Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziwniejsze sposoby na zarobienie pierwszego miliona dolarów

52 864  
164   27  
Większość z nas byłaby skłonna do wielu poświęceń, by zostać milionerem. Biznes to poważna sprawa, chociaż czasami pierwszego miliona możemy dorobić się sprzedając gogle dla psów czy sprzedając meduzy ludziom poszukującym nowego zwierzątka. Dziwny jest ten świat.

#1. Dziwne zapachy

2

Demeter to producent perfum wyróżniających się nietypowymi zapachami. Obecny właściciel Mark Crames kupił firmę w 2003 roku i zaczął wypuszczając na rynek zapachy takie jak ziemia, trawa czy pomidory. Szybko stały się hitem, przywołując ludziom miłe wspomnienia. Wśród najpopularniejszych zapachów znajdziemy takie hity jak dom pogrzebowy czy piłeczki do tenisa...

#2. Reklamy na łysinach

3

Brandon Chikotsky postanowił zrobić interes życia na przedwczesnym łysieniu, wynajmując reklamodawcom wolną przestrzeń na głowie. Najpierw korzystał z usług agencji reklamowych, które oferowały klientom tymczasowe tatuaże na łysinie mężczyzny, a po jakimś czasie rozwinął skrzydła i założył własną firmę - Bald Logo. Oferuje ona przestrzeń reklamową na łysych pracownikach, a dość nietypowa działalność uczyniła Brandona milionerem.

#3. Kamień - zwierzątko domowe

4

Gary Dahl stwierdził, że dzieciaki potrzebują zwierzaka, którego nie trzeba karmić, czesać, wyprowadzać na spacer i opłakiwać jego nieuchronnej śmierci. Z tej idei zrodził się Pet rock - zwierzątko będące niczym innym jak kamieniem z doklejonymi oczkami. Produkt szybko stał się hitem i w ciągu roku nietypowe zwierzaczki zarobiły swój pierwszy milion.

#4. Kosmiczne wiadomości


Jakieś 10 lat temu dwóch studentów z Wielkiej Brytanii wpadło na pomysł wysyłania wiadomości w kosmos. Twierdzili, że zbudowali specjalne radiomagnetyczne urządzenie zdolne do przesyłania wiadomości w przestrzeń kosmiczną. Wystarczyło zadzwonić pod specjalny numer telefonu, zostawić wiadomość i zapłacić za usługę. Mimo że nie było żadnych dowodów na działanie urządzenia, zanim działalność przedsiębiorczych młodzieńców została zamknięta, zdążyli zarobić siedmiocyfrową kwotę.

#5. Sprzedaż pikseli

6

W 2005 roku Alex Tew zarejestrował domenę "milliondollarhomepage.com", będącą pustą, białą stroną o wymiarach 1000x1000 pikseli. Każdy piksel można było kupić za dolara. Wiele firm skusiło się na tę ofertę, a na konto twórcy w ciągu kilku miesięcy trafiła siedmiocyfrowa należność.

#6. Aplikacja zawierająca jedno słowo

7

"Yo" to apka, której pierwsza wersja miała tylko jedną funkcję - wysyłanie słowa "yo" do innego jej użytkownika. Or Arbel pisał ją przez całe 8 godzin. W końcu też zaktualizował swoje dzieło, dodając możliwość dodawania do wiadomości załączników i lokalizacji. Ta prosta aplikacja zarobiła 1,5 miliona dolarów.

#7. Lampy w kształcie nogi


Brian Jones pewnego dnia wiedział już, co chciałby robić w życiu. Rodzina i znajomi mieli swoje wątpliwości, ale nie przeszkodziło mu to w realizacji swoich marzeń - produkowania lamp w kształcie kobiecych nóg. Firma powstała 15 lat temu i rocznie przynosi ponad milion dolarów dochodu.

#8. Hodowla meduz

9

Pewien młody biolog nie mógł nadziwić się, dlaczego w ofercie sklepów zoologicznych nie uświadczymy meduz. Alex Endon, bo o nim mowa, zainwestował 50 tysięcy dolarów i stworzył specjalne akwaria pozwalające na hodowanie meduz. Zaczął w 2010 roku, a dziś jego projekt przynosi milionowe zyski.

#9. Handel nieruchomościami w świecie wirtualnym

10

Pamiętacie jeszcze grę "Second Life"? Ailin Graef była spłukaną nauczycielką, gdy wpadła na pewien pomysł. Zaczęła kupować nieruchomości w świecie gry, robiła remonty, po czym wynajmowała odświeżone lokale. W 2006 roku została pierwszą osobą na świecie, która zarobiła milion dolarów przez internet. Jej kariera trwała jeszcze przez kilka lat. Zatrudniła nawet kilka osób, które pracowały dla niej jako wirtualni agenci nieruchomości.

#10. Złapanie piłki do baseballa


We wrześniu 1998 roku gracz St. Louis Cardinals pobił rekord wszech czasów, zaliczając swój siedemdziesiąty home run w ciągu sezonu. Philip Ozersky siedział wtedy na trybunach i miał tyle szczęścia, że złapał piłkę. Kilka miesięcy później wystawił przedmiot na aukcję i zarobił 3,5 mln dolarów.

#11. Psie gogle

13

Kiedy pewna posiadaczka czworonożnego przyjaciela rzuciła swojemu psu frisbee, zauważyła, że zwierzak nie może go złapać - oślepiało go słońce. Właśnie w ten sposób Roni Di Lullo wpadła na pomysł produkcji gogli przeznaczonych dla psów. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń i przebadaniu produktu przez odpowiednie instytucje wprowadziła je na rynek. Dziś psie gogle zarabiają 3 miliony dolarów rocznie.

#12. Pizza.com


Chris Clark zainwestował 20 dolarów w kupno domeny pizza.com i trzymał ją wiedząc, że pewnego dnia może być warta o wiele więcej. Miał rację. W 2008 roku sprzedał ją za 2,6 mln dolców..
5

Oglądany: 52864x | Komentarzy: 27 | Okejek: 164 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało