Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 przerażających faktów o zwolennikach "teorii" płaskiej Ziemi

114 599  
293   81  
Zderzenie z logiką bywa bolesne, ale czy nie stanowi ostatecznego sygnału, by zrewidować swoje poglądy? Cóż, najwyraźniej nie dla płaskoziemców.

#1. Kraniec świata

Płaskoziemcy - Joe Monster
Jeśli Ziemia faktycznie byłaby płaska, prędzej czy później jakiś nieszczęśnik zapewne dotarłby do jej krawędzi, po czym – w pechu swym przeogromnym – po prostu poszybował w kierunku nicości i zapomnienia przez resztę społeczeństwa. Jak dotąd nic takiego nie miało miejsca, ale… to przecież nie argument, prawda? Flat Earth International Conference planuje więc wysłać statek na krawędź Ziemi, by ostatecznie udowodnić zmanipulowanemu przez NASA i rządy społeczeństwu, że jest w błędzie. Czy na krawędzi czekać mają lodowe ściany, czy opłaceni przez agencję kosmiczną wartownicy z karabinami – to się dopiero okaże.

#2. Efekt Pac–mana

Płaskoziemcy - Joe Monster

Jak absurdalnie by to nie brzmiało, koncepcja, która wśród płaskogłowych ma najwięcej zwolenników, głosi, że na krańcach Ziemi znajdują się lodowe ściany oraz (!) rozstawieni przez NASA uzbrojeni strażnicy, pilnujący aby nikomu nie przyszło do głowy wspiąć się na ścianę i przedostać na drugą stronę. Nie brakuje jednak i takich, którzy przekonani są, że już dawno posiadamy umiejętność teleportacji. Kiedy samolot dociera do „krańca mapy”, znika z tej strony, by natychmiast pojawić się po przeciwnej. Dodajmy do tego, że biegun północny znajduje się w centrum, a Antarktyda wszędzie wokół, i karkołomnej konstrukcji nie brakuje już nic więcej.

#3. Równonoc

Płaskoziemcy - Joe Monster

Wydawałoby się, że fakt dwóch równonocy w roku, pierwszej w marcu, drugiej we wrześniu, dowodzi właśnie tego, że Ziemia jest okrągła, nachylona i odpowiednio przemieszcza się w stosunku do Słońca. Otóż nie dla wszystkich. Dla zwolenników teorii płaskiej Ziemi to jeden z jakże licznych dowodów potwierdzających koncepcję. Według nich równonoc występuje wyłącznie dlatego, że Słońce wisi bezpośrednio nad Ziemią, orbitując radośnie nad – znajdującym się w centrum – biegunem północnym. Słońce jest więc nie tylko znacznie mniejsze niż w rzeczywistości, ale też znacznie bliżej. Fakty przeczą teorii? Tym gorzej dla faktów.

#4. Rakiety

Płaskoziemcy - Joe Monster

„Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli”, zdaje się głosić Pismo. Nie jest to może podejście, któremu z naukowego punktu widzenia należałoby przyklasnąć, jednak w niektórych sytuacjach naprawdę warto zaufać. Zwłaszcza naukowcom. Pomimo setek lotów kosmicznych, wysłanych na orbitę satelitów, sond i innej aparatury, pomimo milionów zdjęć i filmów… płaskoziemcy postanowili, że sami zbudują rakietę, którą wzniosą się odpowiednio wysoko, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Pierwszy prototyp został wysłany w przestworza już w marcu 2018 roku. Niestety jednak już na wysokości ok. 500 m postanowił – wbrew intencjom pilota – zawrócić w kierunku gruntu. Lądowanie było twarde, zaprzepaściło wydane już 20 tys. dolarów, poraniło dzielnego odkrywcę… a i tak na nic się zdało, bo – jak deklaruje – ten wcale nie zamierza się poddać.

#5. YouTube

Płaskoziemcy - Joe Monster

Oglądanie telewizji, w tym internetowej, ogłupia – to wiadomo nie od dzisiaj. Ale czy to tłumaczy obserwowany w ostatnich latach wzrost zainteresowania teorią płaskiej Ziemi? Naukowcy postanowili to sprawdzić. W tym celu wybrali się na jedną z „konferencji” organizowanych przez zwolenników koncepcji i zadali im kilka dociekliwych pytań. Okazało się, że ponad 95% z nich o rzekomej płaskości planety dowiedziało się z YouTube’a. Oglądali filmy o atakach terrorystycznych z 11 września, a następnie autoodtwarzanie przeniosło ich do filmów prezentujących, ekhm, dowody na płaską Ziemię. Poproszeni o komentarz przedstawiciele YouTube’a stwierdzili, że ograniczą pojawianie się filmów o PZ w sugestiach, jednak „nie mogą usuwać materiałów tylko dlatego, że są nieprawdziwe”.

#6. Zaćmienia

Płaskoziemcy - Joe Monster

Kolejnym ze zjawisk, które nie byłyby możliwe – a przynajmniej nie w takiej postaci, w jakiej doświadczamy ich obecnie – są zaćmienia. Tak Słońca, jak i Księżyca. Zaćmienia Słońca obserwowane są w różnych momentach w różnych częściach Ziemi. Gdyby ta była płaska, cały glob talerz okrywałby się ciemnością w jednym momencie. Płaskoziemcy upierają się jednak, że gdyby faktycznie Ziemia była kulista, Księżyc rzucałby znacznie dłuższy cień. No i powinien przemieszczać się w przeciwnym kierunku. Zapewne tak właśnie by było, gdyby nie fakt, że satelita przemieszcza się szybciej niż następują obroty planety. Efekt? Dokładnie takie „ruchy” cienia, jakie obserwujemy.

#7. Mars

Płaskoziemcy - Joe Monster

Co właściwie powoduje, że Ziemia miałaby być płaska? Czy byłaby to cecha wszystkich planet, czy też może – z jakiegoś racjonalnego powodu – trafiłaby nam się ta wyjątkowa? Wygląda na to, że chodzi raczej o ten drugi przypadek… choć być może z pominięciem „racjonalnego powodu”. Elon Musk zapytał niedawno Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi o to, czy również Mars jest płaski. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast – oczywiście, że nie. Przecież Mars widziano okrągły! Ziemi natomiast nie, bo przecież wszystkie zdjęcia i nagrania to tylko komputerowa manipulacja ogłupionym społeczeństwem. No i bądź tu, człowieku, mądry…

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
11

Oglądany: 114599x | Komentarzy: 81 | Okejek: 293 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.04

19.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało