Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pamiętna nauczka dla nieuprzejmej klientki cieszy nawet po latach

52 581  
371   29  
Czas przedświąteczny powinien być czasem wesołym i pozwalać na wypoczynek, ale niestety bywa tak, że przedświąteczne zakupy wyzwalają w ludziach najgorsze emocje. Szczególnie jak się jest majętną, ale skąpą kutwą. Ale na każdego przyjdzie czas, ta sprzedawczyni nawet po latach z przyjemnością wspomina to, co ją kiedyś spotkało.Dla mnie święta się nie zaczynają, dopóki tego nie napiszę. Mściwych świąt wszystkim!
Gwiazdka Mściwości
To moja ulubiona ozdoba wigilijna, ale zamiast symbolizować pokój i dobrą wolę, tak jak powinna, symbolizuje mściwość i złośliwość.

Pracowałam w sklepie, było już po świętach i wszystkie ozdoby były przecenione o 75%. Ta mała gwiazdka kosztowała 50 centów. Ta okropna kobieta (ubrana wytwornie i jeżdżąca nowym Lexusem) weszła do sklepu i poprosiła o 4 gwiazdki, ale chciała zapłacić tylko 25 centów za każdą. To nie było targowisko, więc jej odmówiłam, a ta wszczęła kłótnię, stając się coraz bardziej napastliwą i nieuprzejma.

Kiedy zdała sobie sprawę, że nie przegada mnie, aby otrzymać zniżkę, powiedziała:
- Dobra! Moja koleżanka pracuje w innym sklepie w Huntsville i powiedziała, że jutro wszystkie ozdoby będą przecenione o 90%, więc wrócę tu jutro.
- Nie mogę zagwarantować, że jutro jeszcze będą.
- Jest ich tu 12, nikt nie kupi 12 gwiazdek. Dostanę to, czego chcę, zobaczysz, jak jutro będzie ci głupio.
Jak tylko wyszła coś mnie strzeliło i kupiłam wszystkie 12 gwiazdek. Następnie zadzwoniłam do drugiego sklepu w Huntsville i kupiłam wszystkie ozdoby od nich. I dla pewności wykupiłam też wszystkie ozdoby w Decatur i Florence. Najbardziej mściwie wydane 30 dolarów w moim życiu.

Następnego dnia rano baba weszła do sklepu w chwilę po otwarciu. Mi przypadła przyjemność powiedzenia jej, że WSZYSTKIE gwiazdki w północnej Alabamie zostały wykupione przez jednego klienta. Jej mina była warta każdego wydanego centa.

Przez kolejne lata rozdawałam gwiazdki rodzinie i przyjaciołom, ale jedną zachowałam dla siebie.

Minęło 17 lat, a ja nadal uśmiecham się, wieszając ją na choince.Oglądany: 52581x | Komentarzy: 29 | Okejek: 371 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.03

24.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało