Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Naprawdę potwornickie ciekawostki - facet, którego nie dało się zapić na śmierć nawet trutką na szczury z gwoździami

90 698  
347   48  
Dzisiaj najciekawszy przypadek chodzącego, a nawet skaczącego na jednej nodze Darwina.

#1. Przełomowy wynalazek

W 2009 roku na amerykańskim rynku pojawiła się informacja o wielkim przełomie w kwestii
W 2009 roku na amerykańskim rynku pojawiła się informacja o wielkim przełomie w kwestii używania papieru toaletowego - oto pojawiło się niesamowite urządzenie Comfort Wipe, czyli niemal półmetrowy kijek z rączką do trzymania i z uchwytem do łapania papieru toaletowego, którym to można wycierać sobie dupę


Produkt odniósł taki sukces, że został wycofany ze sprzedaży jeszcze zanim wszedł na rynek. Na szczęście zachowała się jego całkiem oryginalna i wyemitowana w tamtym czasie reklama.

#2. Ciekawa statystyka

Więcej Kolumbijczyków umiera z powodu amerykańskiego tytoniu niż Amerykanów z powodu kolumbijskiej kokainy.

Na szczęście w Stanach też więcej ludzi umiera od amerykańskich papierosów, a w Kolumbii równie mało od kolumbijskiej kokainy. Co oznaczałoby, że ogólnie kokaina jest bezpieczniejsza od papierosów. W Polsce wyniki tej statystyki są bardzo podobne, też więcej osób umiera z powodu palenia British American Tobacco niż z powodu kokainy. Ciężko się dziwić, kokaina jest w końcu nielegalna.

#3. Czy od dzieł sztuki można dostać zawrotu głowy?

osoby dotknięte syndromem Stendhala na widok wielu dzieł sztuki (lub innych pięknych rzeczy) zgromadzonych w jednym miejscu odczuwają zawroty głowy, dezorientację, mają przyśpieszone tętno i mogą doświadczać halucynacji.

Syndrom związany jest mocno z Florencją. W 1817 r. francuski pisarz Stendhal odwiedził to miasto i pod urokiem wszystkich pięknych rzeczy, jakie widział, doznał słabości, które opisał w swoich pamiętnikach. W 1979 pracująca w szpitalu we Florencji lekarka zauważyła, że w tym szpitalu częściej przyjmowane są osoby z objawami wynikającymi z oszołomieniem dziełami sztuki. Nazwała to zjawisko syndromem Stendhala.

#4. Żyjący Darwin

10 stycznia 2009 r. 17-latek z Pensylwanii w swoim pokoju podpalał i gasił lont od wojskowej petardy, którą znalazł u babci. Jednego razu jednak nie udało mu się zgasić lontu, więc długo nie myśląc, wsadził petardę między uda i przykrył ją dłońmi, żeby uniknąć wielkiego odgłosu wybuchu. Jedyne rzeczy, jakich uniknął, to chodzenie na dwóch nogach, podcieranie dupy prawą ręką i możliwość przekazania dalej swoich genów. Tak, stracił nogę, rękę i jaja.

To oczywiście wielka tragedia dla tego człowieka i współczujemy mu bardzo, ale co w życiu odwalił, to jego!

#5. Z głową w chmurach

Borys Sagal, reżyser filmowy o ukraińskim pochodzeniu, zginął w trakcie kręcenia serialu III Wojna Światowa. Wszedł w tylne śmigło helikoptera, którym przyleciał na plan i został, jak podają źródła

Zmarł kilka godzin później w szpitalu. Rzeczy, przy których również pracował głową, to między innymi reżyserowanie odcinków Porucznika Columbo czy The Twilight Zone.

#6. Katastrofa tramwajowa w Poznaniu 1993

8 września 1993 r. w Poznaniu doszło do katastrofy komunikacyjnej. Tramwaj linii 10 na jednym z zakrętów wypadł z szyn i wjechał w budynek. Zginęło 5 osób, a około 70 zostało rannych.

Przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość, z jaką motorniczy najechał na zwrotnicę. Powinien zwolnić do 5 km/h i sprawdzić, czy zwrotnica jest odpowiednio ustawiona. Nie zrobił tego.

Zdarzenie miało miejsca na skrzyżowaniu ul. 28 Czerwca 1956 r. i Pamiątkowej - zobacz to miejsce na Google Street View.

#7. Hebefilia

Hebefilia to skłonność do podniecania się osobami we wczesnym stadium dojrzewania (11-14 lat).

I nie jest ona równoznaczna z pedofilią. Choć czy powinna być, jest kwestią mocno dyskusyjną.

#8. Wytrzymały Mike

W latach 30. XX w. pięciu mężczyzn z Nowego Jorku postanowiło zamordować kloszarda, dla którego wykupili wcześniej polisę ubezpieczeniową (przekupując agenta). Po bardzo wielu nieudanych próbach udało im się w końcu doprowadzić do śmierci bezdomnego, jednak zamiast pieniędzy z polisy jeden z nich zobaczył kraty więzienia a pozostałych czterech krzesło elektryczne.

Aby śmierć wyglądała jak dzieło przypadku, upijali go do nieprzytomności w knajpie, której właścicielem był jeden z przebiegłych mężczyzn. Udając przyjaciela Mike'a, mężczyzna pozwolił mu tam pić wszystko i bez ograniczeń. Najpierw upijali go alkoholem, później podmieniali drinki na borygo, rozpuszczalnik, a w końcu trutkę na szczury wymieszaną z gwoździami. Zdenerwowani mężczyźni upili go znów do nieprzytomności i w mroźną noc (-26 stopni C) wynieśli go do parku, wrzucili w śnieg i wylali na niego prawie 20 litrów wody.

Następnego dnia kloszard przyszedł jakby nigdy nic do baru i poprosił o drinka. Nic mu nie szkodziło, więc zdenerwowani niepowodzeniami przejechali go w końcu taksówką. Chcieli już odebrać polisę, jednak okazało się, że brak aktu zgonu im to uniemożliwia. Okazało się, że sprawa miała się jeszcze lepiej i po 3 tygodniach Mike przyszedł do baru znów się napić ze swoimi kolegami. Po wypadku doznał tylko kilku złamań, z których bardzo szybko się wylizał.

Ostatnią, skuteczną próbą było wetknięcie nieprzytomnemu Mike’owi węża z gazem ziemnym do ust. Po godzinie rzeczywiście zmarł, a lekarze ocenili, że przyczyną śmierci było rozległe zapalenie płuc. Mężczyźni liczyli na 3600 dolarów odszkodowania (równowartość 66 000 dzisiejszych dolców), jednak w rzeczywistości dostali jedynie 800 zielonych, a następnie zaczęli się chwalić swoim sprytem i przebiegłością i o wszystkim dowiedziała się policja, co doprowadziło do ich skazania.

Cały artykuł na ten temat mogliście przeczytać już tutaj.

Zobacz poprzedni odcinki serii!


Oglądany: 90698x | Komentarzy: 48 | Okejek: 347 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.01

16.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało