

Wypowiedź miliardera spotkała się z wieloma głosami krytyki. Przeciwnicy zarzucają mu, że planuje on obalić prawo, zgodnie z którym czas pracy w tygodniu może wynosić maksymalnie 40 godzin.

Majątek Jacka Ma szacowany jest na 40 mld dolarów.#2. Znany piłkarz zatrzymany za rzekomy gwałt. Odpiera zarzuty

Jarosław Bieniuk został na dniach zatrzymany przez policję w związku z "podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej" oraz podania narkotyków dwóm osobom. Były piłkarz Lechii Gdańsk miał rzekomo w weekend zgwałcić kobietę w jednym z sopockich hoteli. Były partner zmarłej przed kilkoma laty aktorki Anny Przybylskiej wydał oficjalne oświadczenie, w którym odpiera wszelkie stawiane mu zarzuty:
W związku z nieprawdziwymi zarzutami formułowanymi w moim kierunku w ostatnich dniach, pragnę przekazać Państwu kilka słów wyjaśnienia.

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych.

Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych.

Bieniuka o gwałt oskarżyła 29-letnia Cassandra. Onet sugeruje, że kobieta powiązana jest z przestępczym światkiem Trójmiasta.

#3. Mocne słowa prymasa o kościele. Co powiedział na temat pedofilii?

Wojciech Polak w rozmowie z niemieckim Sueddeutsche Zeitung wypowiedział się na temat pogłębiających się problemów wizerunkowych kościoła i zasugerował, co duchowni powinni zrobić, by poprawić taki stan rzeczy.
Potrzebna jest nowa mentalność. W Kościele mamy do czynienia z silną, paraliżującą kulturą całkowitej dyskrecji. Trzeba dodać, że wzrastaliśmy w czasach represyjnego systemu komunistycznego, gdy Kościół utrzymywał wiele spraw w tajemnicy. Po 2001 roku wielu biskupów nie mogło pozbyć się dawnego lęku przed ujawnieniem. Informacje o seksualnym wykorzystaniu nadchodziły bardzo późno, od 2010, 2012 roku. Co nie oznacza, że wcześniej nie było przypadków molestowania.

Prymas nie odniósł się do wypowiedzi innych duchownych, którzy stwierdzili, że wszelkie zarzuty dotyczące pedofilii mają jedynie na celu zdyskredytowanie kościoła w oczach Polaków.
Ja powiedziałem w marcu, że molestowanie jest wielkim bólem i hańbą dla Kościoła.

Zabrał też głos w głośnej sprawie księdza Jankowskiego, zmarłego kapelana Solidarności, który miał molestować dzieci:
Uważam, że powinniśmy powołać wspólną komisję Kościoła, przedstawicieli władz państwowych i historyków.#4. Prezydent Francji zapowiada, że odbuduje katedrę Notre-Dame. "Chcę, żeby to było ukończone w ciągu pięciu lat"

Poniedziałkowe wydarzenia z Paryża śledził cały świat. Ogień zniszczył dach i iglicę, a także uszkodził wnętrze katedry. Prezydent Emmanuel Macron ogłosił w orędziu do narodu, że odbudowa Notre-Dame zajmie mniej czasu, niż wszyscy się spodziewają:
Odbudujemy Notre-Dame jeszcze piękniejszą i chcę, by zostało to ukończone w ciągu pięciu lat, możemy to zrobić. To od nas zależy, czy uczynimy z tej katastrofy okazję do zjednoczenia się i głębokiej refleksji nad tym, gdzie jesteśmy, gdzie powinniśmy być oraz do stania się lepszymi, niż jesteśmy.

Na 2024 rok w Paryżu zaplanowane są letnie igrzyska olimpijskie. Macron liczy, że turyści z całego świata będą mogli z powrotem odwiedzać katedrę.#5. Zbulwersowana matka apeluje do nauczycieli. "Pociągnięcie za sobą wyłącznie tegorocznych maturzystów"

Anonimowa matka maturzysty podzieliła się swoimi refleksjami na temat strajku nauczycieli w liście do redakcji Onetu. Poniżej publikujemy całość:
Apeluję do nauczycieli i inicjatorów strajku o natychmiastowe zawieszenie strajku i przystąpienie do rozmów w "spokojnej" atmosferze. Dalsza akcja strajkowa to wejście w bagno i pociągnięcie za sobą wyłącznie niedoszłych tegorocznych egzaminowanych i maturzystów.

Apeluję do tych, którzy moim zdaniem mają obecnie największy wpływ na to, by strajk zakończyć. Związkowcy rozpoczęli strajk, nauczyciele poparli (nie dziwię się) i tylko oni mogą strajk zakończyć, wrócić do pracy, wystawić uczniom oceny, sprawdzić prace egzaminacyjne, dopuścić maturzystów do matury, dzieciom umożliwić wybory szkół.

Strajk można zawiesić, do strajku zawsze związki i nauczyciele mogą powrócić. Obecnie jest to najlepsze co można dla egzaminowanych dzieci, młodzieży i maturzystów zrobić. I to jest ostatni moment.

Minister edukacji potwierdziła, że póki co wszystkie egzaminy gimnazjalne pomimo strajku odbywają się bez zakłóceń. W kwestii matur również terminy są dotrzymane.#6. Aktor krytykuje twórców "Gry o tron". "W serialu nie grają w ogóle czarni"

John Boyega, znany z filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", wypowiedział się krytycznie na temat problemu rasizmu w Hollywood. Jego zdaniem wciąż panuje niechęć do zatrudniania czarnoskórych aktorów.
W "Grze o tron" nie grają w ogóle czarni. To samo dzieje się w przypadku "Władcy Pierścieni" - nie zobaczysz tam ani jednej czarnej osoby. Nie płacą za to, by zawsze widzieć na ekranie ludzi jednego koloru skóry. Codziennie widzimy ludzi z różnych środowisk i kultur. Nawet jeśli jest się rasistą, trzeba z tym żyć.

Pierwszy odcinek najnowszego sezonu "Gry o tron" pobił rekord oglądalności. HBO udało się przyciągnąć przed ekran ponad 17 mln osób.#7. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej: "Mam raka piersi"

Janina Ochojska, która w tym roku startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, podzieliła się z użytkownikami Twittera szokującą wiadomością:
Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu. Jak państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ale chcę Państwu powiedzieć, że nie rezygnuję z kandydowania do Parlamentu Europejskiego (...).
To co dotychczas robiłam w PAH-u chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim.

Działaczka społeczna postanowiła też zaapelować do kobiet, by dbały o swoje zdrowie i robiły regularne badania pod kątem raka piersi:
Nie badałam się przez trzy lata, dlatego apeluję do wszystkich kobiet, by badały się jak najczęściej. Żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że jest to tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężyć wszystkie trudności związane z tą chorobą.

Ochojska postanowiła też skomentować zarzuty, jakoby wykorzystywała swoją chorobę do zdobycia głosów w wyborach:
Gdybym nie kandydowała do Parlamentu Europejskiego, to na pewno nie ogłaszałbym publicznie, że jestem chora (...). Natomiast uważam, że wobec moich wyborców z Dolnośląskiego i Opolskiego byłoby to nieuczciwe, gdybym ukrywała fakt, że w tej chwili, kiedy kandyduję, dowiedziałam się o raku piersi. Ktoś powiedział, że jestem chora, ciężko chora. Ja nie jestem ciężko chora, mam tylko raka piersi. Dzisiaj jest to choroba, którą się leczy i z tego, co mówią lekarze, mam 100 proc. pewności, że zostanie ten rak wyleczony, więc jestem nastawiona optymistycznie. Nie chciałabym, żeby ktoś potem ogłosił sensacyjnie, że widział Ochojską na onkologii. Nie chcę wzbudzać ani jakiegoś współczucia, bo też dostałam trochę takich nieprzyjemnych informacji na Twitterze, że ja sobie robię z tego sensację, a inni to przechodzą bez mówienia o tym w mediach. Ja to robię z uczciwości, a przy okazji wiem, że mogę dodać kobietom otuchy, namówić je do tego, żeby się badały.

Jej zdaniem osoby publiczne powinny jak najczęściej mówić o raku, ponieważ wśród Polaków wciąż jest on tematem tabu.#8. 92-letnia aktorka i nałogowa palaczka: "Niby dlaczego mam rzucać palenie? To nie ma sensu"

June Brown to angielska aktorka znana przede wszystkim z roli w operze mydlanej EastEnders. Przy okazji zbliżających się 93. urodzin gwiazda została spytana o to, czy zamierza w końcu rzucić papierosy i alkohol.
Umrę na coś i to już niedługo, więc dlaczego mam sobie odmawiać tej przyjemności? Uwielbiam czerwone wino i ciemną czekoladę, mimo iż jestem na nią uczulona. Dodatkowo piwo Guinness pomaga mi utrzymywać wagę. Nie muszę się zatem martwić o to, co jem i piję. Jaki jest sens liczenia, ile wypalam dziennie papierosów? Palę od 70 lat. Próbowałam e-papierosów, ale są za ciężkie i wypadały mi z ust.

I to się nazywa praktyczne podejście do życia.#9. Influencerka, której Instagram usunął konto, zadzwoniła na policję. "Czułam się, jakby ktoś mnie zamordował"

Ciąg dalszy historii, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu (podpunkt 10). Jessy Taylor wpadła w rozpacz, gdy Instagram zablokował jej profil, na którym miała ponad 100 tys. fanów. Dziewczyna, która przyznała, że nie nadaje się do normalnej pracy, utrzymuje, że została zablokowana nieuczciwie:
Blokada nie wynika z wyzywających zdjęć. Instagram zrobił to, bo mam na profilu za wielu hejterów. Czuję się tak, jakby każdy bez powodu był przeciwko mnie. Dlaczego nikt mnie nie lubi? Przecież ci ludzie nawet mnie nie poznali osobiście.

W końcu Jessy postanowiła walczyć o swoje i zadzwoniła na policję. Powód zgłoszenia? MORDERSTWO.
Czułam się, jakby mnie ktoś zabił, a potem połączył się z internetem i napisał: "Zamordowałem tę dziewczynę". Zadzwoniłam na policję, ale stwierdzili, że nie mogę porównywać morderstwa z czymś takim. Uważam, że mogę, bo właśnie tak się czuję.

Ostatecznie Jessy odzyskała konto, gdy osobiście skontaktował się z nią jeden z założycieli portalu. Podobno blokada została nałożona przez pomyłkę.
Już nigdy nie będę taka sama. Miałam szczęście w nieszczęściu. Czasem musisz przejść przez deszcz, by dostać się do tęczy.

Influencerka znów może publikować na oczach tysięcy ludzi półnagie zdjęcia.

https://youtu.be/zQonbtV2iaA

#10. Rzuciła pracę i założyła agencję nagich sprzątaczek. "Wiem, jakie to uczucie, bo sama to kiedyś robiłam"

25-letnia Victoria Murphy z Edynburga w przeszłości dorabiała jako kosmetyczka. W 2017 roku postawiła wszystko na jedną kartę i założyła własną agencję. W jednym z ostatnich wywiadów postanowiła wypromować działalność i przy okazji powiedzieć co nieco o opłatach dla klientów i warunkach pracy dla przyszłych sprzątaczek i sprzątaczy.
Godzina sprzątania w bieliźnie zaczyna się od 72 dolarów. Topless to wydatek 85 dolarów, zaś nago - 98. Zanim zaczęłam zatrudniać ludzi, sama zobaczyłam, z czym to się je. Nie chciałam, by moja załoga przeżywała coś, czego sama najpierw nie doświadczyłam. Wiedziałam, że chcę robić coś w tej niszy, co byłoby zabawne, ale nie ekstremalne. Gdy przez pewien czas sprzątałam nago mieszkania, miałam mnóstwo zabawy i nigdy nie zdarzyło się nic niebezpiecznego.

Victoria zapewnia, że będzie dbała o pracowników i ich komfort:
Nikt nie będzie musiał robić czegoś, z czym nie będzie się czuł komfortowo. Klient najpierw wybierze opcję, która mu odpowiada, a ja dostosuję do niej pracownika.

25-latka wymienia też najważniejsze cechy potencjalnej nagiej sprzątaczki:
Najważniejsze to mieć profesjonalne doświadczenie w sprzątaniu. Chętni muszą mieć też ciekawą osobowość, ponieważ ważna jest odpowiednia interakcja z klientem - pogawędki i czucie się dobrze ze swoją nagością.

Victoria zatrudnia obecnie 15 osób i szuka kolejnych chętnych. Zgłoszenia można wysyłać przez jej stronę internetową.


>>> Tydzień temu pisaliśmy o gamerze, który w zeszłym roku rzucił dziewczynę dla "Call of duty". Czy nadal żałuje swojej decyzji?

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
13

Oglądany: 121998x | Komentarzy: 263 | Okejek: 247 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

31.07

30.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało