Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Influencerzy złapani w pułapkę - jeden kupił buty warte $20 za $640 podczas eksperymentu handlowego

168 083  
734   109  
W Los Angeles powstał ekskluzywny butik "Palessi", oferujący buty kosztujące po kilkaset dolarów, a na wielkie otwarcie zaproszono agentów wpływu, tzw. influencerów, którzy mieli podzielić się wrażeniami. Ci nie spodziewali się jednak, że wpadną w pułapkę.


Wszystko z wierzchu wyglądało bardzo dobrze - przeprowadzono akcję promocyjną na Facebooku, na Instagramie powstało konto marki i prowizoryczna stronka w internecie, a za wszystkim miał stać uznany projektant. Sam butik stanął zaś w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się salon Armaniego, więc wnętrze robiło wrażenie. W ciągu paru godzin zaproszeni influencerzy wydali kilka tysięcy dolarów i chwalili jakość wykonania obuwia, z szerokim uśmiechem przyznając, że bez problemu są w stanie wyłożyć za nie setki dolarów, aby mieć się czym pochwalić przed znajomymi.W rzeczywistości nie powstała żadna nowa marka. "Palessi" to ściema - wszystko było śmiałym eksperymentem firmy "Payless" (ang. płać mniej), która prowadzi sprzedaż taniego obuwia, cenowo oscylującego zwykle w granicach 20-40 dolarów. Do zwyczajnych butów "bez nazwy" dodano po prostu metkę z nazwą nowej marki i zapakowano je w ładniejsze opakowania.Rekordzista wydał tego dnia 640 dolarów za buty warte 20 dolarów - czyli przepłacił 32-krotnie. Tym samym firma udowodniła powszechnie znaną tezę, według której to co droższe uznajemy od razu za lepsze.Klienci jednak pieniędzy nie stracili - Payless zwróciło im różnicę w cenie, choć kilka nosów na pewno zostało tego dnia utartych. Film nakręcony podczas akcji posłużył do stworzenia reklamy, a cała akcja została bardzo wysoko oceniona przez specjalistów od reklamy.FILM
Nasza kampania pokazuje ogromne rozbieżności w cenach i ma na celu przypomnienie konsumentom, że wciąż jesteśmy odpowiednim miejscem do robienia zakupów w cenie najkorzystniejszej.
- powiedziała Sarah Couch z Payless w rozmowie z portalem AdWeek.

FILM
No cóż, pozostaje jedynie pogratulować ludziom, którzy wymyślili tę akcję.

Źródła: 1, 2, 3
5

Oglądany: 168083x | Komentarzy: 109 | Okejek: 734 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało