Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - psy lubią, kiedy robisz z siebie debila

71 733  
248   36  
Dziś trochę o zwierzętach, grach komputerowych no i kształtach fallicznych też!

#1. Trichofilia

Trichofilia to fetyszyzm włosów. Poza ścisłymi preferencjami dotyczącymi np. długości włosów mogą pojawić się także parafilie z rodzaju fetyszyzmy strzyżenia włosów, kiedy podniecenie nadchodzi w momencie obcinania czyichś włosów.
Fetyszyzm włosów dotyczy przeważnie tylko tych na głowie, ale istnieje też np. fetyszyzm włosów łonowych.

#2. Uhhh... włosy...

Szympansy i ludzie mają taką samą liczbę mieszków włosowych.

Jeśli by to kogoś wyjątkowo kręciło...

#3. Takie rzeczy tylko w Kanadzie

Nowofundlandzkie miasteczko Dildo leżące na wyspie Dildo raz do roku obchodzi swoje dni, które noszą nazwę Święta Dildo. Najważniejszym członkiem obchodów jest tradycyjna lokalna maskotka, kapitan Dildo.

Nazwa przykleiła się do tego miejsca już w 1711 roku i, co ważne, w tamtych czasach słowo "dildo" oznaczało mniej więcej to samo co dzisiaj, a nawet jeszcze więcej. Słowem "dildoe" określano bowiem wszystkie przedmioty, które miały falliczny kształt. Przeznaczenie przedmiotu nie miało tutaj znaczenia, chodziło tylko o jego kształt. Dziś w Dildo mieszka niespełna 1200 osób, które rozwijają sektor turystyczny na wyspie. Nazwy atrakcji brzmią oczywiście tak: dildo-skuter, dildo-łódka, dildo-lotnia itd. Każdy dildo-suchar jest tu na miejscu.

#4. Też nie lubicie, jak ktoś tak do was mówi?

Psy lubią, kiedy mówisz do nich w głupkowaty sposób tak, jak niektórzy niezrównoważeni dorośli mówią do dzieci.

Psy, do których mówimy w ten śmieszny sposób, nawiązują z nami lepsze więzi. Wystarczy kilka piskliwych powtórzeń frazy "dobry piesek, dobly esio, piesio, plesio niesio", a w mózgu psa zacznie kleić się baza łącząca go z danym człowiekiem i otwierająca furtkę do miłości wspaniałej i oddanej. Podobnym hasłem, które psy po prostu uwielbiają, jest "idziemy na spacer". Dlatego właśnie te niezrównoważone z pozoru osoby, które skaczą po mieszkaniu na czworaka, machają głową, udają, że same są psem i namawiają swojego psa do szaleństwa hasłami pokroju "a kfo fce ifć na fpacer", tak naprawdę po prostu utwierdzają swoją silną więź z psiakiem. Tak mówią badacze z uniwersytetu w Yorku.

#5. Gambler!

Dostojewski powieść Gracz napisał w pośpiechu w zaledwie miesiąc. Wszystko po to, aby spłacić swoje karciane długi.

Główny bohater powieści jest w wielu miejscach autobiograficznym odbiciem autora, a sama powieść jest w pewnym sensem opisem sytuacji, w której znalazł się autor piszący powieść o samym sobie w tej sytuacji, aby osobiście wyjść z tej sytuacji.

#6. Pif-paf, skur...

80% morderców, którzy zabili wiele osób z pomocą broni palnej, nidy nie jarało się grami polegającymi na strzelaniu do ludzi.

Co jeszcze ciekawsze, ogólne badania statystyczne pokazują, że po premierach wyjątkowo brutalnych gier ogólne statystyki ciężkich przestępstw spadają. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że osoby agresywne znajdują ujście swoich emocji w grach wideo i nie czują potrzeby puszczania wodzy swoich brutalnych fantazji w rzeczywistości.

#7. Wyjątkowy pajac

Oscar Peyrou to znany w Hiszpanii krytyk filmowy, prezes hiszpańskiego Związku Krytyków Filmowych, który nie ogląda nawet ocenianych filmów. Analizuje je na podstawie plakatów filmowych.

Dlatego jeśli ktoś w towarzystwie będzie wyśmiewał krytyków filmowych, to warto pamiętać o tym przypadku, żeby dorzucić do pieca jeszcze coś od siebie.

#8. Nyktofobia

Nyktofobia to lęk przed ciemnością.

Nie chodzi tutaj o zwykłe dziecięce "boję się ciemności", a spanie przy włączonym świetle przeważnie też ma inną przyczynę. Nyktofobia to niekontrolowany i niczym nieuzasadniony, patologiczny strach przed ciemnością. Występuje nawet wtedy, kiedy osoba dotknięta nyktofobią znajduje się w nocy w miejscach oświetlonych przez latarnie, ponieważ w zasięgu jej wzroku znajdują się rejony, w których ciemność jest całkowita. Prawdziwą przyczyną lęku jest to, że mózg chorego nie potrafi zidentyfikować ciemności jako czegoś logicznego, więc próbuje w jakiś sposób określić, czym jest widziana ciemność. Zaczyna więc mielić wszystkie możliwości tego, co może być w ciemności i co może się aktualnie dziać w tej ciemności.

#9. Spokojnie, jesteśmy bezpieczni...

Autonomiczne samochody uczą się jazdy w ruchu miejskim w symulatorze... Grand Theft Auto V.

Na szczęście uczą się jedynie jeździć, a nie kraść, napadać, gonić pociągi, kupować kwiaty i rozjeżdżać dziwki walcem.

W poprzednim odcinku kobieta, która chciała udowodnić, że to potrafi, musiała się najpierw tego nauczyć, bo nie potrafiła


Oglądany: 71733x | Komentarzy: 36 | Okejek: 248 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało