Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zabrania się! Czyli najdziwniejsze zakazy na świecie III

48 967  
222   39  
Warto zaznajomić się z tymi zakazami - szczególnie tyczy się to osób, które dużo podróżują. Nigdy nie wiesz kiedy, za co i gdzie mogą ci wlepić mandat albo wsadzić do ciupy...

#1. Zakaz noszenia niebieskich jeansów w Korei Północnej.

W Korei Północnej nie wolno nosić niebieskich jeansów. Czarne są wciąż dozwolone. Kolor niebieski kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi, więc rząd Korei Północnej zabrania swoim mieszkańcom ubierania tego rodzaju odzieży.

#2. Zakaz śpiewania z playbacku w Turkmenistanie

Kliknij i zobacz więcej!

W 2005 roku prezydent Turkmenistanu Saparmyrat Nyyazow zabronił śpiewania z playbacku, aby zachować "prawdziwą kulturę" swojego kraju. Zakazał także opery i baletu, ponieważ uznał te formy sztuki jako... niepotrzebne.

#3. Zakaz chodzenia w szpilkach w Grecji.

Kliknij i zobacz więcej!

Od 2009 roku nie wolno chodzić w szpilkach w żadnym historycznym miejscu. Mały obcas wywiera zbyt duży nacisk na podłoże, co może skutkować oderwaniem się kawałka zabytkowej podłogi czy chodnika.

#4. Zakaz trzymania w domu złotej rybki - Włochy.

Kliknij i zobacz więcej!

Zakaz konkretnie dotyczy trzymania złotych rybek w szklanych, małych naczyniach, które mają służyć im za akwarium. Takie zachowanie uważane jest za okrutne, ponieważ naczynia te ograniczają dopływ tlenu i powodują ślepotę zwierzątek. We Włoszech nie można także dawać złotych rybek ani innych zwierząt w charakterze nagród rzeczowych w konkursach.

#5. Zakaz reinkarnacji w Tybecie.

Kliknij i zobacz więcej!

Buddyjscy mnisi mogą się reinkarnować wyłącznie po uzyskaniu zgody rządu chińskiego. To prawo zostało ustanowione w 2007 roku, aczkolwiek ciężko jest je wyegzekwować... Jedynym celem było publiczne upokorzenie Dalajlamy i pokazanie całemu światu wyższości Chin nad Tybetem.

#6. Niet dla koronek!

Kliknij i zobacz więcej!

W Rosji, na Białorusi i w Kazachstanie zabroniona jest sprzedaż koronkowej bielizny. W 2013 weszły w życie przepisy, które nakładają na producentów odzieży wymóg, aby ta zawierała przynajmniej 6% bawełny, jeśli dotyka skóry człowieka Wszystko to w trosce o zdrowie obywateli, ponieważ w koronkach skóra o wiele gorzej oddycha.

#7. Kanadyjski zakaz chodzików dla niemowląt.

Kliknij i zobacz więcej!

Od 2004 roku nielegalne jest produkowanie, sprzedawanie i dystrybucja wszelkich chodzików i łazików dla maluszków. Lekarze stwierdzili ponad wszelką wątpliwość, że zbyt wczesne rozpoczęcie chodzenia może mieć niedobry wpływ i być niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Minister Zdrowia Pierre Pettigrew powiedział:
Bezpieczeństwo naszych dzieci zawsze będzie najważniejsze. Jestem szczęśliwy, że mogę oznajmić, iż Kanada jest pierwszym państwem na świecie, które zakazało sprzedaży chodzików.

#8. W Szwecji tańczyć nie wolno!

Kliknij i zobacz więcej!

W Szwecji, bez specjalnego zezwolenia, nie można tańczyć na ulicach. Nawet najmniejszy, najkrótszy i najmniej widoczny krok taneczny może skutkować mandatem.

#9. Mandat za nieodpowiednie obuwie we Włoszech.

Kliknij i zobacz więcej!

W niektórych regionach Italii można dostać mandat za niewłaściwe obuwie. W Ligurii za spacer po parku w kapciach albo w laczkach można zostać ukaranym grzywną w wysokości od 50 do 2500 euro. Ma to zmniejszyć liczbę kontuzji odniesionych przez turystów, którzy noszą zbyt śliskie podeszwy. Na Capri też nie można chodzić w laczkach, ale to z powodu... hałasu.

#10. Zakaz prac elektrycznych w Australii.

Kliknij i zobacz więcej!

W niektórych stanach w Australii zakazana jest jakakolwiek praca w domu, która związana jest z elektryką. Prawo jasno określa, że wszelkie ingerencje w urządzenia i instalacje elektryczne muszą być wykonane przez licencjonowanych elektryków. Wymiana żarówki nie podlega karze grzywny, ale naprawa kabla już musi zostać wykonana przez fachowca.

#11. Zakaz joggingu w Burundi.

Kliknij i zobacz więcej!

Od 2014 roku bieganie w Burundi jest nielegalne! Wszystko za sprawą dekretu autorstwa prezydenta Burundi, Pierre'a Nkurunzizy, który tak wyjaśniał swoje motywy:
Jogging może być przykrywką. Bardzo często biegnący ludzie to zamachowcy.
Tak więc od 5 lat bieganie w grupach liczniejszych niż 2 osoby jest już przestępstwem, za które grozi nawet kara długoletniego więzienia.

#12. Czarne auta w Turkmenistanie.

Kliknij i zobacz więcej!

W przesądnym Turkmenistanie obywatele mocno wierzą, że czarny kolor przynosi pecha, a kolor biały jest symbolem szczęścia. Dlatego też w 2018 roku wprowadzono zakaz sprzedaży oraz poruszania się po ulicach autami w kolorze czarnym. Właściciele, którzy zakupili czarne auto przed 2018 rokiem zmuszeni są przemalować swój pojazd.

#13. Słuszny zakaz w Oklahomie.

Kliknij i zobacz więcej!

W Oklahomie zabronione jest robienie głupich min prosto przed psim pyszczkiem. Wszystko to w obawie o zdrowie ludzkie, które może zostać narażone na szwank, gdy zwierzak źle odbierze zamiary człowieka i wywoła to u niego agresję. Za takie zachowanie nieostrożna osoba może trafić na kilka dni do więzienia.

#14. Zakaz golizny w Tajlandii.

Kliknij i zobacz więcej!

W Tajlandii prawo zabrania przebywania w miejscach publicznych bez bielizny. Oczywiście, nikt tego nie będzie wyrywkowo sprawdzał, ale nie wolno i już! Zabronione jest także prowadzenie samochodu bez koszulki. Zarówno paniom (szkoda...), jak i panom.

W poprzednim odcinku


Źródła: 1, 2

Oglądany: 48967x | Komentarzy: 39 | Okejek: 222 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało