Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – nieoczekiwane skutki legalizacji trawki w Kanadzie

120 950  
319   126  
Z najnowszego zestawienia dowiemy się, że lepiej późno niż wcale, że gwałt i herbatniki to wcale nie tak odległe połączenie, ale przede wszystkim większość z nas odnajdzie swoje duchowe zwierzę.

#1. Budowana od ponad 136 lat katedra w końcu otrzymała pozwolenie na budowę

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster
Położona w Barcelonie katedra Sagrada Familia w końcu będzie mogła powstawać w pełni legalnie. Zresztą trudno, żeby było inaczej, skoro olbrzymi budynek, który odwiedza 20 milionów turystów rocznie, został już prawie ukończony, a jego oddanie do użytku planuje się na 2026 rok. Niemniej jednak porządek w papierach musi być. Władze Barcelony z pewnością nie pogardzą też kwotą 36 milionów euro, którą zarządca katedry – Kościół Katolicki – wpłaci na rzecz miasta w zamian za pozwolenie na budowę.

#2. Chińczycy zamierzają wysłać na orbitę sztuczny księżyc, żeby oświetlić ulice jednego z miast

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Przedstawiciele chińskiego Instytutu Rozwoju Mikroelektroniki i Technologii Powietrzno-Kosmicznej poinformowali o zamiarze wystrzelenia na orbitę satelity, który rozświetli ulice Chengdu. „Sztuczny księżyc” będzie mógł oświetlać obszar o średnicy od 10 do 80 kilometrów i miałby świecić światłem 8 razy mocniejszym niż naturalny satelita Ziemi i zastąpić latarnie uliczne w Chengdu. Testy satelity miały się zacząć lata temu i w końcu osiągnięto zadowalające wyniki. Wystrzelenie satelity ma nastąpić w 2020 roku. Przeciwnicy pomysłu twierdzą, że satelita zbyt mocno oświetli miasto, ale naukowcy uspokajają, że moc światła z satelity nie będzie aż tak duża.

#3. Jedna z kawiarni upiekła herbatniki w kształcie „gwałcącego Ronaldo”

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

W kawiarni Our Taste of Portugal w brytyjskim Worcester pojawiły się ciasteczka w kształcie pary uprawiającej seks. Przy wypiekach ustawiono tabliczkę z napisem „ciasteczka Ronaldo” i ceną pół funta za sztukę. Właściciela kawiarni natychmiast oskarżono o wyśmiewanie gwałtu. Przypomnijmy, że właśnie toczy się postępowanie wyjaśniające przeciwko jednemu z najsłynniejszych piłkarzy na świecie Cristiano Ronaldo w związku z oskarżeniami o gwałt. Właściciel kawiarni broni się, że wcale nie chodziło mu o nabijanie się z gwałtu, choć jak sam zaznaczył, nie wierzy, że Ronaldo mógł kogoś zgwałcić.

#4. Ptakiem roku w Nowej Zelandii został ptak, który upija się i spada z drzew

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Niewiele osób słyszało o kereru, ale to się z pewnością wkrótce zmieni, ponieważ kereru otrzymał tytuł ptaka roku w Nowej Zelandii. Ten gatunek gołębia jest pod wieloma względami wyjątkowy, bo wygląda dosyć ociężale i porusza się ślamazarnie, ale nade wszystko czasem spada drzew, bo się upija fermentującymi owocami i służby leśne muszą go potem zbierać z ziemi i udzielać mu pomocy. Kereru stał się tak bliski sercom wielu osób, że powstały nawet memy z nim w roli głównej.

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

A tutaj nagranie pokazujące weekendowe wyczyny kereru:


#5. Władimir Putin powiedział, że w razie wojny atomowej wszyscy Rosjanie pójdą do nieba

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Rosyjski prezydent wypowiedział się o ewentualnym użyciu broni atomowej podczas konferencji w Soczi. Na pytanie zadane przez jednego ze zgromadzonych gości Putin odpowiedział: „Nie mamy w planach atakować kogokolwiek przy użyciu broni atomowej”, ale zaznaczył, że „agresor [napadający na Rosję] musi liczyć się z odwetem za atak” i wyjaśnił, że „jako ofiary ataku, jako męczennicy pójdziemy do nieba”. Prezydent Rosji dodał też z uśmiechem na ustach, że atakujący Rosję „nie będą mieli czasu, by przeprosić za swój błąd, bo umrą”.

#6. „Mieliście mnie złapać, skurwysyny” – powiedział wokalista w kierunku fanów, gdy umieszczano go na noszach po nieudanym skoku ze sceny

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Bill Robinson, wokalista death metalowej kapeli Decrepit Birth, musi chyba poważnie zastanowić się nad zaufaniem, którym darzy swoich fanów. Mężczyzna złamał nogę po skoku ze sceny klubu Glass House w miejscowości Pomona w Kalifornii. Według tradycji koncertowej publiczność miała wokalistę złapać, ale tego nie zrobiła, tylko rozstąpiła się, wskutek czego mężczyzna upadł na parkiet i odniósł dość poważne obrażenia, w wyniku których musiał przejść operację w szpitalu. Zespół poinformował o tymczasowym zawieszeniu trasy koncertowej, ale obiecał też wrócić jak najszybciej, nawet jeśli Robinson miałby kontynuować trasę na wózku inwalidzkim.

#7. Władze Ekwadoru nakazały najsłynniejszemu aktywiście internetowemu sprzątać po swoim kocie, jeśli najsłynniejszy aktywista internetowy chce z powrotem dostać Internet

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Julian Assagne otrzymał ultimatum od władz ambasady Ekwadoru w Londynie. Twórca WikiLeaks – strony internetowej, na której ukazują się dokumenty sygnalizujące działania niezgodne z prawem – otrzymał tam azyl w 2012 roku. W marcu 2018 roku Ekwadorczycy odcięli Assagne’owi internet ze względu na zbyt mocno zaangażowaną politycznie działalność Assagne’a. Teraz Australijczyk może dostać internet z powrotem, jeśli tylko przestanie udzielać się politycznie i będzie sprzątać po sobie i swoim kocie.

#8. Na Węgrzech wprowadzono zakaz prowadzenia studiów o „gender”

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Nowe rozporządzenie zakazuje prowadzenia jakiejkolwiek działalności związanej z badaniami nad gender. Uniwersytety nie otrzymają również żadnych pieniędzy na prowadzenie takiej działalności. Premier Węgier Wiktor Orban, który zatwierdził i podpisał nowe prawo, został oskarżony przez węgierskie środowisko uniwersyteckie o ograniczanie wolności naukowej, ale wicepremier Zsolt Semjen odpiera te ataki i mówi, że „gender to nie nauka, a ideologia”. Najsilniejsze głosy sprzeciwu wobec nowego prawa pochodzą z Central European University w Budapeszcie założonego przez George’a Sorosa, zagorzałego przeciwnika Orbana.

#9. Kobieta, która może być najstarszą osobą na świecie, mówi, że czuła się szczęśliwa tylko jednego dnia w ciągu całego swojego życia

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Koku Istambułowa urodziła się w 1889 roku, a przynajmniej tak mówią dane zawarte w jej paszporcie. Mieszkająca w Czeczenii 129-latka nie wspomina jednak mile swojego długiego życia. W zasadzie to nienawidzi prawie każdego przeżytego dnia i choć jest wdzięczna Allahowi za ofiarowany jej dar życia, to nie rozumie dlaczego bóg przysporzył jej tak wielu cierpień. Kobieta została między innymi deportowana do Kazachstanu razem z innymi Czeczenami na polecenie Stalina i przeżyła wszystkich członków swojej rodziny. Jedyny moment szczęścia przeżyła, gdy weszła do niewielkiego domku, który zbudowała sobie sama, bo leniwy mąż jej nie pomógł.

#10. Mężczyzna, który ze złości wdrapał się na 30-metrowy most po tym, jak odmówiono mu alkoholu, został skazany na 8 miesięcy więzienia

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Craig Lee Jones wyszedł ze swoją dziewczyną na lunch 15 września 2018 roku w mieście Anglesey w Walii. W restauracji mężczyzna zamówił sobie drinka, którego mu jednak odmówiono, ponieważ mężczyzna znajdował się na czarnej liście klientów. 31-latek wpadł w furię, wybiegł z lokalu, po drodze wybijając szybę w drzwiach wejściowych, i pobiegł w stronę mostu Menai. Zanim na miejsce przyjechała policja, Jones wdrapał się na konstrukcję utrzymującą most i po niej biegał, w pewnym momencie ściągnął też koszulkę i zaczął gdzieś wydzwaniać. Po godzinie zszedł i został zatrzymany, a sąd skazał go za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu, niszczenie mienia i zakłócanie porządku.

#11. Wierni z jednego z meczetów przez prawie 40 lat modlili się w złym kierunku

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Muzułmanie z meczetu w tureckiej wiosce Sugoren przez co najmniej 37 lat ustawiali się w złym kierunku podczas modlitwy. Odkrył to nowy imam, który objął zwierzchnictwo nad meczetem. Imam skonsultował się z miejscową starszyzną w sprawie położenia meczetu. Członkowie starszyzny odpowiedzieli, że mihrab – przeznaczone do modlitwy pomieszczenie w meczecie – zostało najprawdopodobniej wybudowane w kierunku, który nie wskazuje Mekki. W związku z tym na podłodze meczetu tymczasowo umieszczono strzałki, które mają wskazywać prawidłowy kierunek modlitw. Nie wiadomo natomiast, czy modlitwy wznoszone wcześniej zachowują ważność.

#12. Po jednym dniu od legalizacji trawki w Kanadzie zaczęło brakować trawki

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

17 października 2018 roku palenie marihuany stało się w Kanadzie legalne. Dziesiątki tysięcy Kanadyjczyków ruszyły szturmem do stacjonarnych i internetowych sklepów, by zaopatrzyć się w dostępne w wielu wariantach zielsko. Popyt przewyższył jednak podaż znacząco, ponieważ wkrótce po wejściu w życie nowego prawa w Kanadzie zaczęło brakować marihuany. Ludzie ustawiali się w długich kolejkach przed sklepami z marihuaną i czekali godzinami, by dostać cokolwiek. Przez problemy z dostawami wiele sklepów po prostu wyprzedało się z towaru i zamknęło. Część kupujących przyznawała wprost, że musiała zadzwonić do dilera tak jak wcześniej.

#13. Odwołano pokaz sztucznych ogni, żeby nie denerwować pływającego w rzece walenia

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Władze położonego nad Tamizą miasta Gravesend w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii zdecydowały o odwołaniu zaplanowanego na 2 listopada corocznego pokazu sztucznych ogni. Decyzja wynika z faktu, że w wodach przepływającej przez okolicę rzeki zadomowiła się białucha arktyczna. Nie wiadomo, dlaczego Benny, jak nazwano zwierzę, oddalił się kilka tysięcy kilometrów od swojego domu u wybrzeży Grenlandii, ale władze tłumaczą, że dopóki Benny będzie przebywał z wizytą w Wielkiej Brytanii, to należy dopilnować, by czuł się swobodnie jako gość.

#14. Powstało dildo z twarzą Marilyna Mansona

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Od teraz każda zagorzała fanka i każdy zagorzały fan muzyka będzie miał możliwość jeszcze częstszego doświadczania obecności swojego idola w swoim życiu, i to bliżej niż kiedykolwiek. Czarne dildo zwieńczone podobizną Mansona mierzy 20 cm długości i ma prawie 4 cm średnicy. Znajduje się na nim napis „Marilyn Manson”, a także informacja o tym, że farba na podobiźnie muzyka jest przyjazna środowisku, ale może zejść z czasem. Dildo pakowane jest w dyskretną welurową torbę z logo muzyka. Kosztuje 125 dolarów.

#15. Zmiennopłciowa osoba została mistrzynią świata w kolarstwie kobiecym

najdziksze newsy tygodnia UBW na Joe Monster

Rachel McKinnon wywalczyła złoto na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym w kategorii wiekowej 35–44 lata. Zawodniczka wywołała niemałe kontrowersje, ponieważ uważa się za osobę zmiennopłciową. Zaraz po wygranej podniosły się głosy, że McKinnon nie powinna była w ogóle startować w konkurencji kobiecej, jeśli urodziła się jako mężczyzna. Zawodniczka broni się i mówi, że „nikt nie rodzi się mężczyzną, bo wszyscy rodzimy się jako dzieci”. Jednocześnie McKinnon poinformowała, że jej akt urodzenia potwierdza, że urodziła się kobietą.

Zobacz też, jak nas Niemce (tfu) robią w balona.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
8

Oglądany: 120950x | Komentarzy: 126 | Okejek: 319 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało