Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Naprawdę potwornickie ciekawostki - Belgowie odkryli całkowicie skuteczne lekarstwo na depresję

92 272  
295   50  
Depresja, seksualne zboczenie, mocne narkotyki i ludzie, którzy gryzą bardziej od rekinów. Wszystko to i wiele więcej w dzisiejszym odcinku!

#1. W pewnym sensie piękna śmierć

W 1991 r. na Florydzie doszło do katastrofy niewielkiego samolotu szkoleniowego. Śledztwo wykazało, że w chwili wypadku pierwsza pilot wraz z drugim pilotem uprawiali seks na prawym siedzeniu kokpitu.
Do dziś nie wiadomo, czy można w pełni zasłużenie dołączyć ich do "mile-high club", czyli grona osób, które uprawiały seks co najmniej milę ponad powierzchnią ziemi.

#2. Zawsze jest jakieś rozwiązanie

Belgia jest prawdopodobnie jedynym krajem na świecie, który oferuje swoim mieszkańcom 100% skuteczną terapię na depresję. Osoby cierpiące na to schorzenie mogą poprosić o eutanazję.

To krok ostateczny, jednak znamy przypadki, w których zatwierdzono prośbę o eutanazję z powodu ciągłej i nieuleczalnej depresji. Budzi to oczywiście niemałe kontrowersje, a kilka z przypadków zostało szeroko omówionych w mediach.

Głównym zarzutem, jaki stawia się odpowiedzialnym za wydanie zgody osobom jest to, że rodzina denata została poinformowana o eutanazji dopiero po fakcie. Innym często pojawiającym się zarzutem jest to, że tak naprawdę depresja była po prostu nieumiejętnie leczona i ostatecznego kroku można było uniknąć.

Wszystko tak zbiegło się w czasie, że po tych najgłośniejszych wydarzeniach (2012-2013) Belgia wprowadziła poprawkę (2014) do ustawy o eutanazji i zdecydowanie ułatwiła dostęp do takiej "metody leczenia" nie tylko dorosłym, ale również niepełnoletnim.

#3. Grawiditofilia

Grawiditofilia - zboczenie seksualne, przy którym podniecasz się brzuchem ciężarnej laski.

To tłumaczy obecność pewnych kategorii na pronhubie.

#4. AH-7921

AH-7921 to syntetyczny opioid, który dziś uważany jest za jeden z najcięższych narkotyków, choć do 2013 r. nazywany był po prostu legalną i czasem nawet bezpieczną heroiną.

W internecie można znaleźć powtarzające się informacje o tym, że efektami ubocznymi stosowania AH-7921 jest między innymi rozwój gangreny w tkankach; medycyna tego nie potwierdza. Badania na zwierzętach wykazały, że oddziałuje na organizm z 80% mocy morfiny. Stosowany był więc w medycynie jako środek przeciwbólowy. Pewnym jest natomiast to, że AH-7921 silnie uzależnia i choćby z tego powodu warto było wpisać go na listy substancji zakazanych.

#5. Zgryźliwi!

Mieszkańcy samego tylko Nowego Jorku gryzą 10 razy więcej ludzi niż wszystkie rekiny na świecie.

Jest to jeden z argumentów przemawiających za tym, żeby nie bać się rekinów i miejsc, w których występują. Z drugiej strony marzenia o wizycie w Nowym Jorku tracą nieco na kolorach.

#8. Wybuch gazu w Rotundzie

15 lutego 1979 r. w Warszawskiej Rotundzie doszło do katastrofalnego wybuchu gazu. Według oficjalnych danych w jego wyniku zginęło 49 osób, a 77 zostało rannych. Nieoficjalnie mówi się o wiele większych liczbach.


O całym zdarzeniu pisaliśmy w tym artykule. Zachęcamy do lektury!

#7. Cytryn i Gumiak

W marcu 1995 r. 34-letni Amerykanin James Burns zginął w trakcie próby ustalenia przyczyny stykania w swoim samochodzie. Poprosił kolegę, by ten prowadził samochód, kiedy on podwieszony pod podwoziem będzie nasłuchiwał źródła stukania.

Żeby było ciekawiej, mężczyzna w trakcie karkołomnego wyczynu na autostradzie nie spadł na nawierzchnię. Został wkręcony w wał napędowy.

#6. Małpy laboratoryjne

Jedyne kraje, jakie dopuszczają prowadzenie eksperymentów na szympansach to Gabon i Stany Zjednoczone.

Wszystko budzi oczywiście wiele kontrowersji, dlatego większość krajów na świecie deklaruje, że eksperymentów na szympansach prowadzić nie będzie. Drugą kwestią jest to, że większość krajów nie ma po prostu takich potrzeb, a trzecią to, że prowadzenie eksperymentów wymaga sporego zaplecza.

Wyobraźmy sobie więc, że mielibyśmy w Polsce prowadzić eksperymenty na szympansach - trzeba mieć odpowiednie laboratoria, naukowców, trzeba mieć dostęp do świeżych szympansów, a w dodatku trzeba mieć w tym wszystkim jakiś cel. No więc właśnie, jaki?

Okazuje się, że testy na szympansach prowadzi się przede wszystkim na płaszczyźnie medycznej i bada się na nich reakcje na przeciwciała, które mają być zbliżone lub takie same jak w przypadku organizmów ludzkich. Dzięki szympansom prowadzono między innymi badania nad szczepionką na WZW B.


Zobacz poprzednie odcinki serii!Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Oglądany: 92272x | Komentarzy: 50 | Okejek: 295 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało