Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – Netflix znowu apeluje do rozumu swoich użytkowników

128 466  
335   78  
Zeszły tydzień dostarczył tylu wrażeń, że trzeba było się nieźle postarać, by utrzymać poziom publikowanych wiadomości. Jak wyszło? Sprawdź.

#1. Przyznano nagrody za równość płci, odbierali je sami mężczyźni

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster
Szejkowie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyznali nagrody w ramach Indeksu Równości Płci, który ma promować inicjatywy i programy wspomagające równość szans dla mężczyzn i kobiet w ZEA. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Osobowością roku został minister spraw wewnętrznych Jego Wysokość Szejk Saif bin Zayed Al Nahyan za działania na rzecz wprowadzenia ulropów macierzyńskich dla kobiet w armii. Pozostałe dwie nagrody otrzymały zbiorczo dwa ministerstwa, w tym Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Emiratyzacji za Najlepsza Inicjatywę Wspierania Równowagi Płci. Co ciekawe, specjaliści twierdzą, że mimo ironicznego wydźwięku całej ceremonii, ZEA robią najwięcej z całego regionu dla równego traktowania kobiet i mężczyzn.

#2. Kanadyjczycy żyli sprawą olbrzymiego misia na śniegu i jego pępka

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Na zamarzniętym kanale Lachine w Montrealu pojawił się narysowany na śniegu miś. Choć rysunek w najszerszym miejscu liczył kilka metrów, to nie jego rozmiar najbardziej frapował Kanadyjczyków. Miś bowiem posiadał pępek, ale do pępka nie prowadziły żadne ślady, więc masa osób zastanawiała się, w jaki sposób udało się miśkowi pępek dorysować. Powstało wiele teorii, ale autorka rysunku Valerie Duhamel sama rozwiała wątpliwości i powiedziała, że pępek narysowała pięcioma śnieżkami, które rzuciła w miejsce położenia pępka. Na wieść o tym wiele osób pozazdrościło Kanadyjce celności.

#3. Antyszczepionkowa madka zapytała, jak ma chronić swoje dziecko przed odrą

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

W 2000 roku ogłoszono koniec odry w Stanach. Chorobę udało się pokonać między innymi dzięki szczepionkom, ale antyszczepionkowcy próbują zniweczyć trwający wiele lat wysiłek. Trzy nowe przypadki zachorowań na odrę odnotowano w stanie Georgia, odkryto też, że żadna z chorych osób nie była szczepiona. W związku z rosnącym niepokojem na jednej z amerykańskich grup antyszczepionkowych Natural Health Anti-Vaxx Community (Szczepienia Fe Naturalne Zdrówko Takie Pyszniutkie) pojawił się wpis, w którym kobieta wyraża swoje obawy nowymi przypadkami odry i pyta, jak może chronić swoje 3-letnie dziecko przed chorobą. Parafrazując znany mem z detektywem Columbo – „gdyby tylko istniał jakiś skuteczny sposób walki z odrą…”.

#4. Policjant otrzymał mandat za przekraczanie prędkości podczas policyjnego pościgu

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Szwajcarski sąd najwyższy utrzymał w mocy wcześniejsze postanowienie o ukaraniu mandatem policjanta biorącego udział w pościgu. Funkcjonariusz z Genewy ścigał mężczyzn podejrzewanych o obrabowanie jednego z tamtejszych bankomatów. Podczas pościgu ulicami miasta policjant dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość, a przynajmniej tyle razy uchwyciły go fotoradary. O ile sąd pierwszej instancji uznał pierwsze przekroczenie przepisów za uzasadnione, to według niego drugie złamanie przepisów było już niepotrzebne. Sąd tłumaczył, że jadąc z niemal dwukrotnie większą prędkością policjant sam stwarzał niepotrzebne zagrożenie, ponieważ nie doszło do groźnego przestępstwa, z powodu którego ucierpiało czyjeś zdrowie. Policjanta ukarano mandatem w wysokości 600 franków.

#5. Gracz zasnął podczas grania, 200 osób obserwowało, jak śpi

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Mężczyzna o pseudonimie JesseDStreams transmitował swoje poczynania w jednej z gier za pośrednictwem platformy Twitch. W trakcie strimowania zasnął i obudził się 3 godziny później. Po wybudzeniu się zauważył, że 200 osób wciąż znajduje się na jego kanale, co oznaczało, że widzowie oglądali, jak mężczyzna śpi. Co więcej, widzowie cały czas zasilali konto mężczyzny donacjami i zastanawiali się, czy facet w ogóle żyje. Ich radość nie miała końca, gdy gracz się obudził, co kwitowali entuzjastycznymi komentarzami ON ŻYJE czy KOCHAMY CIĘ. Sam zainteresowany wyglądał na rozbawionego całą sytuacją.

#6. Jajko, które pobiło rekord polubień na Instagramie, osiągnęło wartość 10 milionów dolarów

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

O tym jajku zrobiło się głośno na cały świat. Ktoś dla jaj założył na Instagramie profil o nazwie world_record_egg, wrzucił na niego zdjęcie jajka i dodał podpis nawołujący do polubienia zdjęcia, by pobić rekord 18 milionów polubień, który należał do modelki Kylie Jenner. Efekt osiągnięto nadspodziewanie szybko, bo już po kilkunastu godzinach, ale popularność jajka rosła i zatrzymała się dopiero na poziomie 52 milionów polubień. Zwykła satyra może zmienić się teraz w całkiem niezwykłe pieniądze, bo marketingowy potencjał jajka wyceniono na co najmniej 10 milionów dolarów.


#7. Jedna z restauracji oferuje hamburgery z porcją sztucznej kokainy

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Żądza wybicia się na trudnym rynku albo skrywana długo potrzeba wyrażenia swojego podziwu doprowadziły do powstania Escoburgerów Pabla. Lokal z hamburgerami poświęcony najsłynniejszemu baronowi narkotykowemu powstał w australijskim Melbourne i serwuje gościom hamburgery z dodatkiem fałszywej kokainy pod postacią sproszkowanego czosnku i dołączonego do niej fałszywego banknotu studolarowego. Jak zwykle w takiej sytuacji produkt wzbudził mieszane uczucia. Jedni chwalą nieszablonowe podejście właścicieli restauracji i chwalą kreatywną grę słów w nazwie lokalu. Przeciwnicy zaś proponują zastąpić Escobara Hitlerem, by sprawdzić, co się stanie.

#8. Para znalazła granat i pojechała z nim do baru

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Para 35-latków z Florydy pojechała wyławiać złom z wody i znalazła mocno zardzewiały granat. Nie myśląc zbyt długo wędkarze wyciągnęli granat z wody i zapakowali go z resztą swoich gratów na pakę samochodu. Następnie para pojechała do jednego z barów sieci Taco Bell. Nie chcąc chyba rozstawać się ze swoim znaleziskiem, mężczyzna wszedł z nim do lokalu. Tam wzbudził uzasadnione poruszenie. Ktoś zadzwonił po policję, wezwano też saperów, w międzyczasie ewakuowano ludzi znajdujących się w lokalu. Ostatecznie saperzy zabezpieczyli granat, którzy okazał się niewybuchem z czasów II wojny światowej. (Amerykanie uważali, że ze względu na bliskość Karaibów i Kuby, Floryda jest potencjalnym miejscem ataku wrogich sił, dlatego region został ufortyfikowany i uzbrojony - przyp.red.)

#9. Rosja chce złagodzić przepisy antykorupcyjne

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Rząd Rosji zapowiedział przystąpienie do prac mających na celu aktualizację istniejącego prawa antykorupcyjnego. Nowy projekt zakłada zwolnienie z odpowiedzialności urzędników, którzy dopuścili się korupcji „w wyjątkowych okolicznościach”. Osoby pracujące nad projektem tłumaczą, że czasem z przyczyn obiektywnych nie ma innego wyjścia niż dać się skorumpować, a przyczyny obiektywne pojawiają się na przykład w odizolowanych częściach Rosji ; należeć do nich może również poważna choroba urzędnika. Obecnie trwają prace nad stworzeniem bardziej konkretnej listy tego typu przyczyn. Zastępca rosyjskiego oddziału organizacji Transparency International zwalczającej praktyki korupcyjne uważa, że nie istnieją żadne przesłanki, by zwalniać urzędników z odpowiedzialności i zostawiać im furtkę do korupcjogennych działań.

#10. Zakończyła się trwająca 97 dni msza w obronie imigrantów

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Msza rozpoczęła się jesienią 2018 roku w jednym z kościołów protestanckich w Hadze. Tamtejszy proboszcz chciał pomóc armeńskiej rodzinie Tamrazyanów, którzy otrzymali nakaz deportacji z Holandii z powrotem do Armenii. Tamrazyanowie poprosili proboszcza o pomoc, a ten zaczął odprawiać mszę, ponieważ zgodnie z holenderskim prawem policja nie może dokonać zatrzymania w trakcie odprawiania ceremonii religijnej. Msza się trochę przeciągnęła, bo ani policja, ani parafianie, którzy tłumnie przybywali na całodobowe modły, nie chcieli odpuścić. W końcu jednak holenderski rząd ustąpił i udzielił Tamrazyanom prawa pobytu na terenie kraju. Obiecał też tymczasowo wstrzymać się z deportacjami.

#11. Ariana Grande chciała wytatuować sobie coś znaczącego, skończyło się na „wołowinie w pięciu smakach”

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Amerykańska gwiazda popu święci kolejne sukcesy na międzynarodowej scenie. Najnowszy singiel Grande „7 Rings” okupuje właśnie czołówki list przebojów i zdobywa kolejne miliony wyświetleń w Internecie. Piosenkarka chciała uczcić wydanie kolejnego hitu w szczególny sposób i wytatuowała sobie jego tytuł na dłoni. Aby podkreślić jeszcze bardziej znaczenie najnowszej piosenki, Grande kazała wytatuować sobie jej tytuł po japońsku, po czym pochwaliła się swoim najnowszym nabytkiem z fanami w mediach społecznościowych. Ci jednak szybko zauważyli, że napis na tatuażu to shichrin, nazwa niewielkiego naczynia do grillowania. Gdy tylko pomyłka wyszła na jaw, Grande usunęła zdjęcie tatuażu i poszła zgłosić reklamację. Miała pecha, ponieważ poprawka też zawierała błąd.

#12. Pijany poseł chciał całować się z psem

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Tak przynajmniej twierdzi Robert Nowaczyk. Adwokat stawił się przed komisją reprywatyzacyjną, gdzie przesłuchano go w charakterze świadka. Nowaczyka pytano o różne kwestie dotyczące reprywatyzacji warszawskich gruntów, w której się specjalizuje. Adwokat dość chętnie odpowiadał na pytania komisji, a niektóre z jego odpowiedzi mogą budzić w człowieku spore zaciekawienie. Nowaczyk opowiadał między innymi o powiązaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego ze skorumpowanym urzędnikiem warszawskiego ratusza i imprezie, na której poseł PiS i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński upił się i całował się psem rasy bokser tegoż urzędnika.

#13. Kobieta regularnie otrzymuje dostawy wędliny pokrytej moczem

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Dziwny romans rozwija się w mieście Albuquerque w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Kobieta twierdzi, że jakiś mężczyzna regularne zostawia pod jej drzwiami osobliwą paczkę. Gdyby chodziło o kwiaty i czekoladki, to prawdopodobnie nie miałaby nic przeciwko, ale nie chodzi, ponieważ Romeo zostawia wędlinę w plastrach i kilka kromek chleba, a żeby było jeszcze dziwniej, to od wędliny wyraźnie czuć mocz. Policja mówi, że nie może nic zrobić, dopóki nie nakryje delikwenta na gorącym uczynku, ale obiecano zwiększyć liczbę patroli w okolicy.

#14. Netflix zwrócił swoim użytkownikom uwagę na to, że może i seryjny morderca Ted Bundy był przystojny, ale to dalej seryjny morderca

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Część użytkowników Netflixa daje się od czasu do czasu poznać jako niezdolna do posiadania telewizora. Jakiś czas temu informowaliśmy, że pod wpływem jednej z netflixowych produkcji widzowie wykonywali codzienne czynności, w tym prowadzenie auta, z zamkniętymi oczami. Teraz padli ofiarą dokumentu o Tedzie Bundym. Ten seryjny morderca emanował urokiem i elokwencją, co dobrze widać na przedstawionym przez Netflixa materiale, i wiele osób zdaje się zapominać, że Bundy w latach 70. zabił ponad 30 kobiet w wyjątkowo brutalny sposób. Przypomniano o tym na oficjalnym koncie Netfilxa na Twitterze i zwrócono uwagę na fakt, że po świecie chodzi całe mnóstwo przystojniaków, którzy nie mordują kobiet.

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

#15. Wydawnictwo wycofuje się z kontrowersyjnej publikacji

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Żywot książki „Za hajs matki baluj” okazał się równie burzliwy, co krótki. Publikacja zawierająca zbiór „porad” dla młodych ludzi została wycofała z rynku po olbrzymiej fali krytyki, która spadła na wydawcę, firmę Edipresse. Trudno się dziwić, bo złote myśli w stylu „Nie musisz rozumieć kobiet, wystarczy, że je zaliczasz” czy „Daj się złowić i wrzucić do koszyka, pewna siebie laska nie ma problemu z tym, że supergość traktuje ją przedmiotowo” to wyznaczanie nowego poziomu. Wydawca tłumaczy, że książka to tylko prank eksperyment wydawniczy, „odważna próba przeniesienia współczesnej komunikacji elektronicznej w świat tradycyjny”. Faktycznie potrzeba wiele odwagi, by sądzić, że ludzie uwierzą w takie tłumaczenie.

A tydzień wcześniej pokazywaliśmy między innymi, jak to miło donosić na sąsiada.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
7

Oglądany: 128466x | Komentarzy: 78 | Okejek: 335 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.06

15.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało