Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – żenujący brak wiedzy ekspertki telewizyjnej

123 256  
486   111  
Uprzywilejowani biali i nie tak uprzywilejowani sportowcy, znachorzy i naukowcy oraz jajko – oto główni bohaterowie dzisiejszego odcinka Najdzikszych Newsów.

#1. Jajko pobiło rekordową liczbę polubień na Instagramie

Jedni ciężko harują na swoją sławę w Internecie, a innym przychodzi ona równie łatwo jak zrobienie jajecznicy. W zasadzie to od teraz można mówić, że sławę w Internecie może zdobyć nawet jajko. Ktoś założył na Instagramie profil world record egg z zamiarem osiągnięcia największej liczby polubień i swój cel osiągnął, bo dlaczego by nie. W rekordowym czasie kilkunastu godzin zdjęcie zwykłego jajka przekroczyło liczbę 19 milionów polubień, wyprzedzając poprzednie rekordowe zdjęcie dziecka Kylie Jenner. Na tym jednak marsz jajka ku wiecznej chwale się nie skończył, ponieważ w chwili pisania tekstu jajko miało już ponad 50 milionów polubień. Co za wspaniałe czasy.

#2. Mężczyzna oświadczył się podczas rozprawy sądowej kobiecie, która pchnęła go nożem 13 razy

l_17406789ece353b2.jpg

Dwójka kochanków stawiła się na rozprawie w rosyjskim Niżniekamsku, gdzie sąd miał wydać wyrok w sprawie ataku kobiety na swojego kochanka. Ta została oskarżona o próbę spowodowania śmierci mężczyzny po tym, jak pchnęła go 13 razy nożem. Porywcza napastniczka przyznała się do winy, ale tłumaczyła, że nie miała zamiaru zabić mężczyzny, a poza tym znajdowała się pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie najwidoczniej zaimponowały takie zaloty, ponieważ oświadczył się swojej wybrance podczas rozprawy i błagał sędziego, by ten nie wysyłał kobiety do więzienia. Prośby najwidoczniej podziałały, bo sędzia odroczył wydanie wyroku.

#3. Badania wskazują, że czekolada powstrzymuje kaszel skuteczniej niż syropy

l_1740679d3443cd23.jpg

Grupa naukowców z University of Hull w brytyjskim Yorkshire przeprowadziła eksperyment, mający sprawdzić powiązanie czekolady z łagodzeniem problemów z drogami oddechowymi. Badacze podali części badanych zwykły syrop na kaszel na bazie kodeiny, a reszcie – nowy specyfik zawierający kakao. Wyniki badań przeszły chyba najśmielsze oczekiwania badaczy, ponieważ stopień regeneracji gardła po spożyciu przez badanych syropu z kakao określili mianem „znaczącego”. Skuteczność syropu wynika z faktu, że zawarte w nim kakao zagęszcza płyn i dzięki temu osadza się na przełyku, tworząc warstwę ochronną, ale zauważają też, że czekolada sprawdzi się w takiej sytuacji tak samo dobrze jak syrop z kakao.

#4. Skazano mężczyznę, który wypchnął z taksówki kierowcę krzycząc „Teraz moja kolej”

l_17406807beba9794.jpg

Michael Mallon jechał taksówką ulicami Belfastu w sierpniu 2018 roku. W pewnym momencie zażądał od kierowcy udania się pod inny adres, ale gdy usłyszał, że będzie musiał zapłacić więcej za kurs, wściekł się i zaczął wygrażać taksówkarzowi. Ten, przeczuwając kłopoty, podjechał pod miejscowy komisariat. Gdy taksówka stanęła, Mallon próbował wypchnąć taksówkarza nogami i krzyczał, że nadeszła jego kolej prowadzenia auta. Napastnik został szybko obezwładniony przez policjantów, którzy zauważyli awanturę. Po trwającym kilka miesięcy procesie 27-letni Mallon usłyszał wyrok 9 miesięcy więzienia.

#5. Rosja zaapelowała do Japonii o zaakceptowanie rezultatu II wojny światowej

l_17406830f373eb77.jpg

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przypomniał, że po drugiej wojnie światowej Rosja i Japonia nie podpisały traktatu pokojowego. Władze Rosji chciałyby to zmienić, by oba kraje mogły przystąpić do negocjacji w sprawie części Wysp Kurylskich, które ZSRR zajęło w ostatnich dniach wojny, a których zwrotu domagają się Japończycy. Władze Japonii konsekwentnie jednak unikają rozmów z Rosjanami, tłumacząc jednocześnie, że zależy im na rozwiązaniu kwestii przynależności wysp i zachowaniu pokoju.

#6. Liderka antyszczepionkowców została skazana przez sąd

l_17406855e46b70c9.jpg

Justyna Socha i kierowane przez nią Stowarzyszenie Stop NOP wysłało w 2015 roku do ówczesnej premier Beaty Szydło pismo, w którym domagano się wyjaśnień w sprawie rzekomych powiązań osób decydujących o systemie szczepień z koncernami farmaceutycznymi. Jeden z wymienionych w dokumencie lekarzy epidemiolog dr Paweł Grzesiowski oskarżył Sochę o zniesławienie, a sąd przyznał mu rację. Socha będzie musiała zapłacić 2 tys. zł grzywny i 10 tys. zł na jeden z warszawskich szpitali. Liderka stowarzyszenia zapowiedziała apelację i wyraziła ubolewanie, że wolność słowa coś tam.

#7. Hotel zwolnił połowę zatrudnionych u siebie robotów z powodu niekompetencji robotów

l_174068607b3a7ad10.jpg

Kierownictwo japońskiego hotelu Han na Hotel musiało podjąć drastyczną decyzję o redukcji zatrudnienia robotów, ponieważ okazało się, że roboty kiepsko radzą sobie z przydzielonymi obowiązkami i przysparzają tylko więcej pracy ludziom. Decyzja zapadła wbrew hucznym zapowiedziom o tym, że Han na Hotel stanie się pierwszym na świecie hotelem, gdzie wyposażone w zaawansowaną technologię roboty uprzyjemnią gościom pobyt. Tymczasem roboty pełniące funkcje konsjerżów często nie potrafiły odpowiadać na proste pytania, roboty-tancerze psuły się, a roboty-asystenci w pokojach nie potrafiły rozpoznawać próśb gości. Oby robot-kierownik kadr stanął teraz na wysokości zadania.

#8. Deweloper porzucił budowę osiedla domów wyglądających jak zamki i ogłosił bankructwo

l_1740687594f87b511.jpg

Rzuć wszystko, zostań księciem – mówili; mieszkaj w zamku, utrzymasz się z podatków, które zapłacą ci chłopi – zapewniali. Takiego wała. Nie będzie zamku i nie będzie śmiesznej czapeczki księcia. W Turcji miało powstać osiedle jakby żywcem wyjęte z bajek Disneya, ale nie powstanie, a przynajmniej nie zostanie ukończone w najbliższym czasie. Deweloper porzucił wartą ponad 200 milionów dolarów inwestycję z powodu recesji w tureckiej gospodarce. Niemal 600 identycznych willi z gotyckimi zdobieniami straszy teraz okolicę i być może czeka na ratunek z rąk Disneya, który mógłby chcieć nakręcić tam bajkę „Królewna Śnieżka i zły deweloper”.

#9. Wiceprezes Google uczuliła pracowników Google, by nie nadużywali słowa „rodzina”

l_174068191478eac5.jpg

Według niektórych pracowników internetowego giganta słowo „rodzina” w swoim tradycyjnym znaczeniu dyskryminuje osoby bezdzietne, jest obraźliwe, homofobiczne i niewłaściwe. Według tych osób słowo „rodzina” z gruntu sugeruje posiadanie dzieci, gdy tymczasem może ono odnosić się do posiadania zwierzęcia, narzeczonego, rodziców oraz osób transpłciowych w rodzinie. Ma ono również stanowić element często pojawiający się w narracji środowisk prawicowych, które często używają słowa „rodzina”, by wykluczyć osoby nieheteroseksualne. W odpowiedzi na zażalenia pracowników Google, wiceprezes firmy Pavni Diwanji miała wystosować pismo z prośbą, by w firmie Google używano słowa „rodzina” z rozwagą.

#10. Mężczyzna wstrzyknął w swoje ramię 18 dawek nasienia, bo bolały go plecy

l_17406892c0bd3a113.jpg

W dobie rosnącej liczby ludzi, którzy wolą ogryzać korę drzew niż poddać się chemioterapii, żeby wyleczyć raka, wyczyn 33-letniego Irlandczyka nie tylko nie dziwi, ale wzbudza w człowieku pewnego rodzaju chęć rywalizacji. Mężczyzna co miesiąc, przez półtora roku, wstrzykiwał sobie w ramię dawkę własnego nasienia, by uśmierzyć ból pleców. Samozwańczy lekarz doznał kontuzji pleców i chyba nawet nie przeglądając zaleceń Doktora Gugla uznał, że wstrzykiwanie nasienia mu pomoże. Nie pomogło i facet nie mogąc dłużej znieść bólu, udał się do szpitala. Na miejscu spytano go, czy nie przeszkadza mu spuchnięte ramię i zgromadzone pod jego skórą powietrze, ale facet narzekał tylko na ból pleców.

#11. Dwa miasta rywalizują o rekord na najwyższy pomnik łosia na świecie

l_1740690bf13587514.jpg

Kto by pomyślał, że posiadanie najwyższego pomnika na świecie to kwestia życia i śmierci? Z pewnością nikt spoza kanadyjskiego miasta Moose Jaw i norweskiego Stor-Elvdal. Oba miasta rywalizują od dawna w zawodach na najwyższy pomnik łosia i robią to jakby naprawdę nie liczyło się nic więcej, a w szczególności budżet. Najwyższy, 10-metrowy pomnik łosia stał przez 31 lat w Moose Jaw, ale w 2015 roku sytuacja zmieniła się, gdy Stor-Elvdal wzniosło pomnik wyższy o 30 centymetrów. Teraz Moose Jaw zamierza odzyskać zaszczytny tytuł i aby to zrobić przebuduje swój pomnik, dodając do niego jakiś element, który przewyższy pomnik ze Stor-Elvdal. Władze norweskiego miasteczka nie zamierzają pozwolić, by rekord wymknął im się z rąk i już zapowiedziały, że jak będzie trzeba, to mogą postawić pomnik sięgający nawet 20 metrów.

#12. W USA trwa paraliż rządu, więc Amerykanie oglądają więcej p0rnografii

l_174069178f1522115.jpg

Stany Zjednoczone opanował tzw. government shutdown, paraliż rządu. Nie działa 9 departamentów, a 800 tys. pracowników federalnych przebywa na zwolnieniu i nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do pracy. Wszystko przez konflikt pomiędzy Donaldem Trumpem a Partią Demokratyczną, która sprawuje władzę nad Izbą Reprezentantów. Prezydent zagroził, że nie podpisze budżetu na nowy rok, dopóki nie otrzyma środków na dokończenie budowy muru z Meksykiem. Zamknięte parki narodowe, muzea czy ogrody zoologiczne zmusiły Amerykanów do poszukiwania alternatywnych źródeł rozrywki. A tę dostarczają im strony z filmami dla dorosłych. P0rnhub opublikował statystyki pokazujące wpływ paraliżu na ruch na swojej stronie, który ogółem wzrósł o prawie 6%. Amerykanie częściej też odwiedzają stronę w godzinach wieczornych i spędzają na niej 33 sekundy więcej niż zazwyczaj.

#13. Znana polska blogerka zachwala wodę z kryształem, który odbija negatywne wibracje zawiści

l_1740684c58bc9f78.jpg

Jessica Mercedes opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie szklanego bidonu. Zdjęcie opatrzyła zaś następującą informacją:
Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym. Podobno daje dużo dobrej energii. Ma właściwości ochronne, stanowi tarczę odbijającą negatywne wibracje zawiści, złości i złorzeczeń. Przyda mi się.

Niżej Mercedes napisała, że cudowne właściwości kryształu ujawniają się po 24 godzinach od zalania bidonu wodą. Ukryształowiona woda ma „wzmacniać pamięć, nadawać jasności myślom, podnosić nastrój, ułatwiać koncentrację” i kosztować 230 zł. No dobra, tego ostatniego nie napisała. To ostatnie można znaleźć na stronie producenta, a przy okazji dowiedzieć się jeszcze kilku ciekawych rzeczy o wodzie kryształowej:
Naturalne kryształy to nieodłączny element holistycznego podejścia do życia. Odpowiadają one za przywrócenie balansu i spokoju poprzez odnowienie naszego połączenia z ziemia. Pomagają uwolnić negatywną energię oraz wspierają oczyszczenie umysłu i ciała.

Chodzą słuchy, że ukryształowionej wody nie można mieszać z wodą ustrukturyzowaną w strukturyzatorze od Zięby, bo uwolniona energia mogłaby zniszczyć połowę Europy.

#14. Roger Federer nie mógł wejść do swojej szatni, bo zapomniał przepustki

l_1740682851f22cd6.jpg

Możesz sobie być najlepszym tenisistą w historii, ale jak zapomnisz papierów, to nie licz na specjalne traktowanie. Przekonał się o tym Roger Federer podczas turnieju Australian Open. Na filmie opublikowanym na Twitterze przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) widać, jak Szwajcar idzie jednym z korytarzy obiektu, na którym rozgrywane są mecze, ale zatrzymuje się przed wejściem do szatni i rozmawia z jednym z członków obsługi, który nie chce wpuścić 6-krotnego zwycięzcy Australian Open do szatni. Tenisistę ratuje dopiero jeden z jego kolegów, który przynosi identyfikator Federera.

#15. Ekspertka telewizyjna oskarżyła dziennikarza o bycie uprzywilejowanym białym i za chwilę dowiedziała się, że dziennikarz jest czarny

l_17406887ad4ac8012.jpg

Areva Martin rozmawiała z Davidem Webbem za pośrednictwem radia Sirius XM. Ekspertka ds. prawa z telewizji CNN oraz dziennikarz telewizji Fox prowadzili dyskusję dotyczącą zatrudnienia. Gdy rozmowa zeszła na kwestię wyższości doświadczenia zawodowego nad kolorem skóry w procesie rekrutacji, Martin zarzuciła Webbowi, który dał do zrozumienia, że karierę zrobił dzięki umiejętnościom, a nie kolorowi skóry, korzystanie z „przywilejów białego”. Skonsternowany dziennikarz zapytał o jakich przywilejach mowa, skoro jest czarny, i dodał, że kobieta go właśnie obraziła. Martin natychmiast przeprosiła i zrzuciła winę na swoją ekipę, która miała źle przygotować kobietę do wywiadu.

Nie zapomnij też sprawdzić przykrych konsekwencji smarowania oka kremem na erekcję.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
12

Oglądany: 123256x | Komentarzy: 111 | Okejek: 486 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.09

18.09

17.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało