Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Niesamowite! Wspaniałe! Fart na maksa! 27 po pierwszej serii Kubacki, zdobywa tytuł Mistrza Świata!

64 499  
409   58  
Pierwsza seria konkursu skoków podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld dostarczyła polskim fanom wielu rozczarowań. Piotr Żyła nie załapał się nawet do drugiej serii, Stefan Hula był 29, Dawid Kubacki - 27, a Kamil Stoch wylądował na 18 miejscu. Trener Horngacher był wściekły, a kibice po prostu zawiedzeni. Karty rozdawał ślepy los, wiał zmienny wiatr i padał śnieg. Gdy niektórzy wyłączyli już odbiorniki, by nie szarpać nerwów drugą serią - wtedy stała się rzecz re-we-la-cyj-na...

#1. Trener Stefan Horngacher po pierwszej serii nie miał powodów do zadowolenia.

#2. Fatalne warunki pogodowe sprawiły, że konkurs stał się loterią. Kto trafił dobrze - skakał daleko.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Naszym się nie udało. Najlepszy z Biało-Czerwonych po pierwszej serii był Kamil Stoch, który zajmował odległe osiemnaste miejsce, bez zdawałoby się żadnych szans na medal.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Niektórzy kibice nie chcąc tracić resztek nerwów po prostu wyłączyli odbiorniki...

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Nawet dziennikarze stracili wszelką nadzieję.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. I wtedy stał się cud (chociaż niektórzy sądzą, że to manipulacja obecnej władzy...)

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Polacy w drugiej serii skakali jako pierwsi, gdyż zajmowali odległe pozycje. 27 po pierwszej serii Dawid Kubacki skoczył 104,5 metra i objął prowadzenie. Przed nim znajdowało się jeszcze 26 zawodników, a warunki coraz gorsze...

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Tak wyglądał po swoim skoku złoty medalista Mistrzostw Świata. Twarz pełna nadziei i wiary. Jak sam stwierdził w wywiadzie, do pierwszej dziesiątki tak po prostu sobie stał, ale potem już zaczął mieć nadzieję...

Kliknij i zobacz więcej!

#9. No więc Dawid Kubacki tak sobie stał, stał i stał. 18 po pierwszej serii był Kamil Stoch, który po swoim skoku zajmował drugą lokatę, więc już Kubackiemu było raźniej, bo stali i marzli we dwójkę. Bezapelacyjnie! Do samego końca!

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Piotrek Żyła podobno wiedział, bo cały czas niedowiarkowi Kubackiemu podpowiadał: "Zobaczysz, będzie medal".

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Druga seria przyprawiła prawie wszystkich fanów skoków o prawdziwe palpitacje. Prawie wszystkich, no bo część po pierwszej serii wyłączyła telewizory.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Zaczął padać intensywny śnieg, najazd na próg stał się bardziej lepki i odległości osiągane przez skoczków coraz krótsze. Faworyci po pierwszej serii odpadali z walki o medale jeden po drugim.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. I nagle zmieniło się nastawienie tysięcy kibiców (i panów komentatorów) w Polsce. Ze "skandalicznych warunków" zrobił się "sprawiedliwy konkurs". I dobrze! Szczęście tym razem było po naszej stronie!

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Sam trener musiał przyznać, że konkurs odbył się zgodnie z zasadami fair play. Skoro koordynatorzy zawodów dali doopy w pierwszej serii, kiedy to Polacy skakali słabo, to dali zadka również i w drugiej, kiedy Polacy skakali rewelacyjnie.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Borek Sedlak, który decyduje o tym, czy zawodnika puścić, czy wstrzymać na belce, po pierwszej serii stał się wrogiem publicznym nr 1. Po drugiej serii rozpisano petycję o przyznanie Borkowi obywatelstwa polskiego. Taki równy z niego chłop...

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Nie wierzyliście w nich? Nic dziwnego - nikt nie wierzył. Ani Dawid Kubacki ani Kamil Stoch nie wierzyli, że zdobędą medale. Panowie! Gratulujemy!

Kliknij i zobacz więcej!

20

Oglądany: 64499x | Komentarzy: 58 | Okejek: 409 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało