Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCLXIX - dziękuję, kochany, za czaszkę

78 370  
422   41  
W dzisiejszych "Zatrzymanych..." między innymi ciekawy gadżet dla nudystów, mecz w strugach deszczu i szczury na planie filmowym. Zapraszamy!

#1. Elizabeth Taylor i jej mąż Richard Burton. Gstaad, Szwajcaria, 24 grudnia 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Brytyjscy żołnierze stoją na plaży niedaleko Belfastu, stolicy Irlandii Północnej, podczas gdy miejscowe rodziny pływają w morzu. Konflikt w Irlandii Północnej, lipiec 1972 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Przyjaciele Lemmy'ego Kilmistera na uroczystościach żałobnych, 9 stycznia 2016 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Lemmy został pochowany 9 stycznia 2016 roku na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Hollywood. Nabożeństwo było transmitowane przez serwis YouTube i oglądane przez ponad 230 000 osób.

#4. Uchwyt na papierosy dla nudystów, Anglia, 1938 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Norweski badacz polarny Roald Amundsen z dwiema Eskimoskami z rosyjskiej Czukotki, które adoptował podczas wyprawy północnej w 1921 roku. W 1924 roku, po ogłoszeniu bankructwa, Amundsen odesłał je na Syberię.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Bramkarz drużyny Sparty, Miroslav Čtvrtníček, podczas meczu piłki nożnej między drużynami Pragi i Bratysławy. Praga, 1958 r. Fot. Stanislav Tereba

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Zamach na jednego z przywódców skrajnej lewicy, Rudiego Dutschke. Berlin Zachodni, 11 kwietnia 1968 r. Dutschke dostał dwie kule w głowę, jedną w ramię, ale przeżył.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Zmotoryzowana angielska niania, 1922 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Ann Pellegreno, 4 listopada 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1937 r. Amelia Earhart podjęła próbę okrążenia kuli ziemskiej wzdłuż równika i zaginęła w rejonie wyspy Howland na Oceanie Spokojnym.
W 1967 r., pokonując tę samą trasę tym samym modelem samolotu "Lockheed L-10 Electra", załoga składająca się z 4 osób, w tym Ann Pellegreno, pomyślnie ukończyła lot. W rejonie wyspy Howland wrzucili do oceanu wieniec żałobny.

#10. Tor Rouen-Les-Essarts, Grand Prix Francji, 7 lipca 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Podstawowy kierowca Hondy, John Surtees, odmówił wypróbowania maszyny eksperymentalnej RA302 z nadwoziem pokrytym magnezem, a debiutant Joseph Schlesser zgodził się - była to dla niego olbrzymia szansa. Podczas drugiego okrążenia RA302 rozbił się na zakręcie i zaczął płonąć. Okazało się, że nadwozie pokryte magnezem bardzo dobrze się pali. Joseph Schlesser zginął. Na zdjęciu obok płonącego w samochodzie Schlessera przejeżdża Surtees na RA301.

#11. Tradycyjnie ubrana wschodnia kobieta. Na odkrytych partiach ciała naniesiono cytaty z irańskiej feministycznej poezji erotycznej w języku farsi, Iran, lata dziewięćdziesiąte XX w.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Pierwszy francuski bankomat, Paryż, 2 lipca 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Kaskader Robert Craig "Evel" Knievel, Jr. przeskakuje nad fontannami Caesars Palace w Las Vegas, 31 grudnia 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Robertowi Knievelowi udało się przelecieć nad fontannami Caesars Palace w Las Vegas, ale źle wylądował i przeleżał w śpiączce 29 dni.

#14. W skafandrach do nurkowania, od lewej: Charles Campbell, Travis Brann i Phil Sharrow po pierwszym nurkowaniu do wraku samolotu Beechcraft H18, jezioro Monona w stanie Wisconsin, grudzień 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

10 grudnia 1967 r. poranne gazety doniosły, że brytyjski tygodnik Melody Maker umieścił wokalistę soulowego Otisa Reddinga na pierwszym miejscu w kategorii "najlepszy wokalista na świecie". Na drugim miejscu uplasował się Elvis Presley.
Tego samego dnia mały samolot Beechcraft H18 rozbił się nad Lake Monona w stanie Wisconsin. Sześć osób zginęło, jedna przeżyła, a nawet zdołała dopłynąć do brzegu. Otis Redding był wśród zmarłych. Miał 26 lat.

#15. Werner Herzog wypuszcza 11 000 ręcznie malowanych szczurów na ulice Schiedam.

Kliknij i zobacz więcej!

Herzog kręcił film "Nosferatu wampir". Zakupił białe laboratoryjne szczury na Węgrzech i kazał przemalować je na szaro. Podczas filmowania zabarykadowano okoliczne dzielnice, aby żaden szczur nie mógł uciec. Co z nimi zrobiono później - nie wiadomo. Herzog powiedział, że na planie szczury były posłuszniejsze niż Klaus Kinski.

#16. Tancerze w kostiumach przed domem dla mężczyzn we wsi Tovei, Papua Nowa Gwinea, 1921 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Dziewczyna z Arizony pisze list do ukochanego, marynarza US Navy, z podziękowaniem za przysłaną czaszkę Japończyka, 22 maja 1944 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Częściowe zawalenie się budynku Ronan Point, 22-piętrowego wieżowca w Canning Town w Newham we wschodnim Londynie, 16 maja 1968 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Powodem był wybuch gazu w mieszkaniu pani Ivy Hodge na 18. piętrze. Ronan Point był zbudowany z dużych prefabrykowanych elementów betonowych i zniszczenie jednego elementu, spowodowane wybuchem, pociągnęło za sobą zniszczenie sąsiednich elementów konstrukcji (efekt domina). Zginęło 4 mieszkańców budynku, a 17 odniosło obrażenia. Ivy Hodge przeżyła.

#19. Starosta klasy, 16-letnia Gay Skidmore, mierzy długość gołych nóg swojej koleżanki, 16-letniej Jill Norfolk, czemu przyglądają się Irene Jones (17) i Enid Lloyd (15), szkoła średnia w Chester City, Wielka Brytania, 4 grudnia 1967 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Zmierzono spódnice 625 uczennic w szkole. Za każdy cal gołych nóg trzeba było zapłacić grzywnę w wysokości 1 pensa. Zebrane w ten sposób środki szkoła przeznaczyła na cele charytatywne.

#20. Jeden z magazynów, wypełniony do sufitu butami ofiar. Obóz koncentracyjny Auschwitz, 1944 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku m.in. kankan dla Chruszczowa


Oglądany: 78370x | Komentarzy: 41 | Okejek: 422 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.01

26.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało