Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 mniej popularnych zastosowań wódki

48 794  
131   35  
W Polsce raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć, co się robi z wódką. Ale warto poznać zastosowania, które wykraczają nieco poza standardowe „zmrozić i wypić”.

#1. Do mycia

1722519752a485a1.jpg
Wódkę z powodzeniem wykorzystać można do czyszczenia (tia, chyba przełyku, ha, ha, ha...). Jako naturalny środek dezynfekujący wódka doskonale sprawdzi się w roli płynu do mycia szyb, naczyń czy „powierzchni”. Jeśli więc zabraknie jakiegoś Ludwika czy innego Ajaksu, można sięgnąć po produkt, którego w polskich domach zwykle nie brakuje.

#2. Dezodorant

17225204da104d32.jpg

Oblawszy się wódką, raczej nie zacznie się pachnieć jak sklep odzieżowy luksusowej marki, ale przynajmniej można przestać śmierdzieć... na swój sposób. I o to ostatnie właśnie chodzi, bo choć z wódki żadna „perfuma”, to jednak doskonały środek bakteriobójczy. Odrobina pryśnięta na znoszone ubrania czy buty pozwoli wykończyć generujące smród bakterie.

#3. Odgrzybiacz

17225217cc582873.jpg

Z tych samych względów co powyżej wódką można walczyć z pleśnią i grzybem na ścianach. Mocny alkohol może sprawdzić się w tym zastosowaniu wcale nie gorzej niż agresywna (i niemożliwie cuchnąca) chemia. Żeby było zabawniej, im tańsza wódka, tym lepsza – przynajmniej jeśli chodzi o odgrzybianie. Im słabiej filtrowana, tym bardziej skuteczna.

#4. Sprej na komary

17225226686d45d4.jpg

Mądrość ludowa głosi, żeby pić dużo alkoholu – i dużym stężeniem wykończyć spragnione krwi komary i inne owady. Skuteczność tej metody nie została potwierdzona. Co innego sposobu sugerującego spryskanie się wódką – jej zapach powinien utrzymać insekty na dystans. Jeden warunek – wódka powinna być tak czysta, jak tylko możliwe. Wszystkie smakowe (czyli słodzone) warianty zadziałają dokładnie przeciwnie do zamierzeń.

#5. Na chwasty

1722523f36e1e5f5.jpg

Usuwanie chwastów przy pomocy wódki wymaga nieco więcej zachodu. Po pierwsze, trzeba sporządzić miksturę – połączyć wódkę z wodą i płynem do mycia naczyń. Po drugie, zaczekać na odpowiednie warunki. By sposób zadziałał, potrzebne jest pełne słońce. Ale jeśli tylko przypieka odpowiednio mocno, to do szybkiego i skutecznego ususzenia niechcianych badyli nie trzeba nic więcej.

#6. Do kwiatów

172252448caebc46.jpg

Cudownych sposobów na zapewnienie kwiatom długowieczności (z cyklu „dodaj XYZ do wody, a postoją w nieskończoność”) jest całkiem sporo. Jak donoszą badacze z North Carolina State University, kolejnym z produktów XYZ jest wódka. Wspomagając produkcję etylenu, sprawi ona, że wiecheć bukiet na dłużej zachowa świeżość. Ważne tylko, aby – to akurat rada szerokiego zastosowania – nie przesadzić z ilością wspomagacza.

#7. Szampon do włosów

17225254543fcf97.jpg

Problemy z łupieżem? Sięgnij po wódkę... zapomnisz o łupieżu. A w praktyce? W praktyce można spróbować wykorzystać niskie pH wódki, które w połączeniu z odżywką do włosów powinno pomóc obniżyć pH włosów i poprawić ich kondycję. Tak przynajmniej twierdzą „styliści”. Dodatek wódki do szamponu powinien również zmniejszyć swędzenie głowy.

Źródła: 1, 2, 3
12

Oglądany: 48794x | Komentarzy: 35 | Okejek: 131 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało