Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co ciekawego wykopali na budowie w Chinach

76 308  
358   17  
Dyrektor biura do spraw relikwii kulturowych w Baishui, Zhao Zhangfeng, nawet w najpiękniejszych snach nie spodziewał się, że 9 listopada 2018 roku będzie jednym z najlepszych dni w jego życiu. Około godziny 11 dostał telefon, że na terenie budowy w mieście Weinan robotnicy przypadkowo trafili na "skarb" i nie wiedzą co z tym zrobić. Takie telefony zdarzają się dość często, więc Zhangfeng, nie robiąc sobie żadnych nadziei, spokojnie dopił kawę i wyjechał w teren...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
Gdy dojechał na miejsce, policja już zabezpieczyła teren, trzymając na bezpieczny dystans wszystkich gapiów, którzy zwęszyli, że coś się dzieje. Zhangfeng spokojnie podszedł do wykopu i... oniemiał z wrażenia.

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

Okazało się, że pracownicy budowlani znaleźli dużą liczbę starożytnych monet. Archeolodzy, którzy przybyli na miejsce wezwani przez Zhangfenga, wybrali z dziury w ziemi około 100 tysięcy monet, które w sumie ważyły ponad 460 kilogramów. Pieniądze te są absolutnie bezcennym skarbem, ponieważ kilka z nich pochodzi nawet z czasów dynastii Tang, która panowała w Chinach w latach 618-907. Cała reszta monet została wybita nieco później, za rządów dynastii Song (960-1279).

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

W wywiadzie dla prasy Zhao stwierdził, że niewiele osób mogło mieć tak wiele monet w tamtych czasach. Wstępna analiza wykazała, że monety należą do starego chińskiego prywatnego banku, który w celach bezpieczeństwa zakopał monety w ziemi podczas jednej z wojen.

#4.

Kliknij i zobacz więcej!

#5.

Kliknij i zobacz więcej!

No i chyba ta wojna źle się dla niego skończyła, skoro nikt nie wrócił po skarb. Przynajmniej jakieś muzeum teraz skorzysta.
2

Oglądany: 76308x | Komentarzy: 17 | Okejek: 358 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało