Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia - popularny tygodnik przebił dno żenady swoim artykułem

108 399  
358   191  
W dzisiejszym odcinku między innymi o legendarnym sprycie blogerów modowych oraz równie legendarna rzetelność dziennikarska.

#1. Biedronka została oskarżona o oswajanie dzieci z terminologią przestępczą

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster
Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga na Biedronkę. W wysłanym organowi piśmie skarżący sugerował, że promując pluszowe zabawki zwane Gangiem Słodziaków sieć zachęca dzieci do organizowania się w grupy przestępcze. Anonimowy autor listu argumentował, że w reklamie „oswajamy dzieci z przestępczością oraz pokazujemy, że nie ma nic złego w grupach przestępczych”. Właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins, odparła zarzuty twierdząc, że hasło „Gang Słodziaków” nie może być utożsamiane z grupami przestępczymi ze względu na użyte słowa o przeciwstawnych znaczeniach: „gang” i „słodziaki”. Stanowisko Jeronimo Martinsa poparła Komisja Etyki Reklamy i skargę odrzuciła.

#2. Byk wielkości rosłego konia uniknął rzeźni, bo jest wielkości rosłego konia

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Ta historia obiegła ostatnio cały świat, choć właściwiej byłoby stwierdzić, że to zdjęcie obiegło ostatnio cały świat. Wielka krowa stoi wśród swoich znacznie mniejszych kuzynów i patrzy złowrogo. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to zwykły fotomontaż, ale krowa istnieje naprawdę. Nazywa się Knickers, mieszka w Australii i nie jest krową, tylko bykiem rasy holsztyno-fryzyjskiej. Knickers ma 7 lat, 193 cm w kłębie i nie mieści się w maszynerii używanej w rzeźniach, dlatego może sobie hasać wolno po polach farmy, gdzie stanowi coś w rodzaju przewodnika dla nowych osobników, które trafiają na farmę. Specjaliści tłumaczą też, że wzrost Knickersa to nic szczególnego u tej rasy.

#3. Odrzucono projekt rozszerzenia zakazu handlu w niedzielę na sobotę i poniedziałek

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Związkowcy z „Solidarności” musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci odrzucenia przez Ministerstwo Pracy i Rodziny ich projektu o zakazaniu pracy w handlu w sobotni wieczór i poniedziałkowy poranek. Związkowcy nie spodziewali się bowiem, że wprowadzenie zakazu handlu w swojej pierwotnej formie zmusi właścicieli sklepów i sieci handlowych do wydłużenia godzin pracy pracownikom w sobotę i rozpoczynania pracy wcześniej w poniedziałek, bo sklepy trzeba jednak przygotować. Związkowcy zapowiadają jednak, że to nie koniec ich walki z omijaniem prawa. Czekamy z niecierpliwością na ich nowe pomysły.

#4. Naukowcy sprawdzili, ile czasu klocki LEGO przechodzą przez układ trawienny człowieka

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Grupa naukowców z Wielkiej Brytanii i Australii połknęła po jednej główce ludzika LEGO, żeby sprawdzić, co się stanie. Przy pomocy opracowanych przez siebie wskaźników na twardość stolca (Stool Hardness and Transit, Shat) i czasu podróży główki w ciele (Found and Retrieved Time, Fart) naukowcy odkryli, że organizm człowieka potrzebuje średnio 1,7 dnia, by wydalić połknięty przedmiot oraz że nie wpływa on na konsystencję stolca. Naukowcy chcieli w ten sposób zapewnić zatroskanych rodziców, że dopóki ich dziecko nie połknie czegoś ostrego, dłuższego niż 5 i szerszego niż 2,5 cm albo nie skarży się na ból, to wystarczy cierpliwie czekać.

#5. Już wkrótce będzie można odwołać się w ministerstwie od decyzji Facebooka o usunięciu posta

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

„Halo, policja? Proszę przyjechać na Facebooka” może nabrać niedługo poważniejszego znaczenia, niż nam się wszystkim wydaje. Wszystko przez porozumienie podpisane przez polskie Ministerstwo Cyfryzacji z Facebookiem, na mocy którego można się będzie poskarżyć polskim władzom na niesprawiedliwe naszym zdaniem usunięcie posta czy blokadę na Facebooku. Nowe rozwiązanie, pierwsze tego typu na świecie, umożliwi poszkodowanym dowiedzenie, że nie zrobili nic złego, a decyzja algorytmów lub moderatorów o banie była błędna. Obecnie trwają prace nad platformą, za pośrednictwem której będzie można składać odwołania od decyzji Facebooka.

#6. Jeden z rosyjskich banków twierdzi, że pożyczka na 12 miliardów dolarów w sprawozdaniu rocznym to błąd

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Bank VTB opublikował sprawozdanie roczne, z którego wynikało między innymi, że bank udzielił pożyczki Republice Środkowoafrykańskiej na kwotę ponad 800 miliardów rubli, czyli 12 miliardów dolarów. Zapytani o pożyczkę i jej przeznaczenie przedstawiciele banku tłumaczyli, że doszło do pomyłki w systemie, bo bank nigdy nie udzielał Republice takiej pożyczki. To samo potwierdziły władze afrykańskiego państwa, którego PKB wynosi jedną szóstą wspomnianej kwoty. Przedstawiciele banku nie potrafią jednak wytłumaczyć, jak to możliwe, by tak duża kwota przeszła niezauważona.

#7. Sklep nabrał blogerów modowych i sprzedawał buty warte kilkadziesiąt dolarów po cenie kilkukrotnie wyższej

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Właściciele sieci sklepów Payless z obuwiem w rozsądnej cenie postanowili przeprowadzić eksperyment społeczny. Stworzyli fikcyjny sklep o ekskluzywnie brzmiącej nazwie Palessi i zaczęli w nim sprzedawać buty, których cena sięgała kilkuset dolarów za parę, mimo że normalnie kosztowałyby co najwyżej 40 dolarów. W ciągu kilku godzin sklep sprzedał buty za łączną kwotę ponad 3 tysięcy dolarów. Blogerzy, którzy przyszli, by buty kupić, zachwalali sobie bardzo jakość ich wykonania, inni odczuwali też podniecenie na myśl, że będą mogli pochwalić się tak drogimi butami przed znajomymi.

Więcej pisaliśmy o tym wczoraj - klik.

#8. Jedna z rosyjskich partii żąda ukarania mężczyzny, który zasugerował, że pora pochować Lenina

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Władimir Petrow z Obwodu Leningradzkiego zasugerował, że czas najwyższy pochować Lenina. Zabalsamowane ciało otoczonego kultem przywódcy bolszewickiego spoczywa od 1924 roku w mauzoleum na Placu Czerwonym i sprawia pewnego rodzaju problem dla władz Rosji, bo nie bardzo wiadomo, co z nim zrobić. Petrow zasugerował, że ciało Lenina można pochować w setną rocznicę śmierci Lenina, czyli w 2024 roku. Przedstawiciele partii Komuniści Rosji przyjęli to jako obrazę uczuć religijnych i nawołują do ukarania Petrowa.

#9. Celine Dion weszła w pakt z Szatanem, by sprzedawać ubrania dla dzieci

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Przynajmniej jeśli wierzyć opinii egzorcysty i dziennikarki jednego z katolickich portali w USA na temat linii ubranek dla dzieci promowanej przez kanadyjską piosenkarkę. Linię neutralnych płciowo ubranek Celinununu promuje dość osobliwa reklama, w której Dion przechadza się wśród łóżeczek z niemowlakami mającymi na sobie czarne ubranka z napisem New Order (nowy porządek). Patti Armstrong poprosiła licencjonowanego egzorcystę, księdza Johna Essefa o komentarz w tej sprawie, a ten stwierdził, że promowane przez Dion ubranka to jeden ze sposobów, jakimi Szatan próbuje zawładnąć młodymi duszami.

#10. Sprzedano obraz Upadłej madonny z wielkim cycem pędzla Van Clompa

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Legendarny obraz stanowił jeden z rekwizytów wykorzystywanych w kultowym serialu „Allo Allo”, przyczyniał się też do powstawania wielu problemów i zabawnych sytuacji, w które wplątywali się bohaterowie serialu. Kopia, którą sprzedano w jednym z brytyjskich domów aukcyjnych za kwotę 15 tysięcy funtów, to jedna z niewielu kopii, które przetrwały wszystkie 9 sezonów serialu kręconego w latach 1982–1991. Teraz dzieło fikcyjnego holenderskiego malarza Van Clompa trafi do rąk kolekcjonera z istniejącego naprawdę francuskiego miasteczka Nouvion, gdzie toczyły się losy bohaterów serialu.

#11. Prezydent Nigerii zaprzeczył informacjom o tym, że zmarł i został sklonowany

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Podczas przemówienia na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach prezydent Nigerii Muhammadu Buhari odniósł się do krążących po mediach społecznościowych od kilku miesięcy plotek o tym, że nie żyje, a jego obowiązki pełni podstawiony przez Sudańczyków klon prezydenta imieniem Jubril. „Zapewniam was, że to ja” – mówił prezydent. „Niedługo będę świętował swoje 76. urodziny i zamierzam pozostać silnym” – zapewniał. Prezydent wyjaśnił też, że plotki o jego śmierci pojawiły się wraz z jego przybyciem do jednej z londyńskich klinik, gdzie Buhari przechodził kilkumiesięczne leczenie.

#12. Linie lotnicze przeprosiły rodzinę dziewczynki, z której imienia śmiał się jeden z pracowników linii

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Traci Redford wracała ze swoją córką z Kalifornii do Teksasu. Gdy kobiety podeszły do jednej bramek podczas boardingu, jeden z pracowników linii lotniczych Southwest Airlines, który sprawdzał dokumenty Redford i jej córki, nagle wybuchł śmiechem. Mężczyzna zaczął coś mówić do swoich kolegów i pokazywać 5-latkę palcem. Gdy Abcde zapytała matkę, „dlaczego ten pan śmieje się z mojego imienia”, matka odpowiedziała, że „niestety nie wszyscy są mili”. Matka złożyła skargę na skandalicznie zachowującego się pracownika linii, ale musiała czekać 2 tygodnie na oficjalne przeprosiny.

#13. Newsweek zapędził się trochę w interpretacji wyników ankiety

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Fake newsy można było do niedawna podzielić na niezamierzone i nieśmiałe. Polska edycja Newsweeka postanowiła jednak wejść na nowy poziom – poziom, na którym fake news wali z buta w ryj, skacze człowiekowi po głowie i na koniec go opluwa. No bo spójrzmy na to, co pisze CNN w swoim artykule, a pisze na przykład, że 1 na 20 Europejczyków nie słyszał o Holokauście. Co na to Newsweek? „1 na 20 Europejczyków słyszał o Holokauście”. Newsweek twierdzi też, że antysemityzm „bije w Polsce rekordy popularności”. Tymczasem w swoim materiale CNN podaje, że 66% Polaków uważa, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, przy czym średnia w Polsce jest jeszcze wyższa niż średnia europejska (54%). Tak że ten, wiarygodność i w ogóle…

#14. Blogerka narzeka na darmowe pobyty w SPA

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Niektórzy ludzie przejmują się tym, że ich dzieci nie będą mogły żyć na Ziemi, ale nic to przy problemach Olfaktorii. Blogerka, która naprawdę nazywa się Dorota Goldmann, wrzuciła na Instagrama zdjęcie i dodała pełen cierpienia komentarz. Olfaktoria tłumaczy w nim, że każdy wyjazd do SPA to dla niej straszliwa katorga, która niesamowicie ją wykańcza, podczas gdy jej fani pewnie uważają, że taki wyjazd to sama przyjemność. Olfaktoria zaapelowała do swoich fanów, by mieli to na uwadze, gdy będą patrzeć na jej zdjęcie w jacuzzi. Fani blogerki okazali swojej idolce wiele zrozumienia w komentarzach pod jej wpisem.

#15. Rozpoczęła się wojna na linii strony z pornografią–Starbucks

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Pierwszy swoje działa wytoczył Starbucks. Sieć kawiarni zamierza do 2019 roku wprowadzić do swoich placówek narzędzia umożliwiające blokowanie stron z treściami wywrotowymi dla osób korzystających z darmowego Wi-Fi w lokalach należących do Starbucksa. Decyzja sieci wynika z nacisków organizacji Enough is Enough, która oskarża Starbucksa o umożliwianie przestępcom seksualnym dostępu do treści, których zgodnie z wyrokiem sądu mieć nie mogą. W odpowiedzi na działania Starbucksa YouPorn wystosował pismo do władz sieci, w którym poinformował o wprowadzeniu zakazu stosowania produktów Starbucksa w swoich biurach.

15 najdzikszych newsów tygodnia na Joe Monster

Konflikt zaostrza się i nie wiadomo, jak się skończy.

A tydzień temu dowiedzieliśmy się między innymi o wielkim romansie na miarę XXI wieku.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
9

Oglądany: 108399x | Komentarzy: 191 | Okejek: 358 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało