Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Gwiazda serialu "Gra o tron" pokonała tętniaka mózgu, teraz podzieliła się swoimi zdjęciami ze szpitala

90 616  
389   51  
Większość z nas kojarzy Emilię Clarke jako Daenerys Targaryen, czyli Matkę Smoków z serialu "Gra o tron". Jednak do niedawna niewielu zdawało sobie sprawę, że to nie o filmowy tron stoczy ona najważniejszą walkę, ale o własne życie, gdy wykryto u niej tętniaka mózgu. Teraz aktorka podzieliła się szerzej swoją historią oraz zdjęciami z czasu, kiedy znajdowała się w szpitalu.

Emilia Clarke dopiero niedawno publicznie podzieliła się historią swojej hospitalizacji po tym, jak wykryto u niej tętniaka mózgu. Po raz pierwszy trafiła do szpitala w 2011 roku, było to już po zakończeniu zdjęć do 1. sezonu "Gry o tron". Tętniak dał o sobie znać podczas ćwiczeń na siłowni.
Mój trener kazał mi podeprzeć się na przedramionach i wówczas poczułam, jakby coś ścisnęło mój mózg. Próbowałem zignorować ból, ale nie dałam rady. Powiedziałam trenerowi, że muszę zrobić sobie przerwę. Jakimś cudem dotarłam do ubikacji w szatni, uklęknęłam przy muszli i zaczęłam wymiotować. Przez cały ten czas ból narastał.

Jak się okazało, ten rodzaj tętniaka w 1/3 przypadków kończy się śmiercią. Clarke przyznała jednak, że mimo strachu o swoje życie bardziej bała się końca swojej kariery jako aktorki.

Nigdy wcześniej nie czułam takiego strachu. Nie chciało mi się żyć, gdy pomyślałam o swojej przyszłości. Jestem aktorką, muszę zapamiętywać tekst. Teraz nie potrafiłam zapamiętać swojego imienia. W najgorszych chwilach chciałam odłączyć wtyczkę, prosiłam personel medyczny, żeby pozwolili mi umrzeć.W programie CBS This Morning aktorka podzieliła się zdjęciami ze swojej hospitalizacji i nieco szerzej opowiedziała o walce, jaką wówczas stoczyła. Jednak już 6 tygodni po wyjściu ze szpitala powróciła do pracy.

Powiedziałam szefostwu o swoim stanie, ale nie chciałam, żeby trafiło to do opinii publicznej. Show must go on! Sezon drugi był dla mnie najgorszy. Nie wiedziałam wówczas, co właściwie Daenerys robi. Mówiąc szczerze każdego dnia myślałam tylko o tym, że umrę.Koszmar powrócił dwa lata później, kiedy wykryto kolejnego tętniaka.

Za drugim razem część mojego mózgu naprawdę obumarła. Jeśli krew nie dociera do jakiejś jego części przez parę minut, ta część obumiera. Właśnie to mi się przydarzyło, a lekarze stali nade mną i nie wiedzieli, co wysiadło: może to jej koncentracja, może widzenie peryferyjne. Ja sądzę, że obumarł dobry gust w stosunku do mężczyzn.

Dochodzenie do siebie po drugiej operacji było jeszcze trudniejsze. Aktorka przyznała jednak, że wcielanie się w rolę tak mocnej postaci jak Khaleesi pomogło jej się pozbierać.

Wchodzisz na plan i grasz rolę takiej twardej babki, która kroczy w ogniu jak gdyby nigdy nic - to pozwoliło mi oderwać się od ciągłego myślenia o własnej śmiertelności.

Clarke założyła organizację charytatywną o nazwie SameYou, która ma pomagać osobom po urazach mózgu. Mając problemy za sobą, aktorka ze spokojem wyczekuje tego, co przyniesie przyszłość.

Jest coś niezwykle satysfakcjonującego, wykraczającego poza zwykłe szczęście, że "Gra o tron" zbliża się ku końcowi. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że tu jestem i mogę być świadkiem końca tej historii i początku czegokolwiek, co przyjdzie po niej.


20

Oglądany: 90616x | Komentarzy: 51 | Okejek: 389 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.08

10.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało