Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

O siedmiu takich, którym śmierć kłaniała się w pas…

63 301  
323   27  
Po niektórych śmierć przychodzi wcześniej niż ktokolwiek by się spodziewał, po czym – równie niespodziewanie – odchodzi z pustymi rękoma.

#1. Juliane Koepcke

17254281b4ec9f31.jpg
W 1971 roku Juliane Koepcke miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy przydarzyło jej się coś, co większość osób skutecznie zniechęciłoby do latania (jednocześnie pozbawiając życia). W znajdujący się na wysokości ok. 3 kilometrów nad ziemią samolot, którym leciała wraz z matką, uderzył piorun. Maszyna rozpadła się na części, a Koepcke, razem z fotelem, do którego była przypięta pasami, wypadła na zewnątrz. Jako jedyna przeżyła upadek… po czym przez ponad tydzień błąkała się po peruwiańskiej dżungli, szukając pomocy. Ze złamanym obojczykiem, poranioną ręką i uszkodzonym okiem dotarła do obozowiska drwali, którzy dopiero zawieźli ją do szpitala.

#2. Poon Lim

1725429a10c36542.jpg

Poon Lim to chiński żeglarz za swoje bohaterstwo nagrodzony później Orderem Imperium Brytyjskiego. W 1942 r. jako jedna z ośmiu osób zdołał wyskoczyć z trafionego niemiecką torpedą statku SS Ben Lomond. Po dwóch godzinach dryfowania w mroźnych wodach południowego Atlantyku trafił na niedużą tratwę z niewielkimi zapasami żywności. Wspiął się na nią i przetrwał tak 133 dni. Gdy skończyły się zapasy, łowił ryby i łapał morskie ptaki, pił łapaną w kurtkę deszczówkę. Zdołał nawet zabić rekina przy pomocy… dzbanka na wodę. Po wielomiesięcznej tułaczce Poon Lim zdołał zbliżyć się do wybrzeża Brazylii, gdzie pomocy udzielili mu miejscowi rybacy.

#3. Claudio Vitale

17254302df68a6f3.jpg

My mieliśmy prof. Religę, Włosi mają doktora Vitale. W 2009 roku 59–letni neurochirurg nie zgodził się na przerwanie wykonywanej przez niego operacji usunięcia guza mózgu u pacjenta pomimo że… sam dostał przy stole zawału serca. Coraz silniejsze bóle w klatce piersiowej i namowy reszty zespołu nie przekonały doktora do zaprzestania działań. Uznał, że zbyt niebezpieczne dla pacjenta byłoby przerwanie operacji w tak delikatnym momencie. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Dr Vitale w pół godziny po skończonej operacji przeszedł własną angioplastykę, a wkrótce potem obaj – lekarz i jego pacjent – wrócili do zdrowia.

#4. Michelle Funk

1725431a55c61234.jpg

W 1988 Michelle Funk miała zaledwie 2,5 roku i kiedy wpadła do lodowatego strumienia, wszystko wskazywało na to, że jej wędrówka po świecie dobiegła końca. Z wody wyjęto ją dopiero po 66 minutach – nie oddychała, nie miała pulsu. Była po prostu martwa. Ratownicy nie ustali jednak w staraniach. Przez trzy godziny ogrzewali dziecko, a kiedy temperatura ciała przekroczyła 21 stopni, dziewczynka zaczęła z powrotem dawać oznaki życia. Michelle Funk, choć była już obiema (nie jakąś tam jedną) nogami na drugim świecie, ma się dobrze po dziś dzień.

#5. Ernest Hemingway

1725432dd728f4a5.jpg

Słynnemu pisarzowi wprost nie było, ekhm, pisane zejść z tego świata w naturalny sposób. Znudzony nieskutecznymi próbami kostuchy, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce – i palnął sobie w łeb. Zanim jednak to nastąpiło, przeszedł „kilka drobnych nieszczęść” – wąglik, malarię, zapalenie płuc, czerwonkę, raka skóry, WZW, anemię, cukrzycę, nadciśnienie, problemy z nerkami, śledzioną, wątrobą, uszkodzenie czaszki i… dwie katastrofy lotnicze. Za którymś kolejnym razem, kiedy samolot Hemingwaya zajął się ogniem, a drzwi były zamknięte, do ich odblokowania pisarz użył własnej głowy. Ustąpiły już za drugim ciosem.

#6. David B. Bleak

17254334b5c4b776.jpg

To historia całkowicie filmowa… z tą drobną różnicą, że wydarzyła się naprawdę. Amerykański żołnierz na wojnie w Korei, sam ranny od postrzału, niósł pomoc kolegom znajdującym się w jeszcze gorszym stanie. Wtedy napadło go pięciu Chińczyków. Nieładne zagranie. W odpowiedzi gołymi rękami skręcił jednemu kark, a drugiemu zmiażdżył tchawicę. Dwóm kolejnym roztrzaskał czaszki… uderzając o siebie nawzajem. Piątego napastnika już tylko zastrzelił. W uznaniu swoich zasług David B. Bleak został odznaczony Medalem Honoru.

#7. Daniel M’Mburugu

1725434b400263b7.jpg

Jak może zakończyć się pojedynek starszego pana z gepardem? Bukmacherzy raczej nie mieliby wątpliwości. Ale akurat w tym przypadku było inaczej. W 2005 roku 73–letni Kenijczyka Daniela M’Mburugu zaatakował gepard. A skoro sam zaatakował, to niech się sam broni. Dzielny mężczyzna niewiele myśląc (naprawdę niewiele myśląc!) odrzucił maczetę i ruszył na drapieżnika z gołymi rękami. Wepchnął pięść zwierzęciu do pyska i… wyrwał mu język, posyłając natarczywego kota na tamten świat. Dziadek 1, bukmacherzy 0.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7