Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Historia, która dowodzi, że oglądanie seriali może czasem uratować komuś życie

38 646  
159   28  
Polak przed telewizorem spędza średnio 263 minuty dziennie. Tak, to nie jest najzdrowszy możliwy sposób spędzania wolnego czasu, ale każda moneta ma dwie strony. Dzięki swojej pasji do seriali, a w szczególności do "Biura" Crossley Scott ocalił życie młodej kobiecie.

21-letni Crossley Scott na co dzień pracuje w warsztacie samochodowym w Tucson. Tego dnia odbywał właśnie jazdę próbną po naprawie jednego z samochodów, kiedy zauważył sedana stojącego na poboczu drogi z włączonymi światłami awaryjnymi. Zwolnił przejeżdżając obok auta i zauważył, że kobieta siedzi pochylona z głową na kierownicy.

Kliknij i zobacz więcej!

Na szczęście dla Claire, bo tak ma na imię kierująca pojazdem, Crossley jest człowiekiem czynu. Zatrzymał swój samochód zaraz za samochodem rannej i podbiegł do niego. Kilkukrotnie uderzył w szybę licząc jeszcze na to, że kobieta po prostu ucięła sobie drzemkę. Niestety, nie było żadnej reakcji. Młody chłopak zrozumiał, że musi jakoś dostać się do wnętrza auta. Znalazł kamień i rozbił szybę na tylnym siedzeniu.

Tymczasem na poboczu zatrzymał się także pojazd, z którego wysiadły dwie kobiety zaciekawione poczynaniami Scotta. Chłopak poprosił jedną z nich, by ta zadzwoniła natychmiast na telefon alarmowy 911, a drugą poprosił, by pomogła mu wynieść dziewczynę z auta.

Wszystko działo się bardzo szybko. Claire nie oddychała i nie miała pulsu. Crossley nie miał żadnego przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy, ale w pamięci utknęła mu dość znana scena, kiedy to w jednym z odcinków serialu Biuro (The Office), Steve Carrell przeprowadza resuscytację w rytm piosenki zespołu Bee Gees Stayin' Alive.

Kliknij i zobacz więcej!

Mając w pamięci tę scenę oraz fakt, że rytm uciśnięć można wyznaczyć sobie nucąc szlagier męskiego trio Crossley Scott udzielał poszkodowanej pierwszej pomocy aż do momentu, gdy nadjechało pogotowie ratunkowe i ratownicy medyczni nie przerywając udzielania pierwszej pomocy zabrali Claire do szpitala.

Na szczęście dziewczyna wróciła do pełni zdrowia dzięki młodemu chłopakowi i jego chęci udzielania pomocy osobie w potrzebie.
Jaki z tego płynie morał?
Oglądajcie seriale. Nikt tego nie wie, kiedy wiedza zaczerpnięta z telewizji przydać się może w prawdziwym życiu...

Kliknij i zobacz więcej!

Dla chętnych i ciekawych scenka ze Stevem Carrellem w roli głównej:


7

Oglądany: 38646x | Komentarzy: 28 | Okejek: 159 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.10

16.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało