Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCLXXXI - pechowe zdjęcie urodzinowe

71 223  
443   33  
Dziś w "Zatrzymanych..." nietypowy stół ogrodnika, śmiertelna pułapka oraz klasyka komunistycznego pocałunku...

#1. Fragment muru berlińskiego ze zdjęciem "Pocałunek Breżniewa i Honeckera". Berlin, sierpień 1990 r. Podpis: "Panie, pomóż mi przeżyć wśród tej śmiertelnej miłości!"

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Dyrektor modowa brazylijskiego Vogue’a, Donata Meirelles, podczas imprezy w stylu kolonialnym z okazji jej 50. urodzin, 7 stycznia 2019 r.

Kliknij i zobacz więcej!

50-letnia Donata Meirelles zrezygnowała ze stanowiska dyrektora artystycznego brazylijskiej filii Vogue'a po tym, jak jedno ze zdjęć z imprezy z okazji jej urodzin zostało skrytykowane na portalach społecznościowych. Na zdjęciu, które Meirelles opublikowała na swoim Instagramie (a potem usunęła), siedzi na białym krześle, które wg internautów przypominało „cadeirę de sinhá” czyli „krzesło dla mistrzów niewolników”. Obok niej stoją dwie czarnoskóre dziewczyny.
Donata Meirelles zaprzeczyła, że zdjęcie miało jakikolwiek „związek z niewolnictwem” i ogłosiła swoją rezygnację. Vogue także przeprosił za ten incydent.

Słynna brazylijska piosenkarka Elza Soares napisała na Instagramie: "Zastanów się, jak bardzo możesz skrzywdzić ludzi, ich wspomnienia, (...) kiedy wybierzesz motyw, który "urozmaici" szczęśliwą chwilę w twoim życiu".

Jeden z użytkowników Instagramu zestawił zdjęcie Meirelles z archiwalnym zdjęciem z 1860 roku kobiety z rodziny Costa Carvalho z dwoma niewolnikami:

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Na pokładzie łodzi policyjnej, 10 października 1934 r. Fiorello Henry La Guardia, burmistrz Nowego Jorku, niszczy skonfiskowane automaty do gier.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Lauren Bacall i Humphrey Bogart podczas zdjęć do "Afrykańskiej królowej" w 1951 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Za ten film Bogart otrzymał swego jedynego Oscara. Bacall nie występowała w tym filmie, odwiedzała jedynie męża na planie.

#5. Żołnierze Armii Czerwonej szkolą żołnierzy Reichswehry, lekceważąc warunki traktatu wersalskiego, Niemcy, 1929 r. Rosja nie była oficjalnie reprezentowana na konferencji pokojowej i nie była stroną traktatów pokojowych.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Berlin, Niemcy, 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Amerykańska pilotka Jacqueline Cochran (prawdziwe nazwisko - Bessie Lee Pittman) przy samolocie Northrop Gamma, 1939 r. Była pierwszą kobietą w historii, która przekroczyła barierę dźwięku (18 maja 1953 r.).

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Freddie Mercury w dniu swoich 40. urodzin, 1986 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Śniadanie ogrodnika na wystawie botanicznej w Stuttgarcie, 1964 r. Jako stołu używa gigantycznego liścia.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Wynalazca George Hutton pracuje nad mechanicznym słoniem "Jumbo", 1938 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Piłkarz reprezentacji Argentyny, Diego Maradona, w centrum zainteresowania mediów po ogłoszeniu wykrycia niedozwolonych substancji w jego organizmie podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych w USA. Hotel Sheraton Park Plaza w Dallas, 30 czerwca 1994 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Małżonkowie Gary Oldman i Uma Thurman, lata 90. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Jedna z pułapek wietnamskich partyzantów, Wietnam, lata 60. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Jednonożni weterani pierwszej wojny światowej uczestniczą w wyścigu w Nowym Jorku w 1919 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Elektryczny samochód "Pierre Faure Type PFA" na wystawie w Paryżu, Francja, 31 maja 1941 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. "Henry" Pu Yi w więzieniu dla zbrodniarzy wojennych w Fushun, Chiny, 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Ostatni cesarz Chin, Pu Yi, 19 sierpnia 1945 r. w Mukdenie został schwytany przez radzieckie wojska desantowe pod dowództwem majora Piotra Czełyszewa i przebywał w obozie jenieckim w pobliżu Chabarowska. Był świadkiem oskarżenia na procesie tokijskim w sierpniu 1946 r. i zeznawał przez 8 dni.
W 1949 roku, wraz z ustanowieniem władzy komunistycznej w Chinach, Pu Yi napisał list do Stalina, prosząc go, aby nie przekazywał go władzom chińskim. Napisał także, że zapoznał się z dziełami Marksa i Lenina w bibliotece więziennej i wywarły na nim głębokie wrażenie oraz zmieniły jego spojrzenie na świat.
Pu Yi został przewieziony do Chin w 1950 roku. W Chinach wysłano go do obozu reedukacyjnego w mieście Fushun, prowincja Liaoning, i zwolniono jako "reedukowanego" w 1959 roku na mocy amnestii.
Pięciokrotnie się żenił, ale nie miał dzieci z żadną z żon.

#17. Widok z jednego z pięciu niemieckich wodnosamolotów atakujących brytyjski okręt podwodny w pobliżu miasta Harwich, 1918 r. Na skutek ataku zginęło sześciu członków załogi.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Wejście na terytorium amerykańskiej ambasady w Teheranie, 1980 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Droga mniejszości amerykańska!
Bracia, siostry (Czarni i Indianie), studiujcie Święty Koran i rozpocznijcie rewolucję przeciwko amerykańskiej dyskryminacji. Bóg i irańscy muzułmanie wspierają was.
Precz z Reaganem!

#19. Ciało 22-letniego Miroslava Svatoňa na ogrodzeniu z drutu kolczastego na granicy Czechosłowacji i Niemiec Zachodnich, 16 maja 1953 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Polska flaga na Monte Cassino, 18 maja 1944 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku
2

Oglądany: 71223x | Komentarzy: 33 | Okejek: 443 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.08

10.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało