Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

12 zaskakujących faktów o kobietach

90 546  
503   44  
Jeśli wydawało ci się, że wiesz już wszystko o kobietach, to masz rację - wydawało ci się!

#1. Głowa na karkuTrąci to trochę scenami z "Egzorcysty". Aby spojrzeć do tyłu, mężczyzna musi obrócić całe ciało. Kobieta może zrobić to kręcąc samą głową. Struktura mięśniowa w karku kobiety jest bardziej elastyczna w porównaniu do męskiej, dzięki czemu kobiety cechują się w tej kwestii szerszym zakresem ruchów.

#2. Sen na czuwaniuO tym, że kobiety mają dobry słuch wielu facetów przekonuje się w bolesny sposób. Wystarczy tylko mruknąć pod nosem coś niewłaściwego. Nie każdy jednak wie, że przedstawicielki płci pięknej czujnie nasłuchują nawet gdy śpią. Prawdopodobnie chodzi o to, by budziły się słysząc płacz dziecka.

#3. Gdzie tu logika?Możecie być w szoku, ale to kobiety uznawane są przez naukę za bardziej logiczne, a to mężczyźni są tą wrażliwą stroną. Naukowcy dowiedli, że przedstawicielki płci pięknej cechują się większą grubością kory mózgowej, podczas gdy mężczyźni posiadają mózgi o większej objętości.

#4. W parze piersi nie istnieje równośćNie ma na Ziemi kobiety posiadającej naturalnej pary symetrycznych piersi. Z reguły lewa jest nieco bardziej obwisła.

#5. Cellulit nie jest wrogiem!Choć kobiety poświęcają mnóstwo czasu, energii i pieniędzy na zwalczanie go, okazuje się, że wcale nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Pełni on ważną rolę w syntezie hormonów.

#6. Zacieśnianie więziDzięki wyższym poziomom oksytocyny, kobiety przywiązują się do innych łatwiej i mocniej, przy okazji lepiej radząc sobie ze stresem. Myślicie, że z tego samego powodu drogie panie często tak KOCHAJĄ swoje obuwie?

#7. Kwiat, który potrzebuje czasu, by w pełni rozkwitnąćW przeciwieństwie do mężczyzn, kobiece ciała nadal zmieniają się fizycznie po skończeniu dwudziestu-paru. W pełni rozwija się wtedy kora przedczołowa, a kości stają się mocniejsze.

#8. Naturalna kreatywnośćWedług naukowców, którzy zapewne nie cierpią facetów, kobiety są z natury bardziej kreatywne ze względu na większą liczbę połączeń nerwowych w mózgu. Czy coś w tym stylu. Nietrudno jednak w to uwierzyć. Wystarczy tylko spojrzeć na te wszystkie wymówki, których laski używają, gdy chcę się z nimi umówić. Nie wspominając już o tych wszystkich przypierdolkach używanych w stałych związkach...

#9. Jasna sprawaKobiety z Europy mają jaśniejszą karnację od tutejszych mężczyzn. Odpowiedzialna jest za to genetyka - u kobiet gen blond włosów jest bardziej wytrwały, podczas gdy u mężczyzn z czasem zanika.

#10. Tego się nie spodziewacie!Kolejna sprawa, którą koniecznie musieli udowodnić "naukowcy". Pewni badacze doszli do konkluzji, że język ciała kobiet jest znacznie bardziej skomplikowany niż mężczyzn. Dzięki za cynk! Nauka potwierdziła to, co prawie wszyscy wiedzieliśmy już w podstawówce.

#11. Kobiety lubią węszyćFaceci, którzy ładnie pachną, są bardziej pociągający dla kobiet. Zapewne to dlatego od wieków kąpiemy się w różnych pachnidłach. Pamiętajcie jednak, że pełne zanurzenie w Brutalu przed wyjściem na siłownię przynosi odwrotny skutek. Tak nie robimy.

#12. Władza, pieniądze, wyglądZe względu na ewolucję, kobiety naturalnie szukają partnera bazując na jego atrakcyjności i majętności. Podświadomie (lub świadomie w niektórych przypadkach) cechy te czynią mężczyznę idealnym partnerem, potrafi on bowiem zapewnić partnerce wygodne życie (kasa) i przekazać silne, zdrowe geny (wygląd).

#13. Skończyły się ciekawostki, ale zostało jeszcze jedno zdjęcie


37

Oglądany: 90546x | Komentarzy: 44 | Okejek: 503 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało