Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – szokująco nieludzkie stwierdzenie władz Szwajcarii

94 925  
292   118  
Dzisiaj popieścimy trochę fanów kina smarowanego i odetchniemy z ulgą dzięki decyzji Microsoftu o porzuceniu jednej z najbardziej ryzykownych funkcji Windowsa.

#1. Komik umarł na scenie wśród histerycznego śmiechu publiczności, która myślała, że komik tylko udaje


Ian Cognito występował w jednym z klubów w brytyjskim mieście Bicester. W pewnym momencie usiadł na krześle i odchylił głowę. W takiej pozycji trwał przez kilka minut, w trakcie których zgromadzona w klubie publiczność histerycznie śmiała się z opowiedzianego przez Cognito żartu. Nikomu nie przyszło do głowy, że mężczyzna właśnie umiera, tym bardziej że na moment przed śmiercią opowiedział żart o tym, jak fatalnie byłoby mieć udar i po odzyskaniu przytomności odkryć w sobie umiejętność posługiwania się językiem walijskim. W końcu jednak ktoś się zorientował w sytuacji, ale na pomoc było już za późno. Po wyjściu z klubu ludzie mówili, że było im strasznie głupio z powodu swojego zachowania.

#2. Mężczyzna ukradł samochód przez przypadek, po 21 latach chce przeprosićBędąc 17-latkiem, Kevin Friedman ukradł auto. To znaczy tak mu się wydawało do pewnego momentu. Mężczyzna pracował na jednym z basenów w kanadyjskim mieście Winnipeg. Któregoś dnia dostał mandat i zatrzymano mu auto. Chcąc auto odebrać, musiał najpierw opłacić mandat. Poprosił więc o pomoc koleżankę z pracy, która pożyczyła mu swój samochód. Friedman załatwił to, co miał załatwić, koleżance podziękował i auto odstawił w to samo miejsce. Wychodząc z pracy tego samego dnia, zauważył auto koleżanki stojące na parkingu, więc na drugi dzień zapytał, czy wszystko w porządku. Ta odpowiedziała, że jak najbardziej. Do Friedmana dotarło, że cały dzień jeździł nie swoim autem. W międzyczasie dowiedział się, że jakaś kobieta zgłosiła kradzież. Teraz chce ją odnaleźć, przeprosić i wysłuchać jej historii.

#3. Kierownictwo supermarketu musiało przepraszać za „rasistowskie” kaczki z czekolady w kolorze czarnymZ okazji Świąt Wielkanocnych sieć brytyjskich hipermarketów Waitrose wprowadziła do oferty zestaw czekoladowych kaczątek w trzech kolorach. Nie spodobało się to jednak części klientów, którzy uznali, że jedna z kaczek to przejaw rasizmu. W słodkim zestawie umieszczono bowiem kaczątko w kolorze białym, jasnobrązowym oraz ciemnobrązowym i nadano im imiona. Biały to Fluffy (Puszek), jasnobrązowy – Crispy (Chrupek), zaś ciemnobrązowy, który wywołał największe kontrowersje – Ugly (Iskier). Dodatkowo Ugly został upaćkany plamami. Część klientów sieci natychmiast się oburzyła i stwierdziła, że najbrzydsze kaczątko o najbrzydszym imieniu to RASIS OLABOGA, więc pod wpływem nacisków Waitrose zastąpiło Ugly’ego innym imieniem.

#4. Microsoft rezygnuje z „bezpiecznego usuwania sprzętu”Koniec życia na krawędzi. Ci, którzy wyciągali wszelakie sprzęty z gniazd USB komputera lub laptopa bez uprzedniego skorzystania z przycisku bezpiecznego usuwania sprzętu, będą musieli znaleźć nowe niebezpieczne hobby. Microsoft wprowadził bowiem aktualizację do Windowsa 10, która posiada domyślne ustawienie szybkiego usuwania sprzętu, w przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, w których Windows domyślnie wymuszał czy też zalecał zastosowanie środków bezpieczeństwa. Teraz już nie będzie tak robił, jeśli użytkownik sam nie ustawi sobie takiej opcji. Bezpieczne usuwanie sprzętu zabezpieczało użytkownika przed utratą ważnych danych, ale najwidoczniej Microsoft uznał, że użytkownicy mogą już sami o siebie zadbać.

#5. Na jednym z kortów do tenisa nie można rozegrać zawodów dla zawodników na wózkach inwalidzkich, ponieważ boisko jest zbyt pochyłeKorty tenisowe Darwin International Tennis Centre na przedmieściach australijskiego miasta Marrara staną się pod koniec kwietnia 2019 roku areną zmagań tenisistów. Swoje zawody w ramach turnieju na jednym z kortów mieli rozegrać tenisiści na wózkach inwalidzkich. Ich zmagania zostały jednak przeniesione na inny kort po tym, jak okazało się, że różnica poziomów pomiędzy jedną a drugą stroną wynosi prawie 50 centymetrów, co uniemożliwiałoby tenisistom prowadzenie płynnej gry. O problemie było wiadomo od dłuższego czasu, ale wykonawca wartego 16 milionów dolarów kompleksu nie kwapił się z wykonaniem poprawek.

#6. Najbogatszy Afrykanin wyciągnął z bankomatu 10 milionów dolarów, żeby sobie na nie popatrzećPierwsze, co nasuwa się na myśl po przeczytaniu tej wiadomości, to popularne powiedzonko, którego z przekory tu nie przytoczymy. Ale gdy jest się najbogatszym Afrykaninem i człowiekiem z pierwszej setki najbogatszych ludzi świata, to dlaczego by nie zrobić tego samego, co Aliko Dangote. Ten nigeryjski biznesmen handlujący wszystkim od soli po cement i bawełnę, zatrudniający ponad 11 tys. osób, przemawiał na forum ekonomicznym w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Opowiadając o swoich dokonaniach Dangote wspomniał, że któregoś razu poszedł do banku i wypłacił 10 milionów dolarów, które następnie zabrał do hotelu, żeby się w nie wpatrywać. Jak gdyby nigdy nic na drugi dzień wpłacił pieniądze z powrotem do banku. Wtedy miał uświadomić sobie, że jest naprawdę bogaty.

#7. Kino zagrało zwiastuny horrorów przed seansem dla dzieciRodzice, którzy przyszli do kina Empire Cinema w brytyjskiej miejscowości Ipswich zdziwili się mocno przed seansem, na który przyszli ze swoimi dziećmi. Nie spodziewali się bowiem, że oczekując na wyświetlanie najnowszej bajki ze Świnką Peppą zobaczą zwiastuny horrorów. Materiały, w których znalazły się między innymi sceny celowego potrącenia człowieka samochodem:

FILM
czy wyciągania fragmentu szkła z oka:

FILM
wzbudziły w dzieciach negatywne emocje. Dzieci zaczęły płakać i mimo zasłaniania im oczu przez rodziców, nie chciały przestać. Oburzeni rodzice żalili się potem mediom i nie mogli uwierzyć, że doszło do takiej sytuacji. Przedstawiciele kina również nie wiedzą, jak to się stało, ale zapowiedzieli śledztwo w tej sprawie.

#8. Obrońcy lasu podpalili wart kilka milionów sprzęt leśnyDo zdarzenia doszło na terenie nadleśnictwa Szklarska Poręba, o czym poinformowały Lasy Państwowe. Ktoś oblał ropą należące do prywatnego przedsiębiorcy maszyny leśne i podpalił. W wyniku podpalenia całkowitemu spaleniu uległ harwester, a druga maszyna, forwarder, została nadpalona. Na miejscu znaleziono wiadomość:

Za niszczenie lasu, starych ścieżek i dróg wycofajcie się!

Pod wiadomością podpisał się „Zielony Front”.

Przedstawiciele nadleśnictwa tłumaczą, że sprawcy musieli obserwować operatora maszyn od dłuższego czasu, ponieważ na miejsce przyjechali przygotowani. To nie pierwszy tego typu przypadek w okolicy. Kilka tygodni wcześniej ktoś uszkodził inny sprzęt do prac leśnych. Miejscowi przedsiębiorcy wyznaczyli 20 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ujęciu sprawców.

#9. Otyły mężczyzna, który przez telefon wyzywał pracowników linii lotniczych, nie pójdzie do więzienia, bo jest zbyt otyłyKade Jones został uznany winnym zarzucanych mu czynów przez sąd w australijskim mieście Brisbane. Sąd skazał mężczyznę na karę więzienia w zawieszeniu, ale tylko ze względu na fakt, że Jones jest chorobliwie otyły, przez co, jak twierdził prawnik oskarżonego, Jones miałby duże problemy z funkcjonowaniem za kratkami. Jones, który z niewiadomych powodów wydzwaniał do obsługi linii lotniczych Virgin i wyzywał jej pracowników, również na tle rasowym, otrzymał też grzywnę w wysokości 2 tysięcy dolarów. To nie pierwszy tego typu wyrok na jego koncie.

#10. Syn pozwał rodziców, którzy wyrzucili jego kolekcję p0rnosówMężczyzna ze stanu Michigan zaczął ponownie mieszkać ze swoimi rodzicami w 2016 roku po tym, jak rozwiódł się ze swoją żoną. Nie płacił czynszu, ale pomagał w pracach domowych. W 2017 roku musiał się wyprowadzić po wszczęciu awantury, po której musiała interweniować policja. Rozwodnik przeniósł się do innego stanu, dokąd rodzice mieli wysłać kartony z jego rzeczami. Gdy mężczyzna odebrał kartony, zauważył, że wśród nich brakuje jego kolekcji filmów p0rno, które zbierał od czasów szkoły średniej. Okazało się, że ojciec zniszczył wartą prawie 30 tysięcy dolarów kolekcję, o czym nie omieszkał poinformować syna. Ten pozwał ojca, ale sąd odrzucił pozew. Syn nie dał się zniechęcić i złożył drugi pozew, tym razem argumentując, że w kolekcji znajdowały się rzadkie filmy, niedostępne nigdzie indziej. Władze i tym razem nie okazały zrozumienia.

#11. Gangster-imigrant otrzymał pozwolenie na pobyt w kraju, ponieważ jego przynależność do gangu oznacza, że się zintegrowałSąd w Wielkiej Brytanii uznał, że Tolga Binbuga spełnia wszelkie kryteria, by pozwolić mu na pozostanie w Wielkiej Brytanii, mimo że mężczyzna należy do grupy przestępczej lub właśnie przez to, że należy do grupy przestępczej. Po zapoznaniu się z historią dokonań 29-letniego Binbugi, który przybył do Wielkiej Brytanii mając 9 lat, sąd stwierdził, że nie można Turka deportować, bo przynależność do gangu to dla wielu młodych Brytyjczyków akceptowalny styl życia, więc w pewnym sensie Binbuga to przestępca, którego wychowała sobie sama Wielka Brytania.

#12. We Francji podpalono winnice, żeby je chronićWidok pożaru może wzbudzać w człowieku skrajnie negatywne emocje, a już tym bardziej serce rozrywa widok pożaru trawiącego wzgórza, na których rosną winorośle wykorzystywane w produkcji najsłynniejszych win świata. Winnice w Burgundii i Chablis stanęły w ogniu, ale na szczęście nie z powodu suszy czy niekontrolowanego pożaru. Opiekunowie winnic celowo wzniecili pożar na wzgórzach, by chronić winorośle przed niskimi temperaturami, które mogłyby doprowadzić do zamarznięcia pędów i w konsekwencji zniszczenia upraw. Setki pracowników winnic wstało w nocy z 13 na 14 kwietnia, gdy temperatura spadła najbardziej, by wzniecić pożar i ratować winorośle.

#13. Szwajcaria uważa, że człowiek może obejść się bez kawyWładze Szwajcarii podjęły decyzję o zaprzestaniu magazynowania ziaren kawy. Do tej pory krajowe przepisy zobowiązywały największych producentów kawy do wydzielania części swoich zapasów ziaren i trzymania ich w gotowości na wypadek braku dostaw spowodowanych wojnami, katastrofami naturalnymi lub epidemiami chorób. Ale Federalne Biuro ds. Krajowego Zaopatrzenia uważa, że nie ma już potrzeby magazynowania kawy, i tłumaczy, że „kawa nie ma prawie żadnych kalorii i nie dostarcza praktycznie żadnych wartości odżywczych”. Nowe prawo wejdzie w życie w 2022 roku. Do tego czasu producenci będą mogli pozbyć się łącznie ponad 15 tysięcy ton ziaren.

#14. Przeciwnicy rządu znowu dali się nabrać na numer z gwiazdą p0rnoRobienie w balona użytkowników niezbyt uświadomionych w realiach internetu powinno budzić w człowieku niesmak. Ale nie budzi. Szczególnie gdy po raz kolejny chodzi o gwiazdę p0rno, którą na front walki z rządem wynieśli niepodejrzewający niczego przeciwnicy obecnej władzy. Na jednej z antyrządowych grup pojawiło się zdjęcie wpisu z wizerunkiem tureckiej nauczycielki Iriny Gałowej, które opatrzono nakładką „Wspieram nauczycieli”. Dobrze wytrenowane oko eksperta od razu zauważyło, że znajdująca się na zdjęciu Gałowa to tak naprawdę emerytowana gwiazda filmów p0rno Mia Khalifa. Ale wielu komentujących wpis nie miało takiej wiedzy jak my i chętnie okazywało wsparcie „tureckiej nauczycielce”.

#15. Kobieta pobiła męża, bo ten nie zapewnił jej, że jest ładnaLuiz Guadalupe Ramirez siedziała w jednym z kin w teksańskim mieście Laredo. 20-latka zapytała w pewnym momencie swojego męża, czy ten uważa, że Ramirez ładnie wygląda. Ten nie odpowiedział i się zaczęło. Zgodnie z relacją mężczyzny kobieta nagle wstała i wybiegła z kina. Mąż popędził za swoją żoną i oboje wsiedli do auta. W drodze powrotnej kobieta miała wielokrotnie uderzać męża, gdy ten prowadził auto. Nie przestała nawet gdy oboje dotarli do domu. Kobieta miała również zaatakować jednego z członków rodziny, który usiłował przerwać jej napaść. Na miejsce przyjechała policja i kobietę zatrzymała. Ta twierdzi, że mąż kłamie i to on ją tak naprawdę napadł, ale faktem pozostaje, że to Luiz trafiła aresztu. Mąż natomiast twierdzi, że w kinie jak to w kinie – było głośno i nie słyszał pytania swojej żony.

A tydzień temu dowiedzieliśmy się między innymi o nietypowych figlach w saunie.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
19

Oglądany: 94925x | Komentarzy: 118 | Okejek: 292 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.06

05.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało