Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia - brzydka prawda o jednym ze współczesnych bohaterów

115 852  
351   124  
Dzisiaj między innymi o kościele, o poczcie, o weganach i o czekoladzie, czyli wszystkim, co w życiu kręci najbardziej.

#1. Weganie upamiętnili indyki złożone w ofierze na święta

l_1734810138d57651.jpg
Grupa wegan z brytyjskiego miasta Bristol zapaliła świeczki, by upamiętnić 9 indyków z hodowli St Werburgh's City Farm, które przeznaczono na obiad świąteczny. Indyki miały pierwotnie zostać wylicytowane na aukcji charytatywnej, z której dochód miał zostać przeznaczony na pomoc dla osób upośledzonych z okolicy. Weganie zaprotestowali i do aukcji nie doszło, ale właściciele farmy i tak sprzedali indyki. Nie mogąc pogodzić się z zaledwie częściowym zwycięstwem, weganie zapalili świeczki pod ogrodzeniem farmy, na której hodowano indyki, i zorganizowali „spokojne, pełne miłości czuwanie, aby upamiętnić życie dziewięciu indyków, które zaskarbiły sobie naszą sympatię”.

#2. Aktor otrzymał mandat za palenie sztucznego papierosa podczas rozmowy z kobietą przebraną za penisa

l_173481167670cfd2.jpg

Marc-André Thibault brał udział w przedstawieniu pt. „Conversations avec mon penis” w jednym z teatrów w kanadyjskim Quebecu. Mężczyzna nie wiedział, że wśród widzów znajduje się dwóch inspektorów sanitarnych, ale nawet gdyby wiedział, to i tak by pewnie zapalił imitację papierosa, ponieważ imitacja zawierała szałwię zamiast tytoniu. Mimo to aktor otrzymał mandat za pogwałcenie przepisów o zakazie palenia. Dyrektor teatru nie zgadza się z decyzją inspektorów i uważa, że prawo nie zakazuje palenia szałwii. Dyrektor dziwi się też, bo nie dość, że aktor występował na scenie z kobietą przebraną za penisa, to wcześniej na deskach tego samego teatru przedstawiano przemoc, zażywanie twardych narkotyków, a nawet morderstwo, a mimo to nikt nikogo nie ukarał. Sztuka – kto ją zrozumie…

#3. Rosyjski kapłan, który wrzucił na swój Instagram zdjęcia ciuchów od Gucciego, mówi, że zrobił to w imię walki o wolność

l_1734812a639e8103.jpg

Wiaczesław Baskakow stanął w ogniu krytyki z powodu wrzucanych na Instagram zdjęć, na których nie krył swojego uwielbienia dla ekskluzywnych marek. Teraz jednak wielebny będzie musiał ponieść konsekwencje swojego stylu życia, ponieważ zajmie się nim komisja kościelna, która zamierza sprawić, by Baskakow się opamiętał. Duchowny nie widzi nic złego w swoim postępowaniu. Co więcej, Baskakow sugeruje, że swoimi działaniami walczył o wolność, ponieważ jako osoba otwarta publikował to, co „przyjemne, ale nie grzeszne”. Męczennik na miarę XXI wieku.

#4. Poczta Polska dostarczyła wnioski o dotacje z opóźnieniem, wnioski odrzucono

l_1734813839de2834.jpg

Będziesz psioczyć na pocztę, bo kartka świąteczna wysłana ciotce Halinie dotrze do niej dopiero po Nowym Roku? Co mają powiedzieć władze kilku polskich miast, które starały się o miliony złotych dofinansowania do planowanych projektów, ale milionów nie zobaczą, bo Poczta Polska doręczyła ich wnioski Ministerstwu Rozwoju z opóźnieniem, w związku z czym ministerstwo musiało odrzucić dokumenty z powodów formalnych. Władze poszkodowanych miast, w tym Rybnika, Świdnicy, Brodnicy czy Jeleniej Góry już zapowiedziały, że jeśli ministerstwo nie rozpatrzy pozytywnie ich odwołania, to będą domagać się odszkodowania od Poczty Polskiej.

#5. Burmistrz zakazała mówienia negatywnie o mieście, którym zarządza

l_17348141f8acaf65.jpg

Shirley McAlary z Saint John twierdzi, że w mediach pojawia się za dużo negatywnych wiadomości o jej mieście. Pani burmistrz przyczyny takiego stanu rzeczy upatruje w tym, że przedstawiciele miejscy w udzielanych wywiadach wspominają zbyt często o negatywnych wydarzeniach rozgrywających się w największym mieście kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik. McAlary uważa, że tematy morderstw, eksplozji i fabryki przetwarzania metalu można spokojnie zastąpić bardziej optymistycznymi tematami, które mogłyby zachęcić ludzi do osiedlania się w Saint John i powstrzymać wyludnianie się miasta.

#6. W jednym z miast czekolada wylała się na ulice

l_17348151f6de72e6.jpg

No dobra, tak naprawdę tylko na jedną ulicę, ale i tak jezdnię zalaną czekoladą należy uznać za ewenement. Do zdarzenia doszło w niemieckiej miejscowości Westönnen, gdzie w fabryce czekolady doszło do wypadku. Jeden ze zbiorników miał „niewielki defekt”, jak określiła to miejscowa gazeta, i uwolnił około tony czekolady, która popłynęła strumieniem na ulicę. Daleko nie popłynęła, ponieważ w kontakcie z zimnym podłożem zaczęła niemal natychmiast zastygać. Na miejsce wezwano straż pożarną. 25 strażaków musiało zeskrobywać czekoladę z ulicy, w akcji użyto między innymi gorącej wody i źródeł ognia, by czekoladę ogrzać i wydobyć ze szczelin w jezdni.

#7. Dyrektor generalny Google’a musiał tłumaczyć amerykańskiemu rządowi, dlaczego wyszukiwarka Google pokazuje Donalda Trumpa po wpisaniu do niej słowa „idiota”

l_17348163a4b4eb47.jpg

Sundar Pichai stawił się przed amerykańskim Kongresem. Dyrektor generalny Google’a znalazł się pod gradobiciem pytań związanych ze sposobem funkcjonowania najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Pichai musiał między innymi tłumaczyć jednemu z republikańskich kongresmenów, jak to się dzieje, że Google pokazuje tylko negatywne wiadomości o ustawie reformującej służbę zdrowia, którą przedstawiła jego partia. Ale największe emocje wzbudziło pytanie kongresmenki Zoe Lofgren o to, dlaczego po wpisaniu słowa „idiota” wiele grafik Google pokazuje Donalda Trumpa. Gdy Pichai wytłumaczył, że tak działają algorytmy oparte o ponad 200 czynników, Lofgren odetchnęła z ulgą, że to nie „jeden człowieczek decyduje z tylnego siedzenia o tym, co pokazać użytkownikowi”.

#8. Wenezuelczycy otrzymają opony w ramach odprawy

l_1734817f93e25c28.jpg

Pracownicy wenezuelskiej fabryki Goodyear otrzymają po 10 opon w ramach rekompensaty za rozwiązanie umowy przez pracodawcę. Jest to forma zadośćuczynienia za to, że firma zwija się z wenezuelskiego rynku, ponieważ nie opłaca się jej tam prowadzić działalności. Jednak wbrew pozorom taka odprawa przyda się pracownikom, którzy będą mogli sprzedać opony w kraju znajdującym się w zapaści ekonomicznej od 2014 roku, gdzie brakuje niemal wszystkiego. Za sytuację gospodarczą władze Wenezueli obwiniają między innymi Stany Zjednoczone, które według prezydenta Maduro miały wypowiedzieć jego krajowi wojnę ekonomiczną.

#9. Papuga regularnie składa zamówienia internetowe podczas nieobecności swoich właścicieli

l_17348187b4555039.jpg

Rocco to mieszkająca razem ze swoimi właścicielami w Berkshire papuga popielata, która najwyraźniej czuje się czasem bardzo samotna. W chwilach gdy nie ma się do kogo odezwać, Rocco rozmawia z Alexą, inteligentnym urządzeniem wspomagającym codzienne funkcjonowanie w życiu. Bywa, że w ramach rozmowy Rocco zamówi coś z dostawą do domu, ponieważ nauczył się tego od swoich właścicieli. Do tej pory Rocco złożył zamówienia na arbuzy, truskawki, rodzynki, lody czy brokuły. Czasem też Rocco włącza nastrojową muzykę, przy której tańczy.

#10. Przeprowadzono ankietę, w której część ankietowanych opowiedziała się za tym, że Święty Mikołaj powinien być kobietą albo przynajmniej w ogóle nie mieć płci

l_1734826dd78a14315.jpg

Ankietę przeprowadzono na 400 osobach na zlecenie firmy z branży grafiki komputerowej Graphic Springs. Ankietowani z USA i Wielkiej Brytanii zostali poproszeni o opinię nt. wyglądu nowoczesnego Świętego Mikołaja. 11% respondentów odpowiedziało, że Święty Mikołaj powinien być kobietą, a kolejne 17%, że nie powinien mieć płci (powinien być neutralny płciowo). Według ankietowanych nowoczesny mikołaj powinien mieć tatuaże, nosić stylowo przyciętą brodę, obcisłe dżinsy i trampki i jeździć na desce elektrycznej.

#11. Polski zespół folkowy zaśpiewa hymn USA przed meczem NBA

l_17348198852099210.jpg

Zespół Tulia wystąpi przed rozpoczęciem meczu pomiędzy drużynami Los Angles Clippers i Orlando Magic. Szczeciński kwartet folkowy składający się z czterech uzdolnionych dziewcząt pojedzie do USA na prośbę Marcina Gortata. Polski koszykarz zaprosił Tulię do Stanów z okazji Polish Heritage Day. Świat usłyszał po raz pierwszy o Tulii dzięki wykonanemu przez zespół coverowi piosenki „Enjoy the Silence”. Potem poszło z górki: wygrana w Opolu i platynowa płyta. Teraz Tulia jako pierwszy polski zespół otrzyma szansę występu przed meczem NBA.

#12. Posłanka Pawłowicz kończy z polityką

l_1734820695b0e2911.jpg

Jedna z najbardziej aktywnych posłanek obecnej kadencji, która niejeden raz bawiła nas swoimi elokwentnymi, pełnymi zrozumienia i miłości do bliźniego wypowiedziami, poinformowała o zamiarze wycofania się z polityki. Posłanka PiS napisała na Twitterze tajemniczo, że „mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca,teraz młodzi”. Na prośbę o doprecyzowanie swojej wypowiedzi Pawłowicz odpowiedziała, że kończy z polityczną aktywnością, ale zamierza dokończyć kadencję. Na tweet posłanki odpowiedział między innymi Tomasz Lis, który odkrył jej prawdziwe zamiary:

l_1734822d2c56f5d11_2.jpg

Miejmy nadzieję, że posłanka Pawłowicz to polityk z krwi i kości i nie przywiązuje zbyt dużej wagi do składanych obietnic. Inaczej będzie nam jej bardzo brakować.

#13. Fotograf pochwalił się fotografią, na której leży nago na kobiecie, a pod nią znajduje się piramida Cheopsa

l_17348239c9921d712.jpg

Mogłeś kiedyś zabrać swoją dziewczynę nad jezioro w środku nocy, żeby oglądać gwiazdy, ale nie mów nic o romantyzmie, jeśli nie wdrapaliście się nigdy na szczyt liczącej 4500 lat piramidy, żeby leżeć na sobie nago. Duński fotograf Andreas Hvid opublikował w Internecie film, na którym on i kobieta z zamazaną twarzą wdrapują się na szczyt piramidy Cheopsa, a na końcu nagrania kobieta zdejmuje bluzkę, po czym Hvid publikuje jeszcze fotografię, na której oboje są nadzy, a on leży na niej. Materiały opublikowane przez Duńczyka oburzyły wiele osób, które zarzuciły fotografowi brak poszanowania kultury Egiptu. Egipskie władze z kolei badają, czy materiał jest prawdziwy, a jeśli tak, to jakim cudem dwójce udało się go nagrać.

#14. Brytyjska komisja etyki reklamy zabroni stereotypowego przedstawiania kobiet i mężczyzn w reklamach

l_17348248f57ccc313.jpg

Advertising Standards Authority poinformowała o zmianie w przepisach dotyczących przedstawiania kobiet i mężczyzn w reklamach. Zgodnie z nowymi regulacjami nie będzie można w reklamach pokazywać kobiet i mężczyzn w stereotypowy sposób, czyli na przykład kobiet nieradzących sobie za kierownicą lub mężczyzn niepotrafiących zmienić pieluchy. Decyzja ASA wynika z głosów oburzenia, że brytyjskie firmy wykorzystują seksistowskie stereotypy w reklamach i przyczyniają się do pogłębiania nierówności między płciami. Organizacja zaznacza, że nie chodzi jej o „programowanie społeczeństwa” i chce jedynie dostosować przepisy do zmieniających się standardów społecznych.

#15. James Bond to alkoholik, który powinien się leczyć

l_17348253d59d83e14.jpg

Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez uniwersytet z Otago w Nowej Zelandii. Badacze przeanalizowali 24 filmy z agentem 007 w roli głównej i policzyli, że Bond pije średnio 4,5 drinka w jednym filmie. Naukowców najbardziej zaniepokoił fakt, że Bond angażuje się w niebezpieczne sytuacje po spożyciu alkoholu: wdaje się w bójki, bierze udział w pościgach samochodowych, poddaje się olbrzymiemu wysiłkowi fizycznego. Badacze skonfrontowali zachowanie agenta 0,7 z „Diagnostycznym i statystycznym podręcznikiem zaburzeń psychicznych” Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i odkryli, że Bond spełnia co najmniej 6 – a najprawdopodobniej 9 – z 11 kryteriów kwalifikujące jego alkoholizm jako „ciężki”.

W związku z tym, że to ostatnie wydanie Najdzikszych newsów w tym roku, delektuj się nim. A jak uznasz, że to za mało, to przeczytaj poprzednie zestawienie. A jak i to ci nie wystarczy, to ulep bałwana albo pieroga.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
9

Oglądany: 115852x | Komentarzy: 124 | Okejek: 351 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało