Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

W jaki sposób Internet Rzeczy już teraz wpływa na nasze życie

28 780  
94   36  
IoT, czyli Internet Rzeczy tak naprawdę jest Internetem danych, które już teraz rocznie przetwarzają ponad 400 zettabajtów danych. Każde urządzenie, które korzysta z internetu może połączyć się w sieć z innymi urządzeniami. Co już teraz zmienia i ułatwia nasze życie?

#1. Inteligentne domy

Urządzenia zainstalowane w inteligentnych domach same regulują temperaturę w oddzielnych strefach, redukują zużycie energii, kiedy właścicieli nie ma w domu, strzegą wnętrze przed złodziejami, alarmują odpowiednie służby w razie pożaru i tak dalej.

#2. Pojazdy autonomiczneTe samochody nie potrzebują kierowcy. Pasażer podaje tylko adres, pod który samochód go zawiezie. Te pojazdy „komunikują się” z innymi urządzeniami i wybierają najszybszą trasę, podjeżdżają na stację benzynową i nie łamią przepisów drogowych.

#3. Inteligentne miastaW inteligentnych (mądrych) miastach wszyscy mieszkańcy mają lub będą niedługo mieli dostęp do informacji, możliwość załatwienia prawie wszystkiego w urzędach bez wychodzenia z domu, sprawną komunikację oraz efektywne działanie wszelkich służb. Żeby to wszystko działało jak należy, trzeba przede wszystkim stworzyć i ciągle aktualizować bazy danych.

#4. Służba zdrowiaDzięki Internetowi Rzeczy wielu przewlekle chorych pacjentów nie musi przebywać w szpitalach, lecz we własnym domu. Wszystkie maszyny monitorujące przesyłają dane dalej, tam są one analizowane i w razie odstępstw od normy powiadomiony jest lekarz prowadzący lub pielęgniarz.

#6. Opaski monitorująceZaczynało się od najprostszych opasek, które liczyły ilość kroków. Teraz opaski monitorujące przetwarzają wiele danych - kroki, spalone kalorie, jakość snu, puls, ciśnienie, a nawet poziom cukru we krwi. Oczywiście wszystkie zgromadzone dane są analizowane i jeśli pojawi się problem zdrowotny, urządzenie samo wyśle wiadomość, aby umówić nas na wizytę u lekarza.

#7. Elektroniczne tatuażeTymczasowe, nieinwazyjne tatuaże zasilane energią słoneczną są stosowane głównie u kobiet w ciąży. Ten tatuaż nieustannie monitoruje procesy życiowe matki i jej dziecka.

Oglądany: 28780x | Komentarzy: 36 | Okejek: 94 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.03

18.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało