Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Za każdą wielką gwiazdą rocka stoi tuzin lasek, które chcą się z nim przespać. Oto najbardziej znane groupies!

145 539  
284   61  
Dragi, seks i rock'n'roll. Ten seks to pewnie marnej jakości, bo osłabiony przez nieprzespane noce, używki i ogólne zmęczenie organizmu niekończącą się bibą. Nie jest żadną tajemnicą, że wielcy rockersi chętnie korzystali z okazji jaką im dawały tzw. groupies. Te często nieletnie, często uzależnione od narkotyków, gotowe na wszystko dziewczyny na stałe zapisały się w historii rocka.

Nieletnie najbardziej znane groupies ze świata rocka na Joe Monster
Groupies, czyli małolaty jeżdżące w trasy z zespołami, zwane były często przez muzyków „trasowymi żonami”. Pierwsze wzmianka o tego typu kobietach pojawiła się w powieści Mary McCarthy pt. „The Company she keeps”, ale sama nazwa „groupie” stworzona została prawdopodobnie przez basistę the Rolling Stones Billa Wymana podczas tournée tego zespołu w 1965 roku. Muzycy nie chcąc mówić wprost o dziewczynach do bzykania postanowili posługiwać się wymyślonym przez siebie wyrazem, aby nie afiszować się ze swoim rozpustnymi sekretami.

Lori Maddox

Lori miała zaledwie 14 lat, gdy do swojego hotelowego pokoju zaprosił ją Jimmy Page. Nie był to pierwszy gwiazdor, z którym się przespała. Dziewictwo straciła ponoć z samym Davidem Bowie. Różnica między innymi muzykami a dwukrotnie od niej starszym gitarzystą Led Zeppelin była taka, że Page się w niej zakochał. Dręczony własnym sumieniem artysta zadzwonił do matki Lori, aby zapytać ją o pozwolenie na spotykanie się z jej córką. O dziwo – pani Maddox dała mu błogosławieństwo. Tego samego Jimmy nie mógł jednak oczekiwać od FBI, którego funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo podejrzewając, że muzyk regularnie gwałcił nieletnią.

Nieletnie najbardziej znane groupies ze świata rocka na Joe Monster

Cóż, nawet w czasach, kiedy artystom uchodziło na sucho wiele występków, seks z 14-latką mocno wykraczał poza granice tolerancji.
Związek Page i Maddox trwał dwa lata. Lori odeszła od swego ukochanego w dniu, kiedy nakryła go w łóżku z inną groupie – Bebe Buell (o której opowiemy zaraz). Zdradzona szesnastolatka pocieszenie znalazła w ramionach Micka Jaggera…

Bebe Buell

Ta pani była prawdziwą legendą wśród groupies. Zaczęła swoją „karierę” w dniu kiedy szła z koleżankami ulicą, a z okna przejeżdżającego samochodu wypatrzył ją sam Jimi Hendrix… Później poszło już z górki - Mick Jagger, Iggy Pop, David Bowie, Elvis Costello, Jimmy Page – wszyscy ci panowie przeżyli seksualne przygody z niespełna szesnastoletnią Bebe. Rok później Buell zaczęła karierę w modelingu, a po przeprowadzce do Nowego Jorku znalazła się na rozkładówce „Playboya”.


W 1976 roku, mając 23 lata, słynna groupie zaszła w ciążę ze Stevenem Tylerem – wokalistą The Aerosmith. W romans z tym muzykiem Bebe wdała się podczas jednej z przerw w jej burzliwym związku z gitarzystą Toddem Rundgrenem. Liv - dziewczynka, która przyszła na świat - nosiła nazwisko Rungdena, ponieważ Buell nie chciała, aby jej dziecko miało kontakt z biologicznym ojcem. Trudno się dziwić - Tyler w tamtym czasie był wybitnym wręcz, nieodpowiedzialnym ćpunem. Mimo że wkrótce romans pomiędzy Bebe a Toddem ostatecznie się rozpadł, to trzeba przyznać, że przyszywany ojciec dziewczynki bardzo starał się, aby uchować prawdę w tajemnicy przed dzieckiem. Dopiero w wieku dziewięciu lat Liv Tyler poznała swego prawdziwego tatę.

Chris O'Dell

Zanim Chris stała się znaną ze wskakiwania do łóżek muzyków groupie, była asystentką w wytwórni Apple Records. Właścicielami tego biznesu byli Beatlesi, z którymi dziewczyna bardzo się zaprzyjaźniła, a sam George Harrison napisał na jej cześć kompozycję pt. „Miss O’Dell”. Później zupełnie inaczej wyraził swoją sympatię do tej niewiasty... Wśród innych kochanków pani O’Dell znaleźli się m.in. Eric Clapton, Ringo Starr czy Bob Dylan. Oprócz bzykania się z gwiazdami, Chris miała też słabość do narkotyków. Podobno ilość wciąganej przez nią kokainy była tak wielka, że będąc u szczytu swojego uzależnienia, słynna groupie straciła ze swej pamięci całą pierwszą połowę lat 80.


Cynthia Albritton

Cynthia wyniosła sztukę seksualnych zabaw z muzykami na zupełnie nowy poziom. Oprócz intymnych zbliżeń z gwiazdami rockowej sceny, dziewczyna ta znalazła sobie dodatkowe hobby, jakim było wykonywanie gipsowych odlewów przyrodzeń słynnych artystów. To taka forma trofeum, które można postawić na półce i opowiadać wnuczętom, jakim ogierem był Hendrix i jak w łóżku radził sobie Frank Zappa.

O tej oryginalnej groupie zespół Kiss nagrał nawet kiedyś kawałek pt. „Plaster Claster”.


Nancy Spungen

Nancy mając zaledwie 15 lat była już uzależniona od heroiny. W tym też wieku zdiagnozowano u niej schizofrenię. Dwa lata później zarabiała na szprycę rozbierając się w barach ze striptizem i uprawiając seks z każdym, kto jej za numerek zapłacił.
Doświadczona w sztuce „robienia dobrze” siedemnastolatka została groupie. Sypiała m.in. z muzykami Ramones, Aerosmith czy Bad Company. W 1976 roku pojechała do Londynu, aby zaoferować swe usługi perkusiście New York Dolls. Na miejscu spotkała jednak zespół The Sex Pistols i bardzo chciała dobrać się do rozporka jego wokalisty. Johny Rotten nie był jednak zainteresowany, za to basista Sid Vicious jej nie odmówił…

Nieletnie najbardziej znane groupies ze świata rocka na Joe Monster

Ich romans trwał ponad półtora roku i był niczym innym, jak jednym wielkim ciągiem heroinowym, podczas którego między kochankami bez przerwy dochodziło do kłótni i rękoczynów. Ta toksyczna znajomość skończyła się w 1978 roku, kiedy to zakrwawione zwłoki Spungen stygły w łazience pokoju Hotelu Chelsea w Nowym Jorku. Odurzony narkotykami Sid po kolejnej awanturze pchnął Nancy w brzuch nożem myśliwskim. Prawdopodobnie był tak bardzo naćpany, że sam nie zdawał sobie sprawy, jakiego czynu się dopuścił. Dopiero rano przerażony muzyk zadzwonił do recepcji i poprosił o wezwanie karetki.

Sable Starr

Na początku lat 70. w Los Angeles istniał klub zwany English Disco. Była to prawdziwa mekka miłośników glam rocka i artystów związanych z tą sceną. A ówczesne gwiazdy tej muzyki spotykano w tym lokalu często. Nie było żadną tajemnicą, że wiele z nich pojawiało się tam, aby wyrwać jakąś małolatę. I mówiąc o „małolacie” mamy na myśli dziewczynkę w wieku bardzo nieletnim! Taką właśnie „baby groupie”, która stała się legendą wśród rockowych muzyków, była Sable Starr. Ta zafascynowana gwiazdami mocnego grania małolata dziewictwo straciła w wieku 12 lat. Jej wybrankiem był wówczas Randy California - gitarzysta zespołu Spirit. Do 14 roku życia miała już na koncie łóżkowe przygody z takimi gośćmi jak David Bowie, Iggy Pop czy Rod Steward.

Nieletnie najbardziej znane groupies ze świata rocka na Joe Monster

Jako że Sable zawsze miała spore kompleksy dotyczące swego wyglądu, jako piętnastolatka zdecydowała się na operację plastyczną swojego nosa. Rok później uciekła z domu. W tym czasie miała już na koncie romanse z Robertem Plantem, Mickiem Jaggerem, Alice Cooperem i Jeffem Beckiem.

Podczas swojego krótkiego związku z Johnym Thundersem z New York Dolls nieraz dostała od niego po głowie. Facet był uzależnionym od dragów, psychopatycznym brutalem.
Wcześniej miała już za sobą próbę samobójczą - po tym, jak inny muzyk ją rzucił, dziewczyna podcięła sobie żyły i usiłowała utopić się w basenie. Romans z Thundersem również nie skończył się dla niej dobrze. Zaszła w ciążę i zdecydowała się na aborcję. Zmęczona swoim mocno niezdrowym trybem życia, gdzieś na początku lat 80. Starr odeszła na emeryturę. Miała już mocno ponad 20 lat, więc dla wielu lubiących młode groupies rockersów była już pewnie po prostu za stara...


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
38

Oglądany: 145539x | Komentarzy: 61 | Okejek: 284 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.11

26.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało