Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - inkwizycja wydała wyrok śmierci dla całego kraju

76 456  
247   43  
Dziś zaczynamy od niechlubnego rekordu, a kończymy na próbie zagłady całego kraju. Będzie też coś dla narkomanów!

#1. Rekordzista

Lee Harvey Oswald zapisał się na kartach historii jako autor pierwszego morderstwa transmitowanego na żywo w telewizji. Dostał za to swój wpis w księdze rekordów Guinnessa.
Było to 24 listopada 1963 roku, a ofiarą był nie kto inny, a John F. Kennedy. Od jakiegoś czasu do księgi rekordów nie dopisuje się już tak drastycznych rzeczy, żeby nie zachęcać ludzi do robienia podobnych bezeceństw.

#2. Kompociku?

Sery pobudzają te same partie mózgu, co twarde narkotyki.

Naukowcy postanowili sprawdzić, jak bardzo uzależniające są różne rodzaje pożywienia i okazało się, że sery na tym polu radzą sobie naprawdę nieźle. Spośród wszystkich przekąsek najbardziej uzależniającymi były wszystkie te, które zawierały ser. Naukowcy odkryli, że za wszystko odpowiedzialna jest zawarta w nabiale kazeina, która pobudza receptory opioidowe. Jest więc szansa, że od teraz amatorzy opioidów, zamiast biegać po polach i szukać maków, zaczną ganiać krowy.

#3. Wielbłądy Godlewskie

W 2018 r. 12 wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych z saudyjskiego konkursu piękności, ponieważ zostały upiększone zastrzykami z botoksem.

Nagrody dla właścicieli najpiękniejszych wielbłądów w swoich kategoriach wynosiły w przeliczeniu niemal 20 milionów(!) złotych, stąd tak zażarta konkurencja i tak nieładne zagrywki. Wielbłądom upiększano nosy, wargi, a nawet linię szczęk - przyznał Ali al-Mazrouei, syn saudyjskiego hodowcy wielbłądów.

#4. Just fuckin' do it!

Spośród wszystkich rzeczy, które zapisujemy sobie na

41% zapisanych zadań nigdy nie zostanie wykonana, a tylko 50% wykonujemy w ciągu doby. Pozostałe 9% walczy o realizację po terminie, ale nawet to nie zawsze się udaje. Możemy być więc pewni, że wszystkie te dobre rady pokroju "zapisz sobie na kartce wszystkie rzeczy, które musisz zrobić, a potem skreślaj" tak naprawdę są wynikiem spisku uknutego przez kondominium producentów długopisów i ołówków.

#5. Ludzkie precle

Wszyscy znamy popularną grę Twister, w której wykręcamy nasze ciała w różne formy precla, ale mało kto pamięta, że w pierwszej wersji gra ta nazywała się Precel właśnie.

W 1966 właściciel patentu na Precla odezwał się do swojego kumpla dobrego w robieniu pieniędzy i zaprezentował mu grę. Ten stwierdził, że gra to świetny pomysł i trzeba ją czym prędzej wydać. Kwestia nazwy nie jest do końca jasna - jedne źródła podają, że nazwę zmieniono, żeby lepiej brzmiała, inne natomiast mówią o tym, że okazało się, że nazwa Precel jest już zarezerwowana dla innego produktu i dlatego nie można było jej użyć.

#6. W jakiej pozycji jesteś?

Zniwelowanie szkód powstałych w naszych organizmach po 8 godzinach siedzenia przy biurku wymaga co najmniej godziny aktywności fizycznej dziennie.

Dlatego, jeśli siedzisz całymi dniami przy komputerze albo w papierach, a po nocach nie możesz spać i strzyka ci coś w plecach, czujesz się słaby i takie tam, to nie zapomnij o przynajmniej godzinnym spacerze wokół bloku przed spaniem. Jako pro-tip podpowiemy, że podczas spaceru po trawniku zdecydowanie ograniczysz zużycie butów i stawów.

#7. Niektórzy lubią takie laseczki

W XIX w. w Anglii nazwa kaczek i perkozów brzmiała oficjalnie

Działo się tak dlatego, że kaczki mają po prostu stopy bardzo blisko tyłka i nazwa jakoś tak naturalnie się uleżała w języku. Dopiero po czasie Anglicy odkryli, że dżentelmenom nie przystoi używać takich słów. Dziś używają (raczej rzadko) tego słowa, opisując dziewczyny z krótkimi nogami. W Polsce też zdarza się usłyszeć, że jakaś dziewczyna ma tyłeczek i nogi jak kaczucha... dlaczego nie dupostópka?

#8. Won do piekła!

16 lutego 1568 r. święta inkwizycja wydała wyrok śmierci na wszystkich mieszkańców Holandii, skazując ich masowo za herezję.

Taki zabieg był spowodowany poprzedzającymi działaniami inkwizycji, przez które konwertyci w tamtym okresie masowo emigrowali m.in. do Holandii. Jak się okazało, wystarczył jeden wyrok, by "naprawić" ten problem.

Zobacz poprzednie odcinki serii - ostatnio mówiliśmy o karaluchach bez głów i obgryzaniu paznokci!


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
6

Oglądany: 76456x | Komentarzy: 43 | Okejek: 247 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało