Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Naprawdę potwornickie ciekawostki - co ma wspólnego BitCoin z Wałęsą?

79 164  
311   59  
Co ma wspólnego FBI z Holokaustem, jak nielegalnie dorabiają sobie gołębie i na co najwięcej kasy idzie z WHO? Wszystko to i wiele więcej w dzisiejszych potwornickich ciekawostkach.

#1.

Wirus odry osłabia systemy obronne w naszych organizmach, przez co po przejściu choroby jesteśmy podatni na inne choroby zakaźne (nawet te, które już przeszliśmy) przez 3 lata.
Jak widać, wirus odry jest doskonałą ANTYszczepionką, więc nie chciałbym nic sugerować, ale większość antyszczepionkowców powinna się nią zaszczepić w imię swoich ideałów.

#2.

Nauczyciel Maxa Plancka odradzał mu podążanie w kierunku fizyki. Zniechęcał go, mówiąc:

Niezbyt przekonany tymi faktami Max Planck związał swoje życie z fizyką i opracował teorię kwantów, dając początek całej znanej dziś mechanice kwantowej. Stworzył też swoje wielkie dzieła na temat termodynamiki, dyspersji, energii, teorii względności i szeregu innych dziedzin powiązanych z fizyką. W 1918 r. został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Czasami właśnie tak to się kończy, jak nie słuchasz "starszych i mądrzejszych".

#3.

Amerykański stan Oklahoma uznał arbuza za warzywo, a następnie wybrał go jako oficjalne warzywo stanu.

Każdy ze stanów w USA w 2007 r. miał przedstawić swoje oficjalne stanowe warzywo, które najlepiej określa region pod kątem rolnictwa, upraw i lokalnej kultury. Oklahoma musiała nieźle się napracować nad swoim ulubionym arbuzem, żeby nadać mu status warzywa. Jedynie 8% populacji tego stanu to osoby o pochodzeniu afroamerykańskim, więc nie ma to związku z tą ciekawostką. W Rush Springs od 1948 r. odbywa się coroczny festiwal arbuza i to było najważniejszym czynnikiem.

#4.

Gdybyś w 2010 kupił BitCoiny za 100 zł, to w 2017 mógłbyś je sprzedać za 75 000 000 zł.

Jeszcze lepsze jest to, że gdyby na początku lat 90. w wyborach prezydenckich wygrał Lech Wałęsa, to każdy z nas dostałby po 100 milionów. Zaraz... czekaj...

#5.

Wszyscy kandydaci na agentów FBI muszą odwiedzić muzeum holokaustu.

Zarząd FBI tłumaczy, że Muzeum Holokaustu to najstraszliwsza rzecz, jaką można zobaczyć, dowód na to, jak bardzo nieludzcy potrafią być ludzie, którzy za wszelką cenę chcą zwyciężać. "Chcemy im pokazać, do czego zdolni są ludzie" - mówi dyrektor FBI. "Nie możemy pozwolić, aby zło zwyciężyło" - dodaje. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy chodzi o całe zło tego świata, czy tylko o Niemców.

#6.

W 2016 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała więcej pieniędzy na służbowe podróże niż łącznie na walkę z AIDS, malarią i gruźlicą.

WHO tłumaczy się tym, że większość z kosztów to były przeloty bardzo ważnych specjalistów w zagrożone chorobami i epidemiami miejsca. Ciężko tylko określić, których i gdzie, bo nie były wpisane w budżet żadnego ze zdrowotnych projektów. W dalszej części WHO tłumaczy, że w kosztach były też przeloty ważnych oficjeli państwowych, zaproszonych na ich bardzo ważne spotkania. Budżet WHO to 2 miliardy dolarów rocznie. Pochodzi on głównie z podatków 194 stowarzyszonych stanów i państw, w tym Polski.

#7.

Gołębie pocztowe są wykorzystywane do przemycania narkotyków przez granice. Gołąb jest w stanie przeszmuglować w jednym tylko locie kokainę o wartości 2500 dolarów.

Gołąb potrafi zabrać ze sobą cargo o masie równej jednej dziesiątej masy gołębia. Zakładając, że dobrze karmiony liśćmi koki gołąbek może ważyć 500 gramów, to może szarpnąć nawet 50 gramów białego proszku i skasować za to taką kwotę, że cała jego rodzina przez kilka kolejnych pokoleń nie będzie musiała już pracować. Niestety gołębie o tym nie wiedzą i robią za darmo. W dodatku na czarno. W ogóle nie są w stanie pojąć idei podatków i składek na ubezpieczenie zdrowotne.

#8.

W Stanach Zjednoczonych istnieją prywatne więzienia. Ich właściciele zarabiają na dostarczaniu niskopłatnej siły roboczej firmom i korporacjom.

Ich klientami są między innymi McDonalds, Starbucks, Boeing i wojsko amerykańskie. Tak więc w USA można pracować przy samolotach w trakcie odsiadywania wyroku, a w Polsce bez zaświadczenia o niekaralności nawet taksówkarzem się nie zostanie. Dobry też nasz kraj, skazani nawet nie mają jak cierpieć.

Zobacz poprzednie odcinki serii!Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
7

Oglądany: 79164x | Komentarzy: 59 | Okejek: 311 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało