Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

12 szybkich potwornickich faktów - jedyny samolot, który poleciał po atakach na WTC

77 990  
290   58  
Dzisiaj szybko, za to więcej!

#1.

Ostatni żywy człowiek został wydobyty z ruin północnej wieży World Trade Center po 27 godzinach od jej zawalenia.
Genelle w chwili uderzenia samolotu była na 64 piętrze. Do momentu zawalenia się budynku zdążyła zejść na piętro 13. Znalazł ją pies ratowniczy Trakr z kanadyjskim funkcjonariuszem Jamesem Symingtonem. Po katastrofie z ruin wieży wyciągnięto tylko 20 żywych osób.

#2.

Rak to określenie, którego używamy, by nazwać wiele z chorób nowotworowych. Tę nazwę wymyślił Hipokrates, który 2400 lat temu uznał, że guzy nowotworów swoim kształtem przypominają raki.

Widzimy więc, że nie jest to taki całkiem nowy wynalazek, ten rak.

#3.

Coca-cola stworzyła produkt o nazwie

No bo kto by tam chciał pić jakieś dietetyczne napoje dla babeczek, co jedzą sałatę...

#4.

Izaak Newton przez rok był członkiem brytyjskiego parlamentu i w tym czasie w trakcie obrad wypowiedział tylko jedno zdanie. Poprosił osobę siedzącą obok niego o zamknięcie okna.

Taki to był śmieszek.

#5.

Po zamachach 11 września 2001 wszystkie samoloty w Stanach Zjednoczonych zostały uziemione. Zezwolenie na start wydano tylko w jednym przypadku. W niebo wzniósł się samolot, którym transportowano surowicę do ukąszonego przez węża mężczyzny.

Kilka godzin po zamachach Lawrence Van Sertima został ukąszony przez jednego ze swoich węży. Hodowlę prowadził od 40 lat i był to pierwszy przypadek w jego życiu i w dodatku musiało trafić na tajpana - jednego z najokrutniej jadowitych węży na świecie. Do szpitala nie można go było przetransportować śmigłowcem, więc droga do docelowego Miami zajęła niemal godzinę. Na miejscu podano mu bardziej ogólne antidotum, jednak sytuacja była na tyle zła, że lekarze wiedzieli, że tylko surowica z jadu tego samego gatunku będzie mogła uratować pacjenta. Ta znajdowała się tylko w dwóch miejscach - w Nowym Jorku i w San Diego. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) nie wydała zgody na start z Nowego Jorku. Lekarze spróbowali więc z San Diego i bingo. Udało się. Niewielki samolot z surowicą i w towarzystwie dwóch wojskowych myśliwców doleciał na miejsce i po kolejnej godzinie Lawrence'owi podano antidotum. W tym punkcie był w takim stanie, że krwawił już nawet z oczu. Dzięki całej tej lotniczej operacji przeżył, a o zamachach na WTC dowiedział się dopiero po kilku dniach.

#6.

W latach 1530 - 1780 około milion Europejczyków zostało porwanych i sprzedanych w Afryce jako niewolnicy.

Tak - dokładnie w tę stronę. Nie ma tu pomyłki.

#7.

W Danii nielegalne jest palenie flag innych państw, ale legalne jest palenie flagi Danii. Jest to nawet wskazane.

Ostatni skazany za bezczeszczenie obcych flag na terytorium Danii usłyszał wyrok w 1936 r. Co się tyczy flagi duńskiej, to według tradycji nie wolno dopuścić, aby dotknęła ona ziemi, więc kiedy flaga jest już nadszarpnięta zębem czasu, to należy ją spalić, umieszczając ją na szczycie ognia.

#8.

Kandydat na prezydenta USA Robert Francis Kennedy w trakcie kampanii wyborczej został zabity przez Palestyńczyka, ponieważ wspierał Izrael.

Robert był młodszym bratem Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, który został zamordowany 5 lat wcześniej, będąc prezydentem USA. W tym samym roku co Robert, z rąk zamachowców zginął też m.in. Martin Luther King.

#9.

Chirurdzy, którzy w dzieciństwie nie grali w gry wideo, popełniają o 59% więcej błędów od swoich kolegów.

Szach-mat, mamo! Okazuje się, że jednak warto było!

#10.

Brak regularnych nawet lekkich ćwiczeń fizycznych sprawia, że nasz mózg wygląda na o 10 lat starszy.

Mówimy tu dosłownie o wyglądzie mózgu na obrazach z rezonansu magnetycznego. Co więcej, osoby ćwiczące w podeszłym wieku o wiele rzadziej borykają się z problemami mentalnymi. Warto więc ćwiczyć - najlepiej leciutko, ale regularnie.

#11.

W Stanach Zjednoczonych uniewinniono już ponad 160 osób, na które wcześniej nałożono karę śmierci. Część z nich po jej wykonaniu.

Pomyłki, jak widać, się zdarzają. Jest to jeden z głównych argumentów organizacji, które walczą o całkowite zniesienie możliwości wykonywania kar śmierci.

#12.

Adolf Hitler nazywałby się Adolf Schicklgruber, ale jego ojciec postanowił zmienić nazwisko w 1877.

Dzięki temu dziś wszyscy Schicklgruberzy mogą cieszyć się nieskalanym nazwiskiem, a Hitlerowie muszą się wstydzić przez jednego - i to nie za wielkiego - malarza motyli.


W poprzednim odcinku mieliśmy niemoralny eksperyment prowadzony na dzieciach z sierocińca.


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
7

Oglądany: 77990x | Komentarzy: 58 | Okejek: 290 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało