Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 najdziwniejszych świąt, imprez i festiwali

23 352  
110   11  
Każda okazja do zabawy jest dobra. A jak nie ma okazji, to trzeba jakąś wymyślić... choćby naprawdę dziwaczną.

#1. Festiwal Paantu

17223604785ade41.jpg

Podczas święta na japońskiej wyspie Miyako–Jima mężczyźni przebierają się za Paantu – złe duchy pokryte błotem i wysuszonymi liśćmi. Następnie biegają po okolicy, obrzucając wszystko i wszystkich napotkanych po drodze błotem. Wszystko po to, by odgonić zło i zapewnić mieszkańcom szczęście.

#2. El Colacho

1722361fea3dce42.jpg

W dokładnie tym samym celu – czyli aby wypędzić zło – w hiszpańskim Castrillo de Murcia odbywa się festiwal El Colacho. Podczas niego na ulicy układa się obok siebie niedawno narodzone dzieci. Następnie mężczyźni przebrani za diabły skaczą nad dziećmi, odczyniając uroki na oczach zgromadzonych gapiów.

#3. Fiesta de Santa Marta de Ribarteme

172236227a0b9593.jpg

W Las Nieves, również w Hiszpanii, każdego roku obchodzi się Fiesta de Santa Marta de Ribarteme, czyli rytuał poświęcony tym, którzy otarli się o śmierć. Ci, którym przy tej okazji najwyraźniej jeszcze brakuje wrażeń, obnoszeni są po mieście w... otwartych trumnach. Pokazują w ten sposób swoją wdzięczność za to, że udało im się przeżyć ostatnie dwanaście miesięcy.

#4. Hadaka Matsuri

1722363be6187324.jpg

Japońskie Hadaka Matsuri to jeden z wielu tamtejszych „festiwali nagości”. Ta nie jest traktowana dosłownie, ponieważ uczestnicy w większości noszą przepaski na biodrach, osłaniając co wrażliwsze podzespoły. Przy tej okazji odbywa się duża parada i mnóstwo zabawy, a wszystkiemu przyświeca idea zaskarbienia sobie pomyślności na cały kolejny rok.

#5. Eeyore’s Birthday Party

17223648c1ec5fe5.jpg

Zasmucony Kłapouchy myślał, że przyjaciele zapomnieli o jego urodzinach... a to nie była prawda. I aby sympatycznemu osiołkowi nic podobnego już nigdy więcej nie przyszło do głowy, każdego roku w Austin w Teksasie urządzany jest Eeyore’s Birthday Party – festiwal ku czci Kłapouchego.

#6. Festiwal eksplodującego młotka

1722365cc5477446.jpg

Świat pełen jest dziwnych obchodów i obyczajów. Nie mogło wśród nich zabraknąć „festiwalu eksplodującego młotka” – bardzo specyficznej zabawy urządzanej w meksykańskim mieście Guanajuato. Zadanie polega na tym, by przyczepić do młotka materiały wybuchowe, a następnie huknąć nim z całej siły o ziemię, wywołując eksplozję. Cierpi na tym słuch uczestników, młoty latają w powietrzu, ale zabawa podobno jest przednia.

#7. Turkey Trot

172236649a672ff7.jpg

Latający indyk? To obrazek, który trudno sobie wyobrazić... zwłaszcza że większość z nas indyki widuje wyłącznie na talerzu. Niemniej jednak, jak donoszą naukowcy, indyki latają bardzo dobrze, tylko niechętnie. By je zatem do tego zachęcić, w Yellville w Arkansas organizuje się święto Turkey Trot, podczas którego żywe indyki zrzuca się z samolotu. I jeśli indyk chce przy życiu pozostać, to – choćby nawet najbardziej leniwy – polecieć musi.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Oglądany: 23352x | Komentarzy: 11 | Okejek: 110 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.12

12.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało