Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pasy bezpieczeństwa naprawdę ratują życie

86 271  
234   110  
Chyba każdy zna kogoś, kto mówi: "ja nie zapinam pasów, żeby nie zostać uwięzionym w samochodzie". Takie sytuacje to ułamek promila wypadków drogowych, w pozostałych sytuacjach pasy ratują od nieuniknionej śmierci. Kampania promująca używanie pasów została zorganizowana przez Nowozelandzką Agencję Transportu (ZNTA).

Na zdjęciach pokazano prawdziwe ofiary wypadków, które przeżyły dzięki pasom, a ich obrażenia zostały odtworzone na potrzeby sesji dzięki pomocy agencji zajmującej się charakteryzacją filmową

#1. Liam Bethell


- Pas naprawdę zostawia taki ślad - wyjaśnia specjalistka medycyny ratunkowej dr Natasha McKay, która była doradcą przy projekcie. Uratują życie, ale zostawią ślad, pokazując jak to zrobiły.

#2. Willy Carberry


W 2014 roku samochód Willa Carberry uderzył w słup elektryczny, a następnie przewrócił się na bok. Mężczyzna przeżył jedynie dzięki pasowi bezpieczeństwa. Will ma krótki przekaz dla ludzi, którzy myślą, że są nieśmiertelni:
- Zapnij ten je*ny pas. Nieważne, jak krótka jest podróż. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na skrzyżowaniu, albo kto akurat wyjedzie z podporządkowanej, albo czy nie trafisz na starszą panią jadącą z naprzeciwka, która akurat dostanie udaru. Nie zapinając pasa ryzykujesz własnym życiem.

#3. Kahutia Foster#4. Dion Perry#5. Dan Mason#6. Rick Haira#7. Dylan Chirnside#8. James Mcdonald#9. Will Giles#10. James Liberona-Feekhttps://www.youtube.com/watch?v=OZ_5eixbhP0

https://www.youtube.com/watch?v=nZdiTYmM4cs

https://www.youtube.com/watch?v=ONilE0PxOIk

https://www.youtube.com/watch?v=Xvtz_5pa_5o

6

Oglądany: 86271x | Komentarzy: 110 | Okejek: 234 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.10

18.10

17.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało