Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – akcja środowisk LGBT w polskich szkołach

108 790  
349   246  
Łezka się w oku kręci, bo w zeszłym tygodniu 20 lat skończyła jedna z najbardziej kultowych piosenek pop. Drugiej takiej nie ma, więc po prostu cieszmy się chwilą i przy jej dźwiękach sprawdźmy wspólnie, co jeszcze się działo.

#1. W Chinach otwarto najdłuższy most świata

l_1726165089d39c71.jpg
Liczący łącznie 55 kilometrów długości most połączył ze sobą chińskie miasta Makao i Zhuhai oraz Hongkong. Most kosztował 20 miliardów dolarów, a jego budowa trwała 9 lat. To prawdziwy cud nowoczesnego budownictwa. Do budowy mostu wykorzystano 400 tysięcy ton stali, a 30-kilometrowy odcinek całej konstrukcji biegnie przez wody dopływów Rzeki Perłowej. Aby umożliwić niezakłóconą przeprawę statków przez rzekę, 7 kilometrów mostu ulokowano w podziemnym tunelu, który schodzi maksymalnie 44 metry pod powierzchnię dna rzeki. W otwarciu mostu brał udział prezydent Xi Jinping, ale nie to budzi największe kontrowersje, lecz fakt, że w trakcie budowy mostu zginęło 18 osób.

#2. Piosenka „Baby One More Time” skończyła 20 lat

l_172616626f9f2ad2.jpg

23 października 1998 roku świat przestał być tym samym miejscem, co wcześniej. Narodziła się nowa gwiazda, która zaczęła wyznaczać nowe trendy w muzyce, choć nie przekroczyła nawet dwudziestki. Nikomu nieznana Britney Spears zadebiutowała piosenką opowiadającą o rozterkach nastolatek i z miejsca podbiła miliony serc. Singiel „Baby One More Time” w ciągu pierwszego tygodnia sprzedał się w Stanach w liczbie 500 tysięcy egzemplarzy i stał się numerem jeden list przebojów w każdym kraju, do którego dotarł. Niektórzy twierdzą, że od czasu debiutu Britney żaden wykonawca nie miał takiego wpływu na muzykę popularną, co 16-letnia wówczas piosenkarka.


#3. Powstała wersja gry Pokemon GO dla katolików

l_1726167c7885f413.jpg

Już żaden katolik nie będzie musiał wybierać pomiędzy pokusą zagrania w popularną grę z potworami a własnymi zasadami, bowiem gra JC GO zdejmie z niego ciężar dokonywania takiego wyboru. Co prawda w JC GO nie będzie w ogóle można walczyć z potworami, tylko chodzić, jeść, modlić się i rozmawiać ze świętymi i postaciami z Biblii, ale o to chyba przecież chodzi. Chętni będą mogli też złożyć ofiarę na tacę, która zasili ich wirtualne portfele w grze, a w świecie rzeczywistym zostanie przekazana organizacjom charytatywnym.

#4. Skradziono wielką, nadmuchiwaną okrężnicę

l_17261687fa1a46e4.jpg

Okrężnica znajdowała się na University of Kansas, gdzie stanowiła rewizyt mający pomóc w uświadamianiu ludziom korzyści regularnego badania się. Okrężnica, w postaci sporej wielkości tunelu, miała również stać na trasie biegu organizowanego na okoliczność kampanii promującej profilaktykę badań onkologicznych. Niestety ani organizatorzy akcji, ani potencjalni uczestnicy nie będą mogli póki co korzystać z właściwości nadmuchiwanej okrężnicy, ponieważ ją skradziono. Pozostaje mieć nadzieję, że złodziej sam zechce uświadamiać ludzi o zagrożeniach raka okrężnicy zamiast nadmuchiwaną okrężnicę sprzedać i na niej zarobić.

#5. Mężczyzna przebrał syna za Hitlera z okazji Halloween; zdziwił się, że dzieciak nie dostaje cukierków

l_17261716811e6437.jpg

Bryant Goldbach wywołał oburzenie w sieci po opublikowaniu w mediach społecznościowych posta, w którym skarżył się na sposób, w jaki potraktowano go i jego rodzinę podczas przyjęcia halloweenowego. Mężczyzna nie rozumiał, dlaczego goście zgromadzeni na przyjęciu uznali, że nie wypada przebierać się za Hitlera. Na nic zdały się tłumaczenia mężczyzny, że on i jego rodzina zawsze przebierają się za postaci historyczne, ponieważ goście i tak grozili, że pozrywają przebrania z Goldbacha i jego rodziny. Mężczyzna ostatecznie przeprosił za swoje zachowanie.

#6. Jedna z kanadyjskich prowincji zamierza wprowadzić obowiązkowe testy z matematyki dla nauczycieli

l_17261727b3c7d958.jpg

Władze prowincji Ontario chcą wprowadzić obowiązkowe testy z podstaw matematyki dla wszystkich osób ubiegających się o prawo wykonywania zawodu nauczyciela. Rządzący chcą w ten sposób poprawić spadające od lat wyniki egzaminów w szkołach, ale środowisko matematyków uważa, że kluczem do poprawy sytuacji nie jest robienie testów nauczycielom, tylko wspieranie ich poprzez organizację kursów matematycznych. Choć Ontario stanowi pierwszy w Kanadzie region, który zamierza wprowadzić takie prawo, to podobne rozwiązania istnieją już w Australii i części stanów USA.

#7. W Australii wzrosła sprzedaż fortepianów z powodu imigrujących tam Azjatów

l_1726173200c2db69.jpg

Australijskie sklepy muzyczne notują wzrosty sprzedaży fortepianów, jakich nie widziano na Antypodach od lat 80. Wszystko za sprawą imigrujących do Australii osób o azjatyckim pochodzeniu. Najnowsze dane przekazane przez australijski urząd statystyczny jasno wskazują, że wraz z napływem Azjatów w ostatnich latach wzrosła też sprzedaż fortepianów, które dla Azjatów stanowią często jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu. Azjatyccy rodzice bardzo często wysyłają swoje dzieci na zajęcia z gry na instrumentach muzycznych, ponieważ nauka gry na instrumencie pomaga rozwinąć wiele innych umiejętności przydatnych w życiu.

#8. Władze Bolonii będą rozdawać piwo za przejechane rowerem kilometry

l_172617443c3c51b10.jpg

Władze położonego na północy Włoch miasta chcą zachęcić mieszkańców do zostawiania aut w domach i korzystania z alternatywnych środków transportu. W zamian za pójście piechotą, dojechanie rowerem lub środkiem komunikacji miejskiej będzie można odebrać rabaty na usługi lub konkretne produkty, w tym piwo i czekoladę. Bonusy zostaną naliczone przez aplikację, która będzie monitorować postępy użytkownika oraz czuwać nad prawidłowością podróżowania. Ale zadanie do najłatwiejszych należeć nie będzie. Przykładowo, aby zarobić na kupon o wartości ok. 4 euro, należy iść lub jechać rowerem co najmniej 600 minut w ciągu miesiąca.

#9. Parlament Europejski przegłosował zakaz używania przedmiotów jednorazowego użytku

l_17261780b47e35c14.jpg

Unia Europejska wypowiedziała wojnę plastikowi, a pierwsze ofiary tej wojny stanowić będą między innymi plastikowe słomki, patyczki do uszu i jednorazowe naczynia i sztućce. Unia chce, by zakaz wszedł w życie już w 2021 roku, ponieważ dla wspomnianych wyżej produktów istnieją już przyjazne środowisku alternatywy. Na przestawienie się z produktów, które nie mają swoich eko-odpowiedników, kraje unijne otrzymają więcej czasu. I tak na przykład do 2025 roku wszystkie kraje unijne powinny ograniczyć o 25% użycie plastikowych kubków, a producenci papierosów zostaną zobowiązani do ograniczenia stosowania plastiku w filtrach papierosów, które stanowią główne źródło zanieczyszczeń na plażach, aż o 80% do 2030 roku.

#10. Teleskop Hubble’a nie zaczął działać nagle tylko dlatego, że inżynierowie NASA wyłączyli go i włączyli ponownieWiele internetowych portali informowało o tym, że kosmiczna maszyneria ruszyła po wykonaniu na niej prostej i kultowej w środowisku komputerowym sekwencji czynności wyłączenia i ponownego włączenia maszynerii. Trudno się dziwić wielu internetowym portalom, ponieważ taka banalna sekwencja przeprowadzona na skomplikowanym urządzeniu pod postacią teleskopu Hubble’a czyniłaby to wydarzenie ko(s)micznie wręcz absurdalnym. Prawda okazuje się mniej sensacyjna, bowiem zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez NASA, inżynierowie agencji musieli przeprowadzić szereg trwających kilka dni działań, w tym wyłączyć teleskop, ale zaledwie na jedną sekundę, zanim zaczął działać prawidłowo.

#11. W polskich szkołach odbył się Tęczowy Piątek

l_17261752f453eb711.jpg

Tęczowy Piątek to akcja organizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii, która ma na celu promowanie akceptacji uczniów i uczennic o „odmiennej” orientacji seksualnej w szkołach. Akcja wzbudziła ogromne kontrowersje szczególnie wśród środowisk prawicowych. Ojciec Tadeusz Rydzyk pytał na antenie Radia Maryja, czy tak właśnie należy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojciech Cejrowski nazwał akcję „szkoleniem uczniów do zboczonych czynności” i przyrównał ją do ataków pedofilskich. W akcji wzięło ponad 200 szkół, ale byłoby ich więcej, gdyby część nie wycofała się z udziału.

#12. Na Antarktydzie pojawiła się idealna geometrycznie góra lodowa

l_1726169324bf51a5.jpg

Więc siłą rzeczy ludzie zaczęli wariować i podejrzewać, że równomierna powierzchnia olbrzymiego fragmentu lodu to dzieło kosmitów albo co najmniej szalonych naukowców. Niestety nic z tych rzeczy. Naukowcy tłumaczą, że choć góra lodowa z tak równymi krawędziami faktycznie wygląda zagadkowo, to nie jest niczym niezwykłym. Pracownicy NASA, którzy regularnie monitorują stan pokrywy lodowej na Antarktydzie, mówią, że całkiem często obserwują góry lodowe o dość równych krawędziach.

#13. Właściciel sklepu przekonał złodziei, żeby wrócili później, a gdy ci przyszli, czekała na nich policja

l_172617036b9197c6.jpg

Pięciu złodziei z przedmieść belgijskiego miasta Charleroi okrzyknięto najbardziej nieudolnymi przestępcami w Belgii. Piątka najpierw przyszła obrabować właściciela sklepu z e-papierosami, ale ten doradził im, by przyszli na koniec dnia, gdy utarg będzie większy. Ci posłuchali, a mężczyzna w międzyczasie zadzwonił na policję. Policjanci początkowo uważali, że złodzieje nie są na tyle głupi, by faktycznie zjawić się ponownie w sklepie, ale nie docenili intelektu bandytów. Ci najpierw przyszli o godzinę za wcześnie, więc właściciel sklepu doradził, by jeszcze poczekali aż utarg się powiększy, a gdy pojawili się po godzinie, czekała już na nich policja.

#14. X-kom zareklamował myszki dla leworęcznych na PornHubie

l_17261797c388d9715.jpg

Każdy bywalec stron z treściami pornograficznymi wie z pojawiających się tam reklam, jak powiększyć penisa o 11 centymetrów albo gdzie znaleźć „najostrzejsze mamuśki z okolicy”. Ale to by było w zasadzie na tyle, jeśli chodzi o wachlarz tematyczny reklam na stronach porno. Jałowy krajobraz reklam w porno ubarwił dystrybutor sprzętu komputerowego X-kom, który doskonale wpasował reklamę myszki komputerowej dla leworęcznych do PornHuba. Nie psując za bardzo zabawy tym, którzy nie wiedzą o co chodzi, powiedzmy, że dział marketingu X-kom dobrze wybadał zachowania pewnej części leworęcznych użytkowników Internetu.

#15. Niepijący influencer z Nowego Jorku mówi, że nosi okulary przez cały czas, bo uważa, że ludzie patrzący mu w oczy naruszają jego granice

1726176c220d15112.jpg

Chris Lavish udzielił wywiadu magazynowi The Cut, a wywiad ten okrzyknięto z miejsca „jedną z najgorszych rzeczy, jakie można było od dłuższego czasu przeczytać”. Wytatuowany influencer z 33 tysiącami fanów na Instagramie powiedział między innymi, że nie pije alkoholu, nie ogląda telewizji i nie czyta książek, bo nie ma czasu. Ma za to czas na robienie sobie tatuaży, które go relaksują, oraz picie darmowego latte, które dostaje w jednej z kawiarni w zamian za wrzucanie fotek z kawiarni na Insta. Wywiad odbił się dość szerokim echem, a komentujący oceniali, że Lavish to według starszego pokolenia ucieleśnienie wszystkiego, co najgorsze w milenialsach.

Ej, lubisz sprośne ciastka? Nie kłam, wiemy, że tak. Kliknij tutaj i zaspokój swój głód.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
14

Oglądany: 108790x | Komentarzy: 246 | Okejek: 349 osób