Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ciemna strona mocy, czyli mroczne sekrety 10 sławnych ludzi

120 799  
381   84  
Są znani, lubiani, zasłużeni. Historia ich chwali i uważa za wielkich ludzi. Ale nawet oni mieli swoją mroczną stronę. Jaką? O tym poniżej.

#1. Ulysses Grant

Osiemnasty prezydent USA. Znany jest z tego, że pokonał Konfederatów i ostatecznie zniósł niewolnictwo nadając czarnym prawa wyborcze. W rzeczywistości Grant był najbardziej zagorzałym... rasistą. Według jego koncepcji zniesienie niewolnictwa było pierwszą fazą. Druga faza polegała na zebraniu wszystkich czarnych i wywiezieniu ich do Dominikany. Udało mu się nawet wynegocjować i zapłacić pół miliona dolarów miejscowym władzom za przyjęcie Murzynów, ale ostatecznie coś poszło nie tak. Rządy Granta są także znane jako najbardziej skorumpowany gabinet w historii USA. Pieniądze przekazywane pod stołem jako łapówki pozwoliły dorobić się fortun między innymi na spekulacjach cenami złota.

#2. Alexander Bell


Czy wyobrażasz sobie dzisiejsze życie bez telefonu? Trzymasz go w ręce i nosisz przy sobie przez cały czas. A wynalazek ten zawdzięczasz Bellowi. Jednak Bell miał także swoje grzeszki. Był zwolennikiem eugeniki, czyli selektywnego rozmnażania ludzi i zwierząt. Szczególną awersję miał do ludzi głuchoniemych. Według niego powinno zakazać się używania języka migowego, sterylizować osoby głuchonieme i nie dopuszczać do małżeństw takich osób.

#3. Hans Christian Andersen


Autor wielu znanych baśni. Bo "Brzydkie kaczątko", "Królową śniegu", "Calineczkę", "Dziewczynkę z zapałkami" czy "Słowika" zna chyba każdy. Czy autor takich pięknych baśni może mieć coś na sumieniu? Otóż może. Po pierwsze - był biseksualny. Może to nie grzech, bo natura nie wybiera, ale z własnej woli pozostał prawiczkiem aż do śmierci oraz był namiętnym masturbatorem. Prowadził nawet dziennik, w którym zapisywał kiedy i jak długo bił konia i o kim przy tym myślał. A że spotykał się z różnymi ludźmi (o czym wspominał w dzienniku), to później zabawiał się ze sobą, wyobrażając sobie przy tym nowo poznane osoby. Czasami w dzienniku pojawiał się zapis "popołudnie z penisem", gdzie nie było nic prócz daty.

#4. Herbert George Wells


Autor między innymi "Wojny światów", "Wehikułu czasu" i "Wyspy doktora Moreau", uznawany za pioniera literatury science fiction. Z wykształcenia biolog, pracował jako nauczyciel języka angielskiego, matematyki i rysunków w „Henley House School” w Londynie. Jakie tajemnice może skrywać nauczyciel akademicki? Otóż Wells był seksoholikiem. Pierwsza jego żona to daleka kuzynka. Rozwiódł się z nią, bo powiedział, że była za głupia. Następnie poślubił swoją studentkę i notorycznie ją zdradzał.

Prowadził dziennik, w którym zapisywał swe podboje. Wśród tych, którzy mu ulegli, byli między innymi: Rebecca West, znana feministka, powieściopisarka, która nazwała go "Mój pan jaguar" z powodów bliżej nam nieznanych, przynajmniej jeden rosyjski szpieg oraz jeden "najciekawiej owłosiony" kochanek, o którym wiemy tylko tyle, że był najciekawiej owłosiony. Żeby życie miało smaczek raz dziewczynka, raz chłopaczek. I dziewczynki nie starsze jak 20 lat. Jak zareagowała żona na wieść o zdradach jej męża? Otóż nijak. Wells był głęboko wierzący i przed każdym wyjazdem informował żonę z kim będzie się spotykał i prosił o pozwolenie na seks.

#5. Charles Augustus LindberghAmerykański pionier lotnictwa, wsławiony pierwszym samolotowym samotnym przelotem między lądem Ameryki Północnej a Europą bez międzylądowań w 1927 roku. Doktor honoris causa Uniwersytetu Illinois i innych uczelni. Aktywista społeczny, wręcz chodzący ideał. Żonaty, oficjalnie tylko z Anną Morrow, a nieoficjalnie? Cóż, Charles był poligamistą i na boczku posiadał jeszcze 3 inne małżeństwa. Oficjalnie miał jednego syna, mniej oficjalnie jeszcze siedmioro dzieci. Jak tego dokonał? Cóż. Był pilotem, latał na duże odległości i na każdym lotnisku mógł poszaleć. A zaszalał nieziemsko, bo jedna z żon (prócz oficjalnej) była jego sekretarką, a dwie pozostałe... były siostrami. I do końca nie wiedziały, że puka je ten sam facet, bo każda z nich musiała dochować tajemnicy. I dochowała. I każda z nich była mu do śmierci wierna, nie wychodząc powtórnie za mąż. I to nawet jak sprawa z bigamią wyszła na jaw. W czasie wojny sympatyzował z nazistami, ale nawet to nie zachwiało jego pozycją, jaką miał wśród Amerykanów. Pozycją bohatera narodowego.

#6. Lewis CarrollAutor "Alicji w Krainie Czarów", która to książka ma być ośmieszeniem studiów nad liczbami zespolonymi. Zawzięty fotograf, w swym życiu wykonał około 3000 fotografii, z których około 1000 przetrwało do dziś. A ponieważ wtedy nie było fotografii cyfrowej, a samo wywołanie zdjęcia było dość kosztowne i czasochłonne, zatem ilość zdjęć wykonanych przez Lewisa robi wrażenie. O ile w robieniu samych zdjęć nie ma niczego szkodliwego, o tyle w samej treści zdjęcia już tak. Z 1000 zdjęć, które przetrwały, ponad 500 przedstawia dzieci. Niektóre bez ubrań. I choć Lewis nigdy nie współżył z dziećmi, to bardzo chętnie oglądał zdjęcia sfotografowanych przez siebie nagich dzieci. Tak. Lewis Carroll był pedofilem. Carroll lubił fotografować tylko angielskie dziewczyny. Amerykańskie dziewczyny były dla niego zbyt niegrzeczne. Jeśli chodzi o chłopców, pisał:
Wyznaję, że nie fotografuję nagich chłopców, oni zawsze wydają się potrzebować ubrań, podczas gdy piękne dziewczynki powinny być zawsze nago.

#7. Thomas Edward Lawrence


Lepiej znany jako Lawrence z Arabii, odegrał ważną rolę w arabskiej rewolcie przeciwko Imperium Osmańskiemu. Był także archeologiem. Lawrence nie znosił być dotykany. Wszyscy dookoła uważali, że jest bezpłciowy, ale według niektórych zmieniło się to, gdy poznał Dahouma, 12-letniego Syryjczyka, który pracował z nim w archeologii. Lawrence zakochał się w chłopcu, pisał ponoć w swoim dzienniku o słodkich uściskach, a nawet zrobił nagi model chłopaka. Choć to nigdy nie zostało potwierdzone. Natomiast pewne jest co innego. W swoim pamiętniku "Siedem filarów mądrości" (nawiasem mówiąc o Dahoumie), twierdzi, że został schwytany przez Turków w 1917 roku, brutalnie pobity i zgwałcony. Wielu twierdzi jednak, w tej książce zawarte są są subtelne tony erotyki. Autor pisał, że poczuł
Pyszne ciepło, prawdopodobnie seksualne, które wzbierało w nim od środka.
Co więcej, regularnie prosił swojego kumpla Johna Bruce'a o bicie jego pośladków przez okres 12 lat. Prosił o bycie chłostanym każdorazowo po 30-75 razy, czasami ze świadkiem, a potem kazał im napisać sprawozdanie z chłosty, aby przeczytać je później. Lawrence był masochistą.

#8. Mahatma Gandhi


Mahatma Gandhi poprowadził pokojowy ruch na rzecz praw obywatelskich przeciwko brytyjskiemu imperializmowi w Indiach. Podjął ślub celibatu w wieku 37 lat. Pomimo tego był niezłym zbokiem. Gandhi praktykował sztukę spania obok młodych nagich dziewcząt, aby sprawdzić się w seksualnej wstrzemięźliwości. Jedna z dziewcząt była jego 18-letnią siostrzenicą. To co Ghandi robił z dziewczynami określał jako "aktywność niezwiązaną z seksem", na którą składało się dotykanie nagich ciał w miejscach intymnych, wspólną kąpiel lub taniec polegający na wzajemnym ocieraniu się nagimi ciałami. Wszystko w imię wstrzemięźliwości.

#9. Sir Winston Churchill


Winston Churchill jest często uważany za najlepszego brytyjskiego premiera w historii. I zasłużenie, bo dzięki niemu Niemcy dali sobie spokój z Wielką Brytanią. Jednak jego rządy mają też ciemniejszą stronę. Churchill był bezwzględny. Nienawidził Niemców tak bardzo, że po brytyjskiej ewakuacji w Dunkierce Churchill martwił się, że flota francuska wpadnie w ręce Niemiec. Wspólna francusko-niemiecka flota stanowiłaby poważne zagrożenie dla Królewskiej Marynarki Wojennej, a Churchill sądził, że problem trzeba zlikwidować. Jak? Zarządził on ataki na flotę francuską, znane jako Operacja Katapulta. Była to akcja zbrojna brytyjskiej marynarki wojennej Royal Navy w celu przejęcia lub zatopienia okrętów francuskiej marynarki wojennej po kapitulacji Francji wobec III Rzeszy, przeprowadzona w portach brytyjskich i śródziemnomorskich (Aleksandria, Mers el-Kebir) w lipcu 1940, podczas II wojny światowej.

W wyniku ataków śmierć poniosło prawie 1300 francuskich żołnierzy, 350 zostało poważnie rannych. Straty po stronie Francji to także 1 zatopiony pancernik, 2 kolejne ciężko uszkodzone oraz ciężko uszkodzony niszczyciel. Anglicy w tej operacji stracili 6 samolotów, a 2 żołnierzy poniosło śmierć. Operacja ta bardzo mocno zaostrzyła nieufność pomiędzy oboma narodami. Churchill był także głównym orędownikiem ataku na Związek Radziecki. Ta nowa wojna zabiłaby więcej ludzi II wojna światowa, ale dla Churchilla było warte zatrzymania reżimu, który uważał za gorszy od tego, który próbował wprowadzić Hitler.

#10. Sir Roald Dahl


Roald Dahl jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się brytyjskich autorów wszech czasów, pisząc wiele klasycznych książek dla dzieci, takich jak "Charlie i fabryka czekolady" i "Matylda". Jednak myliłby się ten, kto uważałby Ronalda za miłego, pokojowo nastawionego człowieka. Mimo że pisarz przysporzył dzieciom wiele radości ze swoich książek, na początku swojej kariery wcale dla dzieci nie pisał. Na początkach kariery stworzył powieść "Switch Bitch", której bohaterem był penis mierzący 7 stóp. A nawet w powieściach dla dzieci pojawiają się motywy przemocy i horroru. Choć to zaskakujące, nie jest to w żaden sposób oznaką ukrytego zła Roalda. Natomiast to, że pisarz był rasistą i wręcz zagorzałym antysemitą, już jest bardzo złe. Co do Afrykanów, miał o nich zdanie, że powinni być wykorzystani tylko i wyłącznie w celu bogacenia się białych. A co do Żydów? Dahl był zagorzałym przeciwnikiem stworzenia Izraela. Twierdził, że nie docenią oni tego, co im świat chce dać i tak będą żyć wszędzie indziej niż w Izraelu. O samych Żydach mówił:
W żydowskiej postaci jest cecha, która prowokuje wrogość. Nawet tak śmierdzący gość jak Hitler nie wybrał ich bez powodu.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5

A w wolnej chwili możesz sobie poczytać o miasteczku w moim pokoju

13

Oglądany: 120799x | Komentarzy: 84 | Okejek: 381 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało