Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Spotkanie z królową. Prawie wszyscy z tych znanych ludzi zaliczyli epicką wtopę łamiąc zasady etykiety

68 582  
253   49  
Królowa Elżbieta II od 65 lat zasiada na tronie. Podczas swoich rządów, spotkała przywódców świata, artystów, naukowców i innych wielkich ludzi. Większość z nich jest tak zestresowana spotkaniem z monarchinią, że zapomina o odpowiednim zachowaniu.

#1. Jurij Gagarin

Królowa Elżbieta II - Joe Monster
Jurij Gagarin zaakceptował zaproszenie od królowej na śniadanie w Pałacu Buckingham. Najpierw królowa złamała zasady etykiety kiedy zażądała, żeby Gagarin usiadł obok niej. Jurij Gagarin zestresował dopiero kiedy na stole pojawiły się potrawy. Kosmonauta nie miał pojęcia, jakich sztućców użyć. Królowa zauważyła panikę w jego oczach i powiedziała: „Ja sama mam czasem z tym problemy, jedzmy tym, czym nam pasuje”. Kolejna wtopa Gagarina to zjedzenie plasterka cytryny pływającego w filiżance z herbatą. Pod koniec spotkania, królowa kolejny raz złamała etykietę i kazała sobie zrobić zdjęcie z Rosjaninem. Później wytłumaczyła to rozbrajająco: „Nie złamałam żadnych zasad. W końcu zrobiłam sobie zdjęcie z człowiekiem z kosmosu, a nie z naszej planety”.

#2. Marilyn Monroe

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Słynna aktorka spotkała królową na premierze filmu „Bitwa o ujście rzeki”. Strój Marylin niezbyt pasował do obowiązującego na spotkaniach protokołu. Monroe miała na sobie długą, obcisłą i bardzo wydekoltowaną złotą suknię.
Kiedy te dwie sławy spotkały się, miały 30 lat. Królowa i aktorka urodziły się w 1926 roku.

#3. Madonna

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Podczas premiery filmu „Śmierć nadejdzie jutro” Madonna była jedną z głównych atrakcji. Zaśpiewała piosenkę i w dodatku miała okazję uścisnąć rękę królowej Anglii. Elżbieta II nie rozpoznała królowej popu i zapytała kogoś, kim jest ta kobieta.

Królowa Elżbieta jest wielką fanką filmów o agencie jej królewskiej mości i wystąpiła nawet w roli dziewczyny Bonda w krótkim filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=1AS-dCdYZbo&feature=youtu.be

#4. Helen Mirren

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Helen Mirren zagrała królową Elżbietę w filmie „Królowa” i za tę rolę otrzymała Oscara, Złoty Glob, Nagrodę BAFTA i Grand Prix na festiwalu filmowym w Wenecji. Królowa Elżbieta zaprosiła aktorkę na kolację, a Helen Mirren odmówiła. Królowa i jej otoczenie byli tym zszokowani. Mirren mówi, że nie chciała obrazić królowej, ale miała wtedy bardzo zapchany grafik i nie bardzo mogła polecieć z USA do Londynu tylko na kolację.
Nie był to jedyny raz, kiedy popełniła wielkie faux pas w stosunku do monarchii. W 1996 odmówiła przyjęcia Orderu Imperium Brytyjskiego. Przyjęła go później w 2003 roku.

#5. Władimir Putin

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Prezydent Rosji znany jest z tego, że zawsze i wszędzie się spóźnia. Nie zrobił wyjątku nawet dla królowej Elżbiety i spóźnił się na spotkanie z nią o 12 minut co jest pogwałceniem zasad etykiety. Była żona Putina również nie uniknęła wpadki - jej kapelusz był większy od kapelusza królowej.
Co zrobiła królowa? Spóźniła się dokładnie 12 minut na pożegnanie prezydenta.
Królowa powiedziała: „Przeżyłam wielu słynnych ludzi. Pamiętam Roosevelta, Churchilla, Thatcher. Pamiętam jak umarł Stalin. Myślicie, że nie dam sobie rady z Putinem”?

#6. Elton John

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Królowa Matka i jej siostra księżna Małgorzata były zawsze wielkimi fankami Eltona Johna. W 1998 roku, królowa zaprosiła muzyka na ceremonię podczas której otrzymał Order Imperium Brytyjskiego i tytuł szlachecki.
Elton John od lat jest stałym gościem na dworze królewskim i przyjaźni się z królową i członkami jej rodziny. Śpiewał na weselach wnuków królowej i na pogrzebie księżnej Diany.

#7. Kate Winslet

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Królowa Elżbieta wręczyła Kate Winslet Order Imperium Brytyjskiego za wielkie osiągnięcia w kinematografii. Aktorka bardzo stresowała się podczas ceremonii i bała się spojrzeć na swoje dzieci, które podejrzewała o to, że w tak ważnym momencie zaczną dłubać w nosie.
Kate wspomina, że kiedy królowa zapytała ją czy lubi swoją pracę, odpowiedziała: „Tak, uwielbiam grać, ale nie tak bardzo jak uwielbiam być matką”. Królowa odpowiedziała” Tak, to jest najważniejsza praca”.

#8. Borys Jelcyn

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Borys Jelcyn spotkał królową w Londynie w 1992 roku. Jego przyjacielski charakter i zerowa znajomość angielskiej etykiety sprawiły, że jego wizyta jest wspominana do dziś. Prezydent dwukrotnie złapał królową za rękę, chciał ją uściskać na pożegnanie, próbował objąć ją w talii i temu podobne. Na szczęście królowa sprytnie unikała rąk Jelcyna. Zasady etykiety jasno mówią, że nie można dotykać królowej.
Dwa lata później, podczas wizyty Elżbiety w Moskwie Jelcyn znów szarmancko rzucił się w jej stronę próbując pomóc jej zdjąć płaszcz mówiąc przy tym: „Królowo, zdejmuj ciuchy, tu nie jest zimno”.

#9. David Beckham

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

David Beckham jest przyjacielem księcia Williama i miał kilka okazji do spotkania z królową. Miał też kilka okazji do złamania zasad etykiety i nie zawahał się z nich skorzystać. Piłkarz ogłosił publicznie, że poprosił królową o nadanie mu tytułu szlacheckiego. Królowa nie skomentowała tego, a Beckham nadal nie jest szlachcicem. Kolejne faux pas to żucie gumy balonowej podczas ślubu Harrego i Meghan.

#10. Lady Gaga

Królowa Elżbieta II - Joe Monster

Protokół jasno mówi, że na spotkanie z królową nie można zakładać krzykliwych, jaskrawych ubrań. Jednak Lady Gaga stwierdziła, że jej image jest ważniejszy niż etykieta i wystroiła się w czerwoną, lateksową suknię będącą kopią jednej z kreacji królowej Elżbiety II. Na oficjalne spotkania królowa musi zakładać stroje w wyraźnych, rzucających się w oczy kolorach, żeby jej ochroniarze mogli ją łatwo widzieć w tłumie. Jej królewska mość nie lubi takich kolorów ale jak sama mówi, w beżowym nikt by jej nie zauważył.

Oglądany: 68582x | Komentarzy: 49 | Okejek: 253 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało