Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

8 faktów i mitów o spermie. To najwyższy czas, żebyś poznał prawdę...

82 797  
268   47  
Podczas pojedynczego wytrysku przeciętny posiadacz penisa generuje od 39 to 929 milionów plemników. Zastanawiałeś się kiedyś, ile tak naprawdę wiesz o swoim nasieniu?

#1. MIT: Preejakulat nie zawiera plemników.

No, niestety, zawiera. Co prawda w porównaniu do regularnego wytrysku, ilość plemników oraz ich żywotność są naprawdę znikome, ale są i mogą doprowadzić do zapłodnienia partnerki. Jeżeli nie planujecie powiększenia rodziny, to najlepiej odwołać się do starego, sprawdzonego sposobu z prezerwatywą.

#2. MIT: Męskie nasienie ma bogate właściwości odżywcze.

Kliknij i zobacz więcej!

Z przykrością stwierdzamy, że nasienie mężczyzny, choćby i najbardziej jurnego z jurnych, nie zastąpi odpowiedniej dawki witamin. Prawdą jest, że zdrowe jedzenie poprawia jakość spermy, ale już jej konsumpcja wcale nie wzbogaci organizmu ludzkiego w odpowiednie składniki.

#3. MIT: Sperma potrafi przeżyć nawet kilka dni na prześcieradłach, ręcznikach lub bieliźnie.

Kliknij i zobacz więcej!

Sperma poza organizmem ludzkim żyje zaledwie kilka dłuższych chwil. Gdy wyschnie lub zostanie wystawiona na działanie wysokiej temperatury, jej zdolność do zapłodnienia jajeczka drastycznie spada.
Jednakże... w macicy męskie nasienie potrafi przetrwać nawet do 5 dni, gdyż sprzyjają temu warunki otoczenia, w którym się znajduje. Dlatego właśnie, z technicznego punktu widzenia, kobieta może zajść w ciążę w wyniku seksu bez zabezpieczenia podczas miesiączki.

#4. MIT: Nasienie mężczyzny ma takie same właściwości przez całe jego życie.

Kliknij i zobacz więcej!

To prawda, że jak długo mężczyzna jest w stanie wyprodukować nasienie, tak długo jest w stanie spłodzić potomka. Jednakże nie znaczy to wcale, że jakość spermy u faceta w wieku 65 lat jest taka sama jak u zdrowego dwudziestoparolatka. Jakość, a więc zdolność do zapłodnienia jajeczka, spada wraz z wiekiem. Co więcej, niektóre badania dowodzą, że ryzyko niedonoszenia ciąży wzrasta wraz z wiekiem mężczyzny.

#5. PRAWDA: To co jesz i jakie lubisz używki ma wpływ na jakość twoich plemników.

Kliknij i zobacz więcej!

Utrzymanie zdrowej diety oraz ignorowanie papierosów i nadmiaru alkoholu ma zbawienny wpływ na zdolność do reprodukcji. Naukowcy z Kliniki Mayo uważają nawet, że zdrowa dieta to najważniejszy czynnik wpływający na jakość nasienia.

#6. PRAWDA: Nie ilość, a jakość się liczy!

Kliknij i zobacz więcej!

Badania przeprowadzone przez Klinikę Mayo potwierdzają, że nie aż tak istotna jest ilość "pływaków", ale to, który jest w stanie na tyle daleko dopłynąć, by osiągnąć swój cel. O poczęciu potomka nie zdecyduje fakt, ile nasienia wyprodukuje facet podczas wytrysku, ale ważne jaka będzie jego jakość i żywotność.

#7. PRAWDA: Ciasna bielizna ma negatywny wpływ na plemniki.

Kliknij i zobacz więcej!

Aby plemnik żył jak najdłużej w ciele partnerki i miał szansę doprowadzić do zapłodnienia jajeczka, potrzebne są odpowiednie warunki do przechowywania nasienia przed ejakulacją. Zbyt ciasna bielizna spowoduje przyciśnięcie jąder do ciała i podniesienie ich wewnętrznej temperatury. W wyniku tego procesu zarówno liczba, jak i kondycja "wystrzelonych pływaków" mogą być niewystarczające do poczęcia potomka.

#8. MIT: Plemniki zawsze zachowują się w taki sam sposób.

Kliknij i zobacz więcej!

Mężczyźni różnią się od siebie, a więc i ich nasienie jest jedyne w swoim rodzaju. Plemniki każdego faceta niosą w sobie unikalne informacje genetyczne oraz ich "zachowanie" będzie się od siebie różnić. Im zdrowszy człowiek, im bardziej przestrzega diety, unika zgubnych nałogów i ciasnych slipek, tym bardziej mobilne i żywotne będą jego "pływaki" i większa szansa na transformację w tatusia...

Oglądany: 82797x | Komentarzy: 47 | Okejek: 268 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało